Notebook, náhrada desktopu cca 30 000 strop

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Mountin
píše často
Příspěvky: 387
Registrován: 05 srp 2007 15:34
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Notebook, náhrada desktopu cca 30 000 strop

Příspěvekod Mountin » 03 kvě 2010 16:06

Ahojte, vybírám notebook na vysokou školu, který mi bude sloužit jako náhrada desktopu s tím že bude přenášen ze stolu na poličku a do obýváku atp. Malý notebook na přenášení už MÁM

Přičemž mimo ceny do přibližně 30ti tisíc korum (přesněji 25ti tisíc bez DPH) mám tyto nároky

Co nejvyšší rozlišení/plocha - notebook bude sloužit i jako náhrada televize/multimediální centrum
Silná grafická karta - na notebooku si budu chtít zas tak aspoň rok zahrát hry na dobrý nastavení a tak 3 - 4 roky aspoň zahrát
Hodně místa na HDD - Seriály, filmy, muziky ... ono toho bude dost

Co bych bral, ale co není nutnost -
4jádro (už bych to chtěl někde zkusit, občas si hraju s Photoshopem ale nic profesionálně)
6GB RAM (čím víc tím líp)
17"+ display (přeci jenom to bude sloužit místo televize, ale pokud nebude dobrý rozlišení tak ne)
TV karta - jak analog tak digitál

Jak vidno jednalo by se víceméně o přenosný multimediální centrum určený i k hraní her a z kandidátů co jsem vybral já se dál dostali:
h
ttp://www.alza.cz/acer-aspire-8942g-434 ... 149320.htm
Víceméně splňuje přesně to co chci ale nemá to televizy (nutnost externí) ale na druhou stranu je to 18.4 s full HD rozlišením s příjemným bonusem ve formě blueray mechaniky

http://www.alza.cz/msi-gx740-071xcz-d165017.htm
17"ctka s docela dobrým rozlišením, maličko silnější grafickou kartou než předchozí ale s menším HDD

http://www.alza.cz/asus-g51jx-sz166v-d161024.htm
A tenhle Asus, kterej má 4jádro, 6GB RAM, nejsilnější grafiku od Nvidie co je dostupná pro notebook, full HD rozlišení, ale jenom 15.6" což mi pro domácí multimediální centrum přijde málo

Díky za rady
Live youre life, like it's youre last day... and then die
FSC Amilo Xa 1526: Tur.X2 TL56; 1024MB RAM; 160GB 5400.0; Go7600 256MB; Microsoft VHP; 17"

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 03 kvě 2010 16:27

Nic lepsiho nez Asus G73JH neexistuje ;)
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů