NB 20-25tis. 14-15,4" BT, WI-FI g, bez OS pre kamaratku

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 01 kvě 2007 12:45

Navic si nemyslim, ze bude zrovna ochotna pouzivat Linux :) Takze argument s OS je ponekud mimo.

Warp
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 22 dub 2007 13:33

Příspěvekod Warp » 01 kvě 2007 14:09

Chce to pro kancelářské využití. Hádám, že by Linux ani nepoznala. V tomto směru je desktopový linux asi nejdál, tak proč ne. Sám to tak používám.

Maťa3

Příspěvekod Maťa3 » 01 kvě 2007 14:45

Je to malinko OT ale ked totu tak citam, tak vy nas baby pekne ohovarate,ale vravite pravdu, najdu sa aj take... Ja si myslim,ze ako baba by nepoznala moc rozdiel medzi 15'' a 14'' tak preco nie. Pozerala som nejake notebooky,ktore sluzia viac menej ako "modne doplnky" a nasla som len presahujuce 30 000,-Kc. Ale kedze som baba tak skusim pozerat po este vzhlade ale aj po cene. Nasla som Asus F5R-AP006 len nema Procak podla vasich snov,ale vsetko ostatne si myslim,ze splnuje.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 kvě 2007 14:58

Ver mi, ze pekny biely ovalny s jablckom ci nejaka omalovanka ti dokaze narobit daleko viacej skody nez nejaka siva krabica...

Ono sice "je pekny", ale to je asi tak vsetko. Ked na nom budes nejaky text vypisovat 3 hodiny (len preto, ze ma nanic klavesnicu), bude to startovat 10 minut (kedze sa ozelela RAM na ukor dizajnu) pripadne bude kazde 2-3 mesiace v servise (kedze sa setrilo na mechanickej casti a dalo sa na dizajn), tak pochopis, ze krasa je na 2 veci, ak to nesplna zakladnu ulohu pocitaca - ulahcit pracu.

Dizajnove notebooky su navyse strasne spiniace sa - mne stacilo 3 hodiny nechat otvorene okno (vedla mame stavbu) a na Pavilione s Imprint dizajnom som mal solidnu vrstvu spiny. Ak by som sa mal o to riadne starat, tak na notebooku nic ine nerobim len cistim odtlacky, prach a inu spinu...

A aspon vidis, ze modne doplnky si nechaju vyrobcovia slusne zaplatit. Chces pekny? Plat a mastne...

C

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 01 kvě 2007 15:39

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42778 mě se líbí tenhle :) nebojim se značky acer jeden tu mám a nemůžu si stěžovat :) Navíc slpňuje všechny přání zákazníka i cenu :)
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 01 kvě 2007 16:06

To: CeCo
Zapomněl sis přečíst, že vybírá noťas pro přítelkyni... ;) To je dost zásadní rozdíl. Nemůžeš srovnávat myšlení normálního člověka vybírajícího noťas a myšlení holky... Protože holka většinou nerozumí HW, takže v podstatě vybírá módní doplněk...
Třeba mě moje přítelkyně řekla, že ThinkPad nechce bo má uchylně modrý enter... :roll: Tak jako co na to říct... :x Nicméně mě překvapilo, že HP x7400 u ni kupodivu prošel... Takže ještě sem na tom lépe jak "chose" :lol:

Ad nálepky: Moc zajímavý nápad...zkusil jsem navrhnout, jsem zvědav, co mi odepíše :-D

ad Acer: Pokud je značka, kterou bych nikdy v žádném případě nikomu nedoporučil, tak je to Acer. Noťas této značky je spíše za trest... Tudíž tento noťas bych doporučil přítelkyni jedině v případě, kdybych se s ní hodlal rozejít a ještě se ji pomstít...

Navíc, pokud to u choseho chodí tak jako obvykle, tak tím, že se upsal k vybrání noťase automaticky také znamená, že za to bere veškerou zodpovědnost. Tudíž to nelze moc odbýt koupením nějakého "šuntu" s líbivým designem bo případné problémy by samozřejmě hnedka šli na jeho hlavu... Pochybuju, že by si slečna nechala vysvětlit, že to ona chtěla design a ne kvalitu, takže ty problémy jsou její problém.. :-D

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 kvě 2007 16:30

jimmyjames:
Mi hovor, notasy som vyberal zenam vsetkych vekovych kategorii. A cuduj sa svete, vacsinou v pohode preslo sive HPcko (rozne sirokouhle modely), pri jasnej poziadavke dizajnu uspela Toshiba A100. A to aj u konskolacok ci este mladsich babach ;)

Asi to vsak bude tym, ze som v mojom okoli autoritou v oblasti NB a ked poviem, ze ten cerveny notas NEBRAT, tak sa ten cerveny notas nezobere :mrgreen: Uspesne som im totiz vysvetlil rozdiely medzi pomalou omalovankou a sviznym strojom s poctivym rozmiestnenim portov.
Stacilo im len spomenut pripadne problemy so zapajanim ich fotoaparatu do nestastne umiestnenych USB portov, piskanie (ktore je tusim u vsetkych vykonnejsich notasoch; pri tom nimi vybranym je vsak samozrejme 3x silnejsie, najma ked nan upozornite) a zamlcanie niektorych skutocnosti (na ktore si samozrejme po pol roku pozuivania notasu nespomenuli ani raz, hoci pred kupou to bola 100% podmienka) :)

Vzorove pripady (upravene, na zaklade realnych skusenosti):
:arrow: Kamaratka ma vsetko SONY, pracovne chodi do zahranicia aj s notasom. Chcela pekny notebook, samozrejme SONY.
Ja "SONY nekupuj, 16% sa do roka pokazi, so zarukou v zahranici je to otazne a podpora u nas je dost otazna tiez. Oprava trva 3 tyzdne..."
Ona "Tolko vydrzim, toho sa neboj".
Ja "Rada fotis?"
Ona "Ano, vsak nato si budem brat aj notebook, aby som si nan priebezne ukladala fotky."
Ja "A co ked sa ti notebook pokazi? Bude nefunkcny, ty budes mat plnu kartu..."
Ona "Tak kupim novu."
Ja "A vies kolko stoji novy Memory Stick TutiFruti 85 generacie nekompatibilnej s 84 predoslymi? Ak ho samozrejme v danej hornej-dolnej zozenies." (cestuje po severskych krajinach, je tam naozaj draho).
Ona "Moment... XY tisic".
Ja "No. Radsej si kup tento business model, mas nan urcite 3 roky medzinarodnu zaruku. Je tichy, zaroven je svizny a vydrzi ti x rokov. A dobre sa na nom pisu reporty."
Vysledok: Toshiba Tecra A7

:arrow: Zadanie od 18rocnej maturantky: Pekny biely ovalny notebook s jablckom.
Ja "Vies robit s MacOS?"
Ona "Po slovensky pls."
Ja "Videla si uz u (kamarata) ten Apple a ako sa s nim robi?"
Ona "Ano, ale ja v tom neviem!!! Ja chcem Windows!"
Ja "Na Apple je Windows, ale este su s nim problemy..."
Ona "Ja nechcem problemy! Co ked sa mi pokazi, ked na nom budem pisat seminarku na vysku?"
Ja :) "V tom pripade..."
Vysledok: HP nc8430 (vybavena cena, bral sa vacsi pocet ks naraz, oproti MacBook Pro usetrila x desiatok tisic Sk)

:arrow: Kamaratka (25+-) chce notebook na domov, vela pisania, ale pekny. Paci sa jej Pavilion, chcela si doviest 17" z USA
Ona "Peeeknyyy".
Ja "Vies, ze ked sa ti pokazi, tak ho u nas neopravia?"
Ona "Vsak je drahy, ten sa nepokazi..."
Ja (statistika z jedneho webu o kazivosti, znacky zacinaju na 16%)
Ona "Hmm."
Ja "Pockaj, dojdu aj k nam modely, konkurencia je velka. Nieco vyberieme"
Vysledok: Cakame.

C

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 01 kvě 2007 16:40

Osobně bych pro přítelkyni asi volil taky ten FS V3405 (btw obrázek u toho linku na CZC je k jinýmu modelu), protože ten už mám protestěnej, tak vim, co je zač (sám jsem si ho kdysi chtěl koupit). Kdybych neměl takový odpor ke značce ASUS, tak bych možná býval zkusit ještě tento A8. 15.4" notebooky jsou strašně obrovské a z těch, co jsou tu na trhu v téhle ceně není imho hezký pro holky ani jeden. Menší notebooky u holek určitě vedou. To jsou moje zkušenosti u docela početnějšího vzorku žen. Třeba pro tu mou bych asi vybíral něco 12" a volba by asi padla na DELL kvůli záruce. Ona by asi neměla pochopení pro to čekání, až by měla notebook měsíc v servisu.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 01 kvě 2007 16:44

Nojo, tak s těma si to měl jednoduchý :-D Jenže moje jakmile si něco umane, tak ji to z hlavy nedostanu :( Prostě si řekla, že chce 15/15,4" displej, a i když ji dám tisíc argumentů, proč je pro ni výhodnější 14", tak neustoupí..
Nicméně sama nechce Acer a podobné zlozvěsty, takže není problém. Rozhoduje se teď mezi HP a ThinkPad, takže neprohloupí ani s jedním. Horší to bude, až zmerčí lesklý displej a já ji to budu rozmlouvat...to už bude větší problém...

Daší problém očekávám ve výběru brašna/batoh... Nemá moc v pořádku záda a nerad bych, aby si je dorasovala. Jenže jí je to očividně jedno a radši si bude namachrovaně nosit 4kg na rameni, než aby si vzala batoh :(

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 kvě 2007 16:51

Hm. V mojom spektre naopak vacsina bab chcela 17". Aj ked je pravda, ze to vacsinou boli baby tesne po vyske; vysokoskolacky prahli po 12" masinach (a ak bol k tomu pribaleny aj fesny informatik, tak sa vobec nevzpierali)...

C

PS: Ja som len amatersky informatik, studijnym zameranim ekonom (sem ma ist smajlik, len neviem ci smutny alebo vesely; tie spoluziacky fakt stoja za to).

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 01 kvě 2007 16:57

Noťas bude mít právě na vysokou. No jsem zvědav, jak s sebou bude každý den vláčet 15,4" noťas vážící komplet skoro 3,5kg (odhadem vč.zdroje, brašny etc)...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 01 kvě 2007 17:00

když jsem těžkal jednou přítelkyni batoh a kabelku tak si říkám, že 3,5 Kg notas se vším je míň těžší :D
tento účet již není aktivní.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 kvě 2007 17:00

Tak to zelam vela stastia pri hladani 1,5 kg notasu za 25000 Kc... Ak ide o hmotnost, tak business HPcka maju o par 100g (200-300) nizsiu hmotnost nez Acery ci ASUSy.

C

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 01 kvě 2007 17:03

No je to trochu problém, to vím... Nicméně jsou o trochu lehčí a hlavně rozměrově menší než 15,4". Displej 12" už je zase moc malý, to uznávám, ale 14/14,1" mi pro její použití připadá jako optimální.
Ale to už je jedno, chce 15/15,4", takže to respektuju. Alespoň mám větší výběr a také výběr od kvalitních výrobců.

Nejpravděpodobněji to teď vypadá přávě na HP z business třídy.

To:CeCo
Které řady HP mají magnesiový rám? Jen business třída? Jen některé nebo všechny z business třídy?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 01 kvě 2007 17:18

Len biznis trieda, z nej maju magneziovy ram:
vsetky nw, nc rady
z nx ma nx9420, nx7400 a mozno aj nx7300 (podla part numberu ma mat MG ram, podla vseobecneho popisu od HP nema mat MG ram). Vraj aj AMDckove modely maju magneziovy ram, ale tie som nemal otvorene (nemozem potvrdit).

Paviliony magneziovy ram urcite nemaju.

Ram je vsak len vo vnutri; vonkajsie sasi z Mg je v inych cenovych hladinach.

C


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů