Notebook podle mých požadavků

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Otazník
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007 08:58

Notebook podle mých požadavků

Příspěvekod Otazník » 06 dub 2010 02:11

Zdravím všechny odborníky na notebooky. Už několik měsíců pasu po noťasu co by vyhovoval cele mým požadavkům, ale mám dojem, že takový na trhu není, a tak se obracím na odborné stránky jestli mi někdo náhodou nedá nějaký tip.
Moje požadavky jsou:
CPU: výkon cca jako T 6500 nebo vyšší (ideální by dnes byl asi Intel Core i5, který má grafiku integrovanou v sobě)
HDD: > 250 GB 5400 ot., ale radši 7200 ot. Popřípadě by v notebooku mohly být dva disky, abych mohl jeden vyměnit za SSD disk Intel X25-M - 40 GB a udělat z něj čistě systémový disk.
RAM: > 2GB ale radši víc
Externí grafika: nejlépe žádná z důvodu úspory energie (Nehraji hry, sleduji tak maximálně jen filmy, takže interní grafika by měla být schopna přehrávat filmy v kvalitě úměrné kvalitě LCD disleje a být schopna kvalitně “zásobovat” externí LCD displej HP LP2475W)
Displej: WXGA či WXGA+ velikost 15-17,5“ nejlépe podsvícený
Optická mechanika: DVD+RW
Klávesnice: klasická s číselníkem
Webkamera: Ano
Reprodukce zvuku: kvalitní přednes basů, protože s sebou nechci tahat zvlášť bedničky (třeba jako Dell Inspiron 9400 nebo Sony Vaio VGN-AW215/B, které jsem slyšel na vlastní uši a pohoda, nebo Lenovo IdeaPad Y550, který jsem ovšem neslyšel na vlastní uši, ale věřím tomu co o něm píší)
Konektivita: USB aspoň 3x, Wi-fi, BT, DVI nebo HDMI (chci jej používat jako stolní PC s připojením na LCD displej HP LP2475W)
Výdrž na baterie: < 3,5 hodiny
Váha: < 3,75 kg (nebudu jej moc nosit v batohu po horách, když tak ho odvezu autem a ten kousek od auta donesu)
Cena: < 30.000,- Kč
Operační systém: buď MS XP, či Win7 nebo Linux


Pokud takový notebook na trhu neexistuje, tak mě to moc nepřekvapí, protože jsem se dost nahledal, ale trochu přece jen ano, protože jednotlivé notebooky dosahují vždy některé z požadovaných parametrů, i když ne všechny, a nejsou nějak moc drahé. Škoda jen, že bych musel skombinovat 2-3 notebooky, abych měl to co chci. Vyhrazuji si doplnit další požadavky, pokud na něco ještě přijdu. Třeba kdyby mohl být systém na zvláštním SSD disku například Intel X25-M - 40 GB, tak bych si i připlatil a nepotřeboval bych HDD se 7200 otáčkami.

Ví někdo o něčem co by vyhovovalo mým požadavkům?
Jestli jo, tak díky za tip.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 dub 2010 04:45

Hm...za 30K..? Procesorově vyhoví skoro každý.Konektivitou taky.Paměťí taktéž.Mechanika bez problému,stejně jako klávesnice.Výdrž baterie taky nebude problém.Váha taky ne.OS se většinou dodává W7.Grafická karta bude nejlepší přepínatelná.LCDčko je už většinou s LED podsvícením.
Takže největší zádrhel bude slot na 2 harddisky(a ještě 7200 otáčkové).
A druhý zádrhel bude zvuk.Tam je jasně nejlepší Toshiba.
Takže teď se jen podívej do nějakého shopu a dle těchto paramertů si ho najdi.
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 06 dub 2010 12:50, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

demost
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 10 úno 2010 18:04

Příspěvekod demost » 06 dub 2010 10:17

roman2277 píše:.LCDčko je už většinou s LSD podsvícením.


wow, kde se prodává to LSD podsvícení, to bych bral:)

K tematu: co takle thinkpad, bratr si poridil T400 a taky by rad dokopuil SSD disk, ktery by mohl dat do sachty (nebo obracene - datovy disk do sachty a SSD namisto datoveho). A nebo vyssi rady Probooku, taky maji vymenne sachty mam dojem (Treba 6540b - to by snad mohlo i cenove vyjit). Nebo zkusit R500, je levnejsi a zbydou penize na SSD. U Thinkpadu ale neni klavesnice s ciselnikem (aspon ne R a T, pokud se nemylim), U probooku 6540b snad je

Otazník
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007 08:58

Díky za tipy

Příspěvekod Otazník » 06 dub 2010 10:42

Díky za tipy
SSD disk bych koupil klidně zvlášť do ceny 30 tisíc ho nepočítám.
Ten zvuk je právě docela důležitý, protože mám Fujitsu Amilo Pi1556 a nemám ten noťas rád kromě toho že se hřeje a větráček je pak pekelně hlučný i právě kvůli tomu jeho debilnímu zvuku. Nedá se to poslouchat.

Takže rozšíření toho mého požadavku je, aby ten notebook nebyl hlučný.

pro romana 2277: "Takže teď se jen podívej do nějakého shopu a dle těchto paramertů si ho najdi." Díky za radu, ale jak už jsem napsal, já jsem už prohledal hodně shopů a právě, že jsem nenarazil na nic co by splňovalo všechny moje požadavky. Proto se ptám tady.

pro demosta: myslím, že každá pilulka LSD má své vlastní podsvícení :-)
ale přebrept Romana 2277 říká, že to roman asi ví :-)

Otazník
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007 08:58

No, to je přesně ono, každýmu něco chybí

Příspěvekod Otazník » 06 dub 2010 10:55

tenhle HP ProBook 6540b (WD691EA) by třeba vyhovoval:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=73209
ale nemá DVI nebo HDMI port a je otázka jak je to s hlučností a výdrží

demost
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 10 úno 2010 18:04

Příspěvekod demost » 06 dub 2010 11:36

co se tyce tech repraku, tak asi neni multimedialni notebook, co by mel vymennou sachtu na SSD disk (pripadne misto pro disk udelane nejak jinak). Takze to bude chtit trochu kompromis. Ale nemusi to byt nijak zasadni kompromis - zkusil bych se podivat do obchodu na ty uz nabizene notebooky (Thinkpad, Probook 6540b) a vyzkousel si zvuk a dalsi parametry. Kupovat jen pres eshop je stejnak blbost - melo by se nejdriv ozkouset, jak vyhovuje

A ne vsechny repraky na bussines noteboocích musi byt spatne. Ja mam napriklad jiz sedm let skvele hrajici JBL pro na Compaqu evo, resp hraji lepe nez dva roky stare chrastitka na aceru, chce to ozkouset

a co se hluku tyce, tak jako dobre se uvadi prave thinkpady (ten probook by na tom podle recenze taky nemel byt spatne)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 dub 2010 12:50

demost píše:co takle thinkpad, bratr si poridil T400 a taky by rad dokopuil SSD disk, ktery by mohl dat do sachty (nebo obracene - datovy disk do sachty a SSD namisto datoveho). A nebo vyssi rady Probooku, taky maji vymenne sachty mam dojem (Treba 6540b - to by snad mohlo i cenove vyjit). Nebo zkusit R500, je levnejsi a zbydou penize na SSD. U Thinkpadu ale neni klavesnice s ciselnikem (aspon ne R a T, pokud se nemylim), U probooku 6540b snad je
Solidní přístroje,ale tragický zvuk.

demost píše:co se tyce tech repraku, tak asi neni multimedialni notebook, co by mel vymennou sachtu na SSD disk (pripadne misto pro disk udelane nejak jinak). Takze to bude chtit trochu kompromis. Ale nemusi to byt nijak zasadni kompromis - zkusil bych se podivat do obchodu na ty uz nabizene notebooky (Thinkpad, Probook 6540b) a vyzkousel si zvuk a dalsi parametry. Kupovat jen pres eshop je stejnak blbost - melo by se nejdriv ozkouset, jak vyhovuje

A ne vsechny repraky na bussines noteboocích musi byt spatne. Ja mam napriklad jiz sedm let skvele hrajici JBL pro na Compaqu evo, resp hraji lepe nez dva roky stare chrastitka na aceru, chce to ozkouset

a co se hluku tyce, tak jako dobre se uvadi prave thinkpady (ten probook by na tom podle recenze taky nemel byt spatne)
Ale je.Já jsem měl v mé Toshibě qosmio jako druhý SSD disk od Intelu.Naprosto bez problému.Ale tyto výrobky stojí víc než 30k.


Otazník píše:Díky za tipy
SSD disk bych koupil klidně zvlášť do ceny 30 tisíc ho nepočítám.
Ten zvuk je právě docela důležitý, protože mám Fujitsu Amilo Pi1556 a nemám ten noťas rád kromě toho že se hřeje a větráček je pak pekelně hlučný i právě kvůli tomu jeho debilnímu zvuku. Nedá se to poslouchat.

Takže rozšíření toho mého požadavku je, aby ten notebook nebyl hlučný.

pro romana 2277: "Takže teď se jen podívej do nějakého shopu a dle těchto paramertů si ho najdi." Díky za radu, ale jak už jsem napsal, já jsem už prohledal hodně shopů a právě, že jsem nenarazil na nic co by splňovalo všechny moje požadavky. Proto se ptám tady.

pro demosta: myslím, že každá pilulka LSD má své vlastní podsvícení :-)
ale přebrept Romana 2277 říká, že to roman asi ví :-)
Hm...právě že máš náročné požadavky za tuto cenu.Zvukově Ti vyhoví jen herní a multimediální notebooky,ale ty zase nedají na baterii 3 hodiny.Takže buď dokoupit další baterii nebo externí reproduktory.Jinak to nevidím.
EDIT:napadá mě snad jedině Acer 8942G.Ten je zvukově solidní a při kancelářské práci ty 3 hod.s vypětím sil dá.(cca 27k)

//Krevety: není třeba psát 3 příspěvky pod sebou, rovněž je vhodné ořezávat citace, viz pravidla přispívání.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Kosto89
píše často
Příspěvky: 252
Registrován: 25 zář 2008 17:31

Příspěvekod Kosto89 » 06 dub 2010 13:09

ked mas rozpocet 30000kc tak to jednoznacne hp radu elitebook... alebo lenovo t500, inak mam ten hp 6540b, je to luxusny notebook, hoci som mal problem ale uz je vyreseny :-) cize aj ten odporucam
LENOVO Edge e520 - momentalne
LENOVO SL510 - 2 roky pouzivany
HP ProBook 6540b - 2 mesiace pouzivany
LENOVO R500 - rok pouzivania
Asus A6km Q072H - 2 roky pouzivania

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 dub 2010 13:16

Hm...pořád nechápete,že HP Elite apod.mají tragický zvuk.Měl jsem těch přístrojů tolik,že to dokážu posoudit ve srovnání s multimediálními přístroji.Takže buď anebo.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Gendarme
píše často
Příspěvky: 366
Registrován: 28 pro 2009 17:32

Příspěvekod Gendarme » 06 dub 2010 13:28

...zvuk z notebooku bych jako nějaký výrazný parametr při koupi nebral v uvahu ... jde to vždycky nějak dodatečně vyřešit (externí zvukovka, repráčky(USB), obzvášť pokud ti nevadí přepravovat 17"). Poslouchat cokoli z notebooku je stejně nemyslitelné, alespoň pro mě. (můj notebook není ale nějak výrazně zvukově nadaný :-) )
i když chápu, že pro někoho je to důležité.
DELL Precision M4600|i7-2720QM|FirePro M5950|16GB|Intel ssd 320 120GB|FHD WLED|Logi.Perf.MX+Illuminated Key.|DELL U2311H
exNTB: Asus A8, Lenovo TP Z61m, DELL Precision M4400

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 dub 2010 13:37

Gendarme:jenže u Toshiby právě nemusíš žádné další blbosti dokupovat.Zvukově jsou tyto přístroje i na poslouchání hudby.O ozvučení her a filmů nemluvě.
EDIT: některé modely ozvučí i celou místnost.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 06 dub 2010 15:25

Jako bývalý majitel slušného Elitebooku 8530p a Toshiby Qosmio X300 musí říci, že po zvukové stránce to bylo asi jako sluchátka a koncert :D ale prakticky všechny Toshiby krom business, netbooků a levným Satellitů mají Harman/kardon repro, což přebije vše. Pak byl zvuk ještě ucházející u pár asusů, myslím M50vc a teď je zvuk celkem slušný u N61JQ. Jinak ale Toshiba moc konkurence nemá. Koupil bych nějakou, která by vyhovovala co nejvíce a pak bych k ní koupil 9čl aku a třeba NBD záruku.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

Otazník
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007 08:58

Příspěvekod Otazník » 06 dub 2010 23:36

Díky všem za příspěvky.
Pro Gendarme: Ten zvuk noťasu je pro mě dost důležitý. Nechci tahat další krámy na dovolenou třeba. I tak jich je dost (například napájecí zdroj). A myslet na co všechno jsem ještě zapomněl. A VÍM, že existují noťasy co mají fakt slušný zvuk. Například už to mnou v prvním příspěvku zmiňované Sony Vaio VGN-AW215/B. Opravdu luxusní zvuk. Naprosto nechápu proč to ostatní neumí. Ať mi nikdo neříká, že je to tak složité. Trochu to nechápu. Asi stejně jako nechápu proč se do praček ještě dnes dávají stále ty předpotopní přepínače programů. Ale to je asi na delší pokec.

pro Kosto89: Čti řádně co se zde píše, hp 6540b nemá digitální výstup na ext. displej, což je moc škoda, protože bych ho asi bral, a lenovo t500 nemá číselník. Nehledám "luxusní notebook", ale notebook, který splňuje moje požadavky.

pro Javka810i: Díky za info. Podívám se po těch Toshibách. Co bys mi doporučil?

Otazník
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007 08:58

Příspěvekod Otazník » 07 dub 2010 01:05

Koukám na Toshiba Qoismo F60 a vypadá to dost dobře. Na stránkách Toshiby čtu, že má TV tuner, ale ke koupení je pouze F60-10H a ten asi tuner nemá. Taky by mě zajímalo jestli se u něj dá vypnout ta externí grafika, protože ji nevyužiju a mohlo by to prodloužit výdrž na baterii, a taky jestli je hlučný. Neví někdo?

A taky mě zaujal SONY VAIO VPC-F11M1/E zde: http://www.alza.cz/sony-vaio-vpc-f11m1- ... 153124.htm . Protože má Intel High Definition Audio a Vestavěné stereofonní reproduktory s Dolby Sound Room, což naznačuje nějakou péči výrobce o zvuk. A mám stejné otázky jako u Qoisma: jestli se u něj dá vypnout ta externí grafika, a jestli je hlučný.

I tenhle HP Pavilion dv6-2160ec zde: http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-2160ec-d149885.htm vypadá, že by mohl splňovat moje požadavky. A zase stejné otázky.

A SAMSUNG R780 červený zde: http://www.alza.cz/samsung-r780-cerveny-d154330.htm

A HP Pavilion dv7-3190ec zde: http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv7-3190ec-d149894.htm

A ....

Aha, jak se tak probírám těmi stránkami, tak mi konečně došlo, že musím hledat "multimediální notebook", ten by měl mít dobrý zvuk, a ty další požadavky pak splňuje většinou taky. Asi jsem dřív hledal tam, kde nakupují hlavně hráči, a to já nejsem.

No, tak vidím, že mě čeká další delší probírka. Něco vytipuju, a pak se teprv poptám jaké s tím má kdo zkušenosti.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 07 dub 2010 10:00

No nejlepší zvuk bude mít to Qosmio od Toshiby.Jinak je tu o tomto modelu celý thread,tak si tam přečti názory uživatelů.Ty paviány od HPčka bych nebral.(zvukově a konstrukčně slabota).O tom Vaiu od Sony by se dalo uvažovat.(ovšem zvukově se na Qosmio nedotáhne)
EDIT:ještě Samsung-měl jsem ho pár hodin půjčenej a designem se mi líbil(laminace víka),plasty taky nejsou špatné,ale zvukově slabota.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů