SONY VAIO EB1E1E pro dívku ???

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 05 dub 2010 20:09

je dobrý srovnávat grafiku a procesor :lol: :lol: ale Amd verze je prý horší než intel ( u Amd je Athlon Neo myslim )
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 05 dub 2010 20:58

sandy68 píše:Wow, ten Lenovo Thinkpad Edge 13 je opravdu krásný.
Jaký je rozdíl mezi ATI Radeon HD 3200 a Intel Core 2 Duo SU7300? Ten Intel Core je dražší, je lepší? :D


To jsem rad ze se ti zalibil :D
HD 3200 je integrovana grafika ne procesor, jsou 2 verze Edge jedna s procesorem amd neo x2 a integrovanou grafikou HD3200 a druha s procesorem C2D SU7300 + integrovana grafika intel 4500MHD.
zatimco grafiky jsou +- nastejno (tusim ze HD3200 je na tom o trosku lip) tak procesory jsou uplne jinde, SU7300 je tak +- o 50% vykonnejsi celkove se obe verze lysi i ve spotrebe, kde je na tom lip intel. Krom toho veze s SU7300 se standartne dodava s 6cell baterkou, kdezto u amd je to jen 4cell, ve finale pak verze s AMD vydrzi 3h a verze s Intelem 8h. Dalsi rozdil je HDD, u verze s intelem je 500GB a u verze s AMD jen 320GB. Pak je jeste rozdil v pozitych pametech, u intel verze to jsou pameti typu DDR3 kdezto u AMD DDR2 ovsem tento rozdil povazuju obvzlaste v tvem pripade za zanedbatelny. Suma sumarum myslim si ze ten cenovy rozdil 3500 je adekvatni.

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 05 dub 2010 21:08

Děkuji vám všem za rady. Ještě se rozhoduji mezi Dellem - Vostro V13, kvůli péči o zákazníka, a Thinkpadem, kvůli výdží. Takže... :D
Dell Vostro V13 má Intel Celeron 1,13???

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 05 dub 2010 21:16

Tu verzi s celerem neber, kdyz V13 tak jedine ve verzi s C2D SU7300. A neboj ThinkPad sice nema v zakladu nbd a nevim presne jak je to u nej se zarukou a kolik stoji prikoupeni nbd ale i kdyz k tomu prikoupis 3 letou nbd tak urcite oproti dellu jeste usetris, a lenovo ma taky slusny servis.

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 05 dub 2010 23:23

Dobre. Asi do toho pujdu. Jeste jednou vam moc dekuji za rady.

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 05 dub 2010 23:38

Was3k píše:A neboj ThinkPad sice nema v zakladu nbd a nevim presne jak je to u nej se zarukou a kolik stoji prikoupeni nbd ale i kdyz k tomu prikoupis 3 letou nbd tak urcite oproti dellu jeste usetris, a lenovo ma taky slusny servis.


Výsledný rozdíl mezi oběma, kdy budou mít svorně 3 roky NBD, bude (u zmíněných konfig.) cca 500-800 Kč ve prospěch zmíněného Lenova.

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 06 dub 2010 01:44

swarm píše:jarkov1: Pochybuju, že budou mít pokoj na 8 roků. Tak dlouho ten notebook imho nemá šanci vydržet - spíš počítej s tím, že tak do 2-3 let budeš hledat něco novýho. Tímhle jsem si taky prošel - notebook není dobrý jako dlouhodobá investice.

Pokud jde o odolnost, tak do 15 tisíc se dá najít hned několik notebooků, které si odolností nezadají s tím tvým VAIO. Jenom nenabídnou takový výkon (který je potřeba akorát na hry).

Jako možná existují specifické případy, kde má smysl dítěti koupit takhle drahý notebook, ale ten tvůj mi do toho nesedí. Tak možná kdybych měl děcko, který dělá nějaký brutální věděcký experimenty a na počítači si je vizualizuje v MATLABu. Nebo něco podobně ušlechtilýho. Ale to jsou případy, kde bych dokázal vést dítě k tomu, že si svou činností na tom notebooku i vydělá odpovídající částku (takovou, že se v ní ten notebook ztratí). Je to investice* jako každá jiná, a pokud nemá odpovídající návratnost, tak je to investice špatná.


*) investice = vynaložení omezených zdrojů za účelem získání budoucích užitků (přínosů)


Ospravedlňujem sa, že sa vraciam dozadu ale chcem zareagovať...

Swarm: Súhlasím :wink: , myslím si ale že 8 rokov možno vydrží keď má kvalitnú, tvrdú horčíkovú konštrukciu, dobre vyriešené chladenie-max. 50°C CPU po 20 min hraní GTA IV, /prvý a posledný krát, hra ma nudila ako každá.../ a pri bežnej prevádzke max 40°C, idle 36°C na multimediálny notebook podľa mňa nieje veľa...

Ja som si tým ´´prešiel tiež´´, za 4100 sk som si pred troma rokmi kúpil compaq tablet 1ghz CPU, 768 mb ram, 32mb geforce... Napriek nízkemu výkonu mi na každodenné používanie bohato stačil a ako zápisník a prenosný Derive na počítanie a odvodzovanie neznámych zo vzorca by stačil do smrti :lol: . Opustil ma pred rokom vo veku 8 rokov :wink: , keď sa začal kývať kolík na napájaní, snažil som sa celý konektor prepájkovať za nový, ale nešlo to /bol tam pevne vrazený/ tak som aspoň zacínoval ten kolík, ale o mesiac sa uvolnil, spravil skrat /možno niečo v okolí spojil/ a nádherne odpiekol dosku :( Hardvérovo bol perfektný-kolík ho zničil. Disk ako vysokorýchlostný USB kľuč mám dodnes, slúžil mi 2 roky...

Tak isto optimistickú víziu mám aj s Vaiom, či sa tých 8 rokov dožije, to si nedovolím tvrdiť, ale robím všetko preto aby vydržal :D tak ako tí dvaja dedkovia čo spokojne ležia na poličke a bezchybne fungujú (1993 a 1994-som aj zberateľ) :twisted:

BTW: Ešte raz upresním a doplním prečo som sa rozhodol pre Vaio:
Strop bol 1000eur, a chcel som ako všetci výkonný, pevný a hlavne kvalitný notebook, preto som za 1000 eur nevybral podstatne výkonnejší, ale plastový Pavilion (nehovorím že nekvalitný, len subjektívny názor).

Možno sa pýtaš na čo mi je notebook s výkonom na hry, ale ten výkon sa dá využiť napríklad v CAD aplikáciach, ktorým sa v ďalšom ročníku nevyhnem :twisted:

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 dub 2010 09:45

jarkov1 píše:Možno sa pýtaš na čo mi je notebook s výkonom na hry, ale ten výkon sa dá využiť napríklad v CAD aplikáciach, ktorým sa v ďalšom ročníku nevyhnem :twisted:
To, co budete v CADech dělat ve škole, zvládne i integrovaná grafika od Intelu v 5 let starém notebooku. Na VŠ je to stejné ještě aspoň první dva roky. Pak v tom buď začneš dělat velký projekty (podle oboru), nebo už se k tomu nikdy v životě nevrátíš.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 06 dub 2010 13:20

No, k extra veľkým projektom sa asi tak skoro nedostanem, ale chcel by som pracovať v elektrotechnike :roll: ...to už som odbočil úplne mimo témy :lol:

sandy68
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 30 led 2010 16:58

Příspěvekod sandy68 » 06 dub 2010 16:44

Budu studovat Medicínu, takže grafika není důležitá. Snad nebudou po nás chtít anatomii v nějakém programu. :D
Ještě jednou vám moc děkuji za rady.

mathew777

Příspěvekod mathew777 » 06 dub 2010 18:27

ahojte, nechcem zakladat novu temu tak pokracujem v tejto, priatelka ma zaujem o vyssie spominany notebook SONY VAIO EB1E1E... parametrami nam uplne vyhovuje,,, mame zaujem pripojit NB cez HDMI s LCD monitorom a pozerat full HD filmy, preto treba aj lepsiu grafiku... tento notebook sa da kupit za 19000 co mi s tymito parametrami vyjde slusny pomer cena / vykon. Jedine co ma trapi je kvalita tohto NB. NB sa nebude prenasat, vecsinou casu bude travit na stole na elektrike len obcasne prenasanie, cize asi najpodstatnejsie ako je to s prehrievanim tohto booku? alebo nejake ine veci koli ktorym by sme ho nemali kupit ? vopred dakujem za rady :wink:

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 06 dub 2010 18:36

Tak pokud bude na gk nejnarocnejsi cinnost nez prehravani fullHD tak by stacilo i neco daleko slabsiho (720p video bez problemu prehrajes na integrovane 4500MHD u 1080p si uz nejsem jisty). Zkusenosti konkretne s timto ntb nemam (ale na netu jsem zadne vetsi problemy nezaznamenal, ale mam pocit ze se na tomto foru resila vydrz respektive vybijeni, jen ted presne nevim jaka konfigurace EB to byla), na sony obecne mi vadi pouze servis a vysoka cena nahradnich dilu, jinak zancku jako takovou povazuji za kvalitni.

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 06 dub 2010 19:09

4500MHD by s C2D procesorem měla 1080i film v pohodě přehrát, na HD3200 to jde totiž plně přez grafiku ( cpu se fláká na 550MHz )
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 141 hostů