Pracovný notebook-netreba výkon, ale spoľahlivosť a odolnosť

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Jaroh1
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 05 led 2010 23:24

Pracovný notebook-netreba výkon, ale spoľahlivosť a odolnosť

Příspěvekod Jaroh1 » 05 úno 2010 11:52

Presúvam môj dotaz z iného vlákna, kam nepatrí:

Pre svoje intenzívne biznis využitie (t.j. najmä office a internet bez nároku na vysoký výkon, ale s veľmi častým prenášaním počas dňa, cestovaním, pohadzovaním kade-tade v autách, vlakoch a lietadlách, v kufroch a niekedy až terénne v batohoch, a samozrejme s požiadavkou na spoľahlivosť, a ešte ocením nehlučnosť a nekúrenie) hľadám nový 13-14 palcový notebook. Parametre ma až tak nezaujímajú, je to len pracovný nástroj, žiadny imidž, a office beží aj na slabších strojoch :-)

Som ochotný dať do počítača zhruba plus/mínus 1.000 EUR vrátane záruk a DPH.

Momentálne mám vo výhľade Lenovo ThinkPad R400, keďže X301 a spol. sú už príliš drahé. Ako sparingpartner sa mi javí ešte Dell Vostro 1320 (latitude si nemám kde ohmatať), ďalej McBook Pro 13 (ale tam ma odrádza nutnosť kúpy a učenia sa niektorých softov, zatiaľ čo office máme legálne) a niečo dobré som počul o Sony Vaio S a iných...

Má podľa Vás zmysel hľadať niečo iné ako ten R400 alebo to mám kúpiť, kým ešte sú a nešpekulovať?

Was3k
guru
Příspěvky: 995
Registrován: 28 led 2010 14:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Was3k » 05 úno 2010 12:25

Osobne si myslim ze je R400 velmi dobra voba, krome nej me napada uz jen T400 http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-t400-d147230.htm oproti R400 ma vykonnejsi procesor je o trochu lehci a mel by met o cca pul hodky vyzsi vydrz. oba maji magnesiovy ram (ted si nejsu jisty jestli ma r400 ochrany ram okolo dipleje)

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 05 úno 2010 13:23

choď do tej R400


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů