NB do 30tis na praci

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Luka$
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2009 16:46

NB do 30tis na praci

Příspěvekod Luka$ » 24 říj 2009 16:55

Ahoj hosi snazim se marne najit neco pro sebe.

Do ted jsem mel Asus F2Je a jsem spokojen jen je vykon NtB uz jinde, takze to chce neco NEW. A hlavne to mam jak na praci tak zabavu. Hry moc neparim ale Photoshop a VS.NET potrebuji.

Moje pozadavky jsou
Firma: Asus, ???
CPU: je mi jedno
RAM: >3GB
Graf: >1GB znacka mi je jedno
HDD: >300GB
LAN: 10/100/1000
Wifi: 802.11 b/g/n
Vydrz: >2h
OS: W7
Penize tak do 30tis

Nasel jsem tyto dva modely. Asi ten prvni je favorit ale ptam se vas zda nevite o necem podobnem?

Asus M60VP-6X014C
Asus G51VX-SZ166Z

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 říj 2009 17:33

Naco potrebujes "1GB graficku kartu"?

C

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 24 říj 2009 17:39

muzu vedet, na co 1GB grafika, kdyz nehrajes 3D hry ani nemodelujes ve 3D, nedelas simulace, atd?
(krom toho je ta g102m hodne slabounka, ta by nevyuzila ani 256MB)
photoshop je hl. o CPU, RAM

za 30k mas tolik moznosti na hodne dobry stroj, thinkpad T500, hp elitebook 8530, s odrenyma usima (mozna neco pres rozpocet) dell E6500...

(nehlede na to ze zparcovani jsou nekde jinde + u dellu mas v cene NBD zaruku, u tp nebo hp elite za minimalni priplatek)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Luka$
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2009 16:46

Příspěvekod Luka$ » 24 říj 2009 19:29

CeCo píše:Naco potrebujes "1GB graficku kartu"?

C


Tak nerikam ze si nezahraji :) Takze 1GB i na tu nejakou hru :)


alfah4ns: Diky mrknu.

Luka$
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2009 16:46

Příspěvekod Luka$ » 24 říj 2009 20:08

LENOVO THINKPAD T500: tak ten uz od pohledu neberu :(
Hewlett-Packard EliteBook 8530w a Dell Latitude E6500: moc pekne modely a HP vypada super, baterie super, grafika ale nic moc, a zda se mi ze ta cena je uz uplne jinde.

Mozna si vymyslim ale notebook nekupuji kazdy den tak hledam model ktery mi bude vyhovovat.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 říj 2009 20:40

Chces na tom notebook komfortne pracovat alebo sa s nim ukazovat a porovnavat si "ho"?

C

Luka$
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2009 16:46

Příspěvekod Luka$ » 24 říj 2009 22:46

Diky tato rada mi velice moc pomohla.Hned vim co si koupit. Jsem rad ze mi pises a pomahas..... 8) :twisted: 8)

BTW: Jinak kdyz travim 18h /d s NtB tak chci koukat na neco vkusneho. Ale to je vec nazoru. Ted mi spis jde o radu jaky model....

polo

Příspěvekod polo » 24 říj 2009 22:58

Dost obmedzene tvrdenie Ked s tym ches byt 18h/d tak kupujes nieco co nebude hucat az ta z toho bude boliet hlava, nieco nacom ti nebude liest na nervy klavesnica atd. A nieco co sa ty nerospadne...
Laskly doskrabany displej a cele sasi ktore je take horuce , ze na nom neudrzis ruky a huci to tak , ze si ta nozaj kazdy vsimne nepovazujem za vkusne ale aj to je sposob ako uputat...


1GB grafika prosim ta Clovek by musel byt retardovany aby uveril , ze ta grafika vyuzije co li len 1/5 s toho zvyzok je iba marketing(nehovoriac , ze tak velka pamat mava s dovodov uspory ceny,spotreby a odpadoveho tepla velmi nizky takt a pomale casovanie Takze vykon ide dole )

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 říj 2009 23:09

Aj ja travim vela casu s NB uz niekolko rokov. Najprv s peknym, ale huciacim delom so stiesnenou klavesnicou, ktore som velmi rychlo vymenil za nieco "serednejsie", ale ucelne, tiche, prakticke a komfortne. Najnovsie mam onen Elitebook 8530w, ktory mi zatial plne vyhovuje (spolu s prislusenstvom - dock, externy monitor, pridavna bateria, autonabijacka).

To, ze je grafika "nic moc" - http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=10214. Co som vrazil do drahsieho notasu so slabsou grafikou sa mi uz davno vratilo tak, ze som si mohol kupit druhy gaming notas (co som nastastie nespravil, su ine sposoby ako travit volny cas).

Takto nejako znie moj navod na vyber vhodneho notebooku. Zvysok vid vyssie u pola.


C

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 24 říj 2009 23:18

to musis vedet ty, jestli je pro tebe dulezitejsi kvalita notebooku, servisu, vydrz, nizke zahrivani, nebo vykon na hry.

jak uz jsem ti psal, na tebou popisovanou praci klidne staci notebook s intel GMA grafikou. ta 3D grafika, ktera nejvice ovlivnuje vydrz, teplo, v teto cenove tride bohuzel i kvalitu (bud nizsi vykon + quality, nebo vykon + horsi quality)

jinak v 8530w v tve cenove relaci pripada do uvyahy ati fireGl alias HD3650 ddr3, popr. o neco drazsi verze s fx 770m alias 9600gt ddr3.
oboji maji co nabidnout i co se tyce her. nerikam, ze jsou to primo herni grafiky, ale na to obcasne zahrani to staci. ted opravdu zalezi na tobe, jestli je pro tebe dulezitejsi notebook, ktery je hraje na kvalitu, v pripade NBD servi trvajici par dni (jelikoz poruchovost notebooku je vysoka, teoreticky kazdy paty notebook jde do servisu jiz behem zaruky),
vydrz na baterie
(HP da 4hodiny diky 8clankove baterce a dobre organizovane spotrebe,
Thinkpad da jeste vice diky moznosti tu grafiku prepnout na integrovanou, na kterou bys i tak mohl jet temer porad, pokud by jsi nehral hry)
vyztuzenemu telu, kteremu nebude vadit ani denni noseni ani obcas nejaka ta mensi rana (HP - hlinikove telo, thinkpad - horcikove ramy uvnitr tela i displeje, dell - rovnez konstrukce vyuzivajici hoprcikovych slitin)

nebo "herni" multimedial s vydrzi 2 hodiny (G51 dala v testu na notebookrewiev uzansych 1hod 26minut, M60 by mohla ty 2h dat, jelikoz ma HD4650), 2r zakladni zarukou v servisu (cca 2-3 tydny/oprava) a vyrazne horsimi vlastnostmi sasi.

je to zkratka tim, ze je na neco jineho jsou urceny profi-pracovni notebooky a na neco "vykonne" multimedialni kousky urcene spise na stul.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Luka$
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2009 16:46

Příspěvekod Luka$ » 24 říj 2009 23:21

polo píše:Dost obmedzene tvrdenie Ked s tym ches byt 18h/d tak kupujes nieco co nebude hucat az ta z toho bude boliet hlava, nieco nacom ti nebude liest na nervy klavesnica atd. A nieco co sa ty nerospadne...
Laskly doskrabany displej a cele sasi ktore je take horuce , ze na nom neudrzis ruky a huci to tak , ze si ta nozaj kazdy vsimne nepovazujem za vkusne ale aj to je sposob ako uputat...


1GB grafika prosim ta Clovek by musel byt retardovany aby uveril , ze ta grafika vyuzije co li len 1/5 s toho zvyzok je iba marketing(nehovoriac , ze tak velka pamat mava s dovodov uspory ceny,spotreby a odpadoveho tepla velmi nizky takt a pomale casovanie Takze vykon ide dole )


asi si nerozumime.
To ze jsem rekl chci aby se mi notebook libil neznamena ze bude automaticky hucet a kroutit se.
Ale to se uz dostavame uplne mimo tema. Zachvilku me tu bude kamenovat nejaky linuxak proc chci W7 na ne neco jineho. Proste takovy mam ja nazor.
Me nezajima komu se libi to, nebo to, ale zajima me, kdo ma podobne parametry, jak jsem psal vyse, a jak je spokojen s HW.

S tou grafikou nevim a nebudu se hadat. Proste mam takovej pozadavek. I kdyz byto mohlo byt klidne i 512MB :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 24 říj 2009 23:25

polo to myslel tak, ze v teto cene si musis vybrat, bud graficky vykon s nedulezitym parametrem 1GB VRAM a nizsi kvalitou a das tim prednost hram (coz napr. u me znamena cca do 5% vyuziteho casu u ntb, tzn. ja bych koupi herniho stroje obetoval X vyhod kvuli 5% straveneho casu)

nebo das prednost kvalite, praci atd.. viz muj pripsevek vyse.

(mimochodem, napr. 9600gt DDR3 256MB byla ne o malo vykonnejsi, nez 9600gt ddr2 512MB. velikost VRAM je opravdu zavadejici, ty jadra jsou hodne slabe na to, aby dokazaly 1GB kdy vubec vyuzit)

EDIT:
nebo si doprej oboji, dej si dokupy domaci desktop na hry (poku mas moznost a nejsi zavisly jen na notebooku), takova grafika za 3-4k vydrti ty tve notebooky s "prstem v nose", k tomu staci nejake obyc dvoujadro, obyc deska a 2GB RAM, das to dokupy za 12k.
pak notebook.

no a jestli jsi zavisly na notebooku, tak je blbost kupovat ntb bez NBD zaruky, pac jestli se ti na nem neco pokazi, stravis 2-3 tydny cekanim na opravu v servise. u NBD par dni.
Naposledy upravil(a) alfah4ns dne 24 říj 2009 23:28, celkem upraveno 1 x.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Luka$
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2009 16:46

Příspěvekod Luka$ » 24 říj 2009 23:25

Dekuji za vysvetleni a usmerneni. Zkusim tedy popremyslet. a ohledne servisu tak mi staci i mesic :) F2Je zacala blbnout. A ted po 2,5letech odesla i baterka. ale to je uz mimo tema.

//Ghost: necituj zbytocne posledny prispevok v teme pokial to nie je nutne. vid pravidla fora.

Luka$
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 24 říj 2009 16:46

Příspěvekod Luka$ » 24 říj 2009 23:33

alfah4ns píše:no a jestli jsi zavisly na notebooku, tak je blbost kupovat ntb bez NBD zaruky, pac jestli se ti na nem neco pokazi, stravis 2-3 tydny cekanim na opravu v servise. u NBD par dni.


to uz mam zasebou. A zvladl jsem to :)


k tomu 8530w: myslel jsi tento model? Hewlett-Packard EliteBook 8530w (FY595AW)

polo

Příspěvekod polo » 24 říj 2009 23:37

No vies nieje problem mat na slusny notebook napr. 4 ci 5 rokov zaruku...
Taka HD3650 s 256MB VRAM je niekolko nasobne vykonejsia ako Ta atrapa s 1GB VRAM nehovoriac , ze grafika v T500 sa da prepnut na MHD4500...

Nechce sa mi pisat ake maju tieto booky proti tym hriankovacom vyhody pokyal mas zaujem vybrat nieco slusne tak si prejdi vlakna ktore tu uz boli(vsetko sa tu uz preberalo s podobnych tem )


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů