VAIO vs. EliteBook

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Tibino328
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 07 črc 2009 20:49

VAIO vs. EliteBook

Příspěvekod Tibino328 » 29 srp 2009 03:18

Ahojte, idem si kupovat novy notebook, ale neviem si vybrat. Budem ho pouzivat prevazne na pozeranie filmov, pripadne si na nom nieco zahram, ale najlepsie na vyssich detailoch. Prenasat sa bude len minimalne, takze s tym by som si tazku hlavu nerobil:) Rozpocet nanho by mal byt nejakych 40tis +-

Sam som si nasiel 2 notebooky, no neviem sa rozhodnut, preto budem vdacny za kazdu radu. Pripadne ak ma niekto lepsi notebook rad si necham poradit. Za rady a prispevky dakujem.

Elite:
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/8 ... ook-8530w/

VAIO:
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/9 ... o-fw41m-h/

hyena
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 01 kvě 2009 10:59

Příspěvekod hyena » 29 srp 2009 08:50

co do grafiky, tak tedle by měl být lepší

http://www.alza.sk/toshiba-qosmio-x300-14y-d113280.htm

akorát nevím, jestli to už není pro teeb malý rozlišení:)

kuban
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 08 srp 2009 17:15

Příspěvekod kuban » 29 srp 2009 14:14

fuuha za taku sumu si kupis us riadne delo ak ho nebudes prenasat a chces si nanom aj zahrat tak Qosmio je ties dobra volba, navyse ma myslim subwofer :D elitebook a ten sony mi pridu take " manazerske " NB povedal by som ze si ich kupuju podnikatelia alebo ludia ktori chu okoliu ukazat ze nato maju ;)
popravde by som sa ties nevedel rozhodnut neje to mala investicia ...

jahe

Příspěvekod jahe » 29 srp 2009 18:15

Těžké se rozhodnout. Já jsem potřeboval něco co nahradí-částečně PC a vzhledem k tomu, že zpracovávám HD video z kamery a přehrávání BD disků tak jsem pořídil tohle Vaio - surfovací prkno, ale není problém ani s přenášením.
http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/9 ... o-aw31s-b/
a jsem maximálně spokojený. Jinak žena má FZ21M již dva roky a dosud se nic nepoondilo jen baterka. Ale ještě nebyl přewinstalován a šlape jak hodinky.

Ta Toshiba je velice zajímavá
a nebo jukni i sem
http://www.goldmax.cz/goldmax_notebook_ ... or_gaming/

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 29 srp 2009 18:24

pokud se bude malo prenaset, elitebook zbytecny (navic zbytecne platis za openGL certifikovanou grafiku ve -w verzich - pro CADy apod., stacila by -p verze)

qosmio - no... zalezi, jestli je provorady vykon ve hrach u toshiby, nebo lepsi displej u sonyho (dvoulampove fullHD vs. zakladni 17-ka)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Tibino328
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 07 črc 2009 20:49

Příspěvekod Tibino328 » 29 srp 2009 19:47

na Vaiu ma najviac pritahoval prave ten full HD display.. ale ked som nad tym premyslal, notebook bude vecsinou len doma, nosit von sa bude len zriedkavo.. Doma mam 32" LCD TV, ktory mi myslim na filmy posluzi este lepsie ako kvalitny display na notebooku. Aj preto som sa po vasich prispevkoch rozhodol prave pre Toshibu. Myslim, ze za tu sumu je to velmi dobra vybava, aj ked to nie je taka zvucna znacka, ako Sony ci HP.
Toshibu som dneska objednal, az cas uvidi, ci som spravil dobre alebo nie.. dakujem vsetkym za ich prispevky. Drzte palce.. :)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 srp 2009 20:35

Já bych koupil Toshibu.Výkonná GK,CPU a zvuk.Navíc neotřelý design.
PS:Toshiba že není zvučná značka? Hm....založení firmy se datuje na konec 19. století a notebooky vyrábí tato firma přes 20 let.Tak kdo je tady zvučnější?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Tibino328
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 07 črc 2009 20:49

Příspěvekod Tibino328 » 29 srp 2009 22:44

nemyslel som to nijako zle, ze nie je zvucna, len si myslim, ze nie je tak znama, teda myslim pre cloveka, co sa nevyzna v notebookoch. Napr, ja som v notebookoch neni tak zbehli a donedavna som ani nevedel, ze firma toshiba vyraba notebooky. A ako vidim, som rad, ze som sa to dozvedel. Qosmio bude doma v pondelok alebo utorok takze sa uz tesim..

jahe

Příspěvekod jahe » 29 srp 2009 22:56

romane já ho pochopil asi jak to myslel. Někteří rvou do marketingu a slyšíš o nich na každém kroku a tToshiba je v tomhle směru řekl bych více usedlá. Méně reklamy a propadačních akcí. Bylo by zajímavé vidět porovnání prodejních čísel. Jenže i u Toshiby prošly mnohé změny a pro T už vyrábí někdo jiný. Když jsem bydlev USA tak jsem sháněl TV a video a T mi byla doporučena tak jsem ten set koupil a byl opravdu dobrý jenže na štítku bylo smontováno v Korei, ale to je u mnoha výrobků i zvučných značek. Sony TV Slovensko, Španělsko. LCD panely vyrobeny v Korei u Samsunga. I sam u některých TV používá LCD panely buď od AUOptronic třetí největší světový výrobce panelů neo od Chi mai z Číny Philips také obdobně. Ani taková firma v High Endu jako Bang and Olufsen nebo Loewe používá cizí panely a obdobné je to i s NB

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 srp 2009 23:14

jahe:hezky napsané.Samozřejmě dnešní svět se globalizuje čím dál více.Většina výrobků je vyrobena v Číně a okolí.Jinak Toshiba je průkopník na poli elektroniky a je to moje nejmilejší značka celkově.(včetně dceřinných firem Onkyo apod.)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

CeCo

Příspěvekod CeCo » 29 srp 2009 23:45

roman2277 píše:Většina výrobků je vyrobena v Číně a okolí.

A co? Aj tam sa robia dobre veci i shity, casto v rovnakej tovarni.

jahe:
Vid vyssie. Niekedy je lepsi produkt navrhnuty expertom v navrhoch a vyrobeny expertom vo vyrobe nez produkt navrhnuty i vyrobeny expertom vo vyrobe.
A niekedy je "Made in Korea" na skodu, lebo to casto znamena prototypy alebo prve varky, kde este nie su vychytane vsetky muchy :(

C

jahe

Příspěvekod jahe » 30 srp 2009 01:01

GeCo
nauč se čísta hlavně přemýšlet a porozumět co kdo napsal. Napsal jsem něco o špatných výrobcích? Nebo o tom, že někdo něco neumí? Je třeba při čtení zapojit mozek než začneš útočit.

Pokud něčemu nebo někomu nerozumíš tak se zeptej.
Já jsem uvedl smontováno a ne vyrobeno a to je rozdíl pokud na štítku máš made in znamená to vyrobeno a ne smontováno což je "assembly" což je na mé Toshibě.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 srp 2009 01:48

CeCo píše:
roman2277 píše:Většina výrobků je vyrobena v Číně a okolí.

A co? Aj tam sa robia dobre veci i shity, casto v rovnakej tovarni.

jahe:
Vid vyssie. Niekedy je lepsi produkt navrhnuty expertom v navrhoch a vyrobeny expertom vo vyrobe nez produkt navrhnuty i vyrobeny expertom vo vyrobe.
A niekedy je "Made in Korea" na skodu, lebo to casto znamena prototypy alebo prve varky, kde este nie su vychytane vsetky muchy :(

C
Hm..nevím vlastně na co reaguješ? Kdyby tam nebyla tak levná pracovní síla tak se tam nic nevyrábí.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 srp 2009 12:14

jahe píše:GeCo
nauč se čísta

Aj ty. Som CeCo, nie GeCo.

A mimochodom - assembly a "Made in" sa casto zamienia a ma presahujuci rozmer. Aj na tej tvojej Toshibe ma minimalne 10-20% podiel priamo samotny assembler.
Slovo "assembled" sa pouziva len ako marketingove slovicko na oblbnutie zakaznikov. Nieco ako robi Apple s "Designed in California".

C

airmt
píše často
Příspěvky: 249
Registrován: 18 zář 2006 13:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod airmt » 04 zář 2009 19:10

jahe: souhlasim s tebou, CeCo tady leckdy bezduvodne utoci na lidi...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů