Sony nebo MSI?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
TommyGun
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2009 16:33

Příspěvekod TommyGun » 29 srp 2009 19:15

no 3650 už je celkem slabota...já chci právě aby měl aspoň 4650 nebo 4670...v nVidiích se moc nevyznám. Četl jsem tady na foru články jak k FW41E tak k tomu MSI GC623 a zdálo se mi že na onku lidi našli dost much. Mě láká to MSI, má lepší procesor i grafiku...jen se bojím toho že se mi to rozpadne nebo upeče, lidi jsem slyšel v tomhle ohledu na MSI celkem dost nadávat no...ještě se asi podívám na něco jiného, třeba Asus Aspire, jeden notes z tý edice mě celkem zaujal. Ale to MSI mě láká.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 srp 2009 19:38

Oba přístroje jsou zajímavé ve své cenové třídě.Ovšem přikláním se spíše k MSI a to hlavně z důvodu nižší ceny a o dost výkonnější GK.A nevěř povídačkám typu "rozpadne se" a "upeče se". To už je dávno mýtus.(u řad GX a GT)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 29 srp 2009 19:42

Jasně, vždyť to už logicky vyplývá z poměru výkon/cena, že to bude kvalitní a bytelný notebook. MSI spasitel! Třikrát hurá! :lol:

Šasi je, pokud je mi dobře známo, stejné jako u GX620 na které je tady na serveru recenze, tak ať se sám rozhodne.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 srp 2009 19:51

Přesně tyto uživateté TYPU chlebovníka mají "praktické a každodenní" zkušenosti s touto značkou,že? Ano šasi je stejné jako u modelu GX 620 a to z větší poloviny kovové.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 29 srp 2009 20:01

Lol, tak to jsem nečekal, že se vytasíš s takovou hustou hláškou jako "šasi je z poloviny kovové". To je sice pěkné, ale vysvětli nám, prosím, jak přesně zmíněný kov ovlivňuje celkovou pevnost a odolnost notebooku, když se nachází pouze v oblasti palmrestu a jako povrch krytu LCD a slouží tudíž jako designový prvek?

A o větší (nebo menší) polovině jsem nikdy neslyšel. Vždycky jsem myslel, že polovina je polovina, ale kdyžtak mě pouč.

EDIT: To už jsme zase pěkně off-topic, očekávám čistku. ^_^
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 srp 2009 20:25

No řeknu to jinak: mám doma více přístrojů a to MSIčko sebou tahám taky často a můžu říci,že je po 9 měsících jako nové.Vše drží a funguje jak má.Takže zatím u mě je značka MSI jako jedna z těch lepších.(což se o jiných třeba říci nedá-samá reklamace) Ovšem staré přísloví praví "nechval dne před večerem".Takže čas napoví.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 29 srp 2009 20:34

osobne jsem presel z MSI k Lenovu ale muzu rict ze za skoro 2 roky pouzivani bylo taky jako nove :!: Na to pozor panove. Zalezi jak se k notebooku chováte :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

TommyGun
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2009 16:33

Příspěvekod TommyGun » 29 srp 2009 21:44

Tak jsem ještě kouknul na tohle MSI
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P3 ... ml?ansid=1
To je dělo, hned bych do něj šel, jen ta cena mi trochu odrazuje, ale výbava perfektní si myslím...

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 29 srp 2009 21:50

cena je prave uzasna na ten HW :lol:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 srp 2009 21:54

TommyGun píše:Tak jsem ještě kouknul na tohle MSI
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P3 ... ml?ansid=1
To je dělo, hned bych do něj šel, jen ta cena mi trochu odrazuje, ale výbava perfektní si myslím...
Poměr výkon/cena je výborný.Který notebook na trhu do 30k se může pochlubit 9800stovkou?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 30 srp 2009 01:17

Koupit si MSI a ocekavat, ze vydrzi prenaseni, je jako verit, ze prijde jezisek. MSI low-cost odpadni produkt, zamereny pouze na vykon. Kvalita tam neni - ani u modelu GT,GX - vsechno to jsou low-cost smejdy bez podpory a zaruky. Dej na rady zkusenych. Uz jsi nekdy videl neco super levneho a kvalitniho? Ja ne...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 srp 2009 01:52

Aá Michal spammer.Laskavě nekomentuj výrobky s kterými nemáš praktické zkušenosti.Od Tebe si rád přečtu jen o výrobcích značky Dell.Jinak jsou Tvé příspěvky zcela bezcenné.OK?
PS:a myslíš si,že řada GT je super levná? Já myslím,že spíše ostatní výrobci jsou předražení!
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 30 srp 2009 02:22

To ked sa uzivatel rozhoduje medzi sony a MSI tak by som rovno siel do SONY aj za cenu nizsieho vykonu !
Celkovo si neviem predstavit ako niekdo moze MSI zrovnavat zo SONY ked su to vyrobcovia z uplne inych tried kedze MSI sa zameriava hlavne na low cost vyrobu bohuzial :roll:
Michal ma mimo ineho pravdu s tvrdenim ze nieco lacne nemoze byt zaroven kvalitne ... nemusi sa to vyhradne odrazat len cisto na vykone alebo komponentoch ale mam taky pocit ze hlavne na technickej podpore a servise atd., ja som osobne pred rokom a pol MSIcko vlastnil , kamaratka vlastni doteraz a uz jej treti krat odisiel vetrak behom roka tak to pojde konecne z baraku ako aj ten moj ... kamarat ma taktiez MSIcko a uz mu vetrak odisiel druhy krat , ono jednoducho ocom je vyrobca a vyrobok ak kazde 3 mesiace objednam novy ventilator a vymenim a takto cely rok dokola ?
Ako je mozne ze fujitsu , toshiba , HP , ASUS atd., nemaju take problemy s ventilatormi ?

Proste len to mi vrta hlavou ze aky to moze byt problem a o kolko to asi tak moze predrazit vyrobu notebooku keby pouzili kvalitneho a znackoveho vyrobcu ventilatorov ? Vyrobca to velmi dobre vie ze ventilatory su najkazivejsia cast vyrobku ale proste ani po rokoch to neriesi a este plati servisu za vymenu tych vetrakov tak to postrada logiku ....
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

TommyGun
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 28 srp 2009 16:33

Příspěvekod TommyGun » 30 srp 2009 09:09

A Lenovo, nebo Fujitsu? Jaké máte zkušenosti s těmito značkami?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 srp 2009 09:50

MaTToS píše:To ked sa uzivatel rozhoduje medzi sony a MSI tak by som rovno siel do SONY aj za cenu nizsieho vykonu !
Celkovo si neviem predstavit ako niekdo moze MSI zrovnavat zo SONY ked su to vyrobcovia z uplne inych tried kedze MSI sa zameriava hlavne na low cost vyrobu bohuzial :roll:
Michal ma mimo ineho pravdu s tvrdenim ze nieco lacne nemoze byt zaroven kvalitne ... nemusi sa to vyhradne odrazat len cisto na vykone alebo komponentoch ale mam taky pocit ze hlavne na technickej podpore a servise atd., ja som osobne pred rokom a pol MSIcko vlastnil , kamaratka vlastni doteraz a uz jej treti krat odisiel vetrak behom roka tak to pojde konecne z baraku ako aj ten moj ... kamarat ma taktiez MSIcko a uz mu vetrak odisiel druhy krat , ono jednoducho ocom je vyrobca a vyrobok ak kazde 3 mesiace objednam novy ventilator a vymenim a takto cely rok dokola ?
Ako je mozne ze fujitsu , toshiba , HP , ASUS atd., nemaju take problemy s ventilatormi ?

Proste len to mi vrta hlavou ze aky to moze byt problem a o kolko to asi tak moze predrazit vyrobu notebooku keby pouzili kvalitneho a znackoveho vyrobcu ventilatorov ? Vyrobca to velmi dobre vie ze ventilatory su najkazivejsia cast vyrobku ale proste ani po rokoch to neriesi a este plati servisu za vymenu tych vetrakov tak to postrada logiku ....
Jenže sčítáš hrušky s jabkama.Problémy s ventilátory měla jedna výrobní řada.Kdybych Ti měl vyprávět kolik reklamací jsem měl se skoro všemi značkami na trhu....vadné desky,konvertory LCD a spousty dalších různých vad.A když už tu řešíš ty použité komponenty,tak moje MSIčko má mechaniku SONY,LCD Samsung,HDD WD a další rádoby značky.Tak co řekneš na toto...? PS: měl jsem doma už skoro všechny značky notebooků na trhu a jedíná Toshiba neměla reklamaci.To je vše.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů