jaký HP???

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
xxmiky
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 zář 2007 14:23

jaký HP???

Příspěvekod xxmiky » 06 srp 2009 22:07

Ahoj, rozbil se mi notes a do školy potřebuju novej. Měl jsem ACER 1652 a po této zkušenosti jsem se rozhod, že teď půjdu do HP v cenové relaci 20 - 30 tisíc (ale když to jinak nepude). Mám, ale velké dilema jaký vybrat??

Nejlepší mi připadá HP EliteBook 8530p http://www.alza.cz/hp-compaq-8530p-d129756.htm

další... HP COMPAQ 6730b http://www.alza.cz/hp-compaq-6730b-d129753.htm

a pak jsou další HP jako Pavilon a ProBook, ale ty se mi moc nezdáli, protože mi někdo radil, abych si hlavně nekupoval Pavilon....

Budu to používat na programování (studuju IT) a taky samozřejmě občas na nějakej filmek, hra a nějaká grafika...

Jestli máte někdo více informací, nebo kdo má nějaké nyní nové HP a jste s nim mooc spokejný, budu rád když mi je poskytnete....

Pls help, díky :roll:

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 06 srp 2009 22:26

Tady záleží, jak moc to bereš vážně s grafikou. Na obyčejný 2D a i lehce 3D CAD stačí integrovaná grafika. Jen to bude chtít lepší rozlišení.
ThinkPad T420

xxmiky
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 zář 2007 14:23

Příspěvekod xxmiky » 06 srp 2009 23:02

no tak já myslim max. photospoh, corel.....a možná pinacle studio....a to si taky myslim, že stačí integrovaná, ale rád bych s vlastní nesdílenou pamětí 8)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 srp 2009 23:24

Integrovana grafika staci, podstatny je procak, pamat a najma dobry displej (ak to ma byt profi praca).

Dobry displej v notebookoch vsak nenajdes (mam 8530w s jednym z najkvalitnejsich TN panelov co sa montuju do NB vzhladom na kontrast, farebny gamut a pozorovacie uhly a oproti desktopovemu za par tisic tam vidno velky rozdiel v neprospech notebooku). Tam je lepsie riesenie externy panel.

C

Slzic
píše často
Příspěvky: 145
Registrován: 27 črc 2009 21:28
Bydliště: HK

HP

Příspěvekod Slzic » 07 srp 2009 19:21

Zas tak bych to s tím pomlouváním některých HP nebral vážně. Rozbít se ti může notebook každé značky. Mám paviliona dv72190ec a nemám co bych mu vytknul, až na ty prsty a to mi zas tak nevadí. Prošli mi rukama i 2 starší typy a taky v pohodě, ikdyž je pravda, že nebyly až tak výkonné.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 srp 2009 20:52

Paviliony su smejdy. Mam to info od cloveka, ktoremu chodia cez ruky (aj) pokazene Paviliony ;-)

C

Slzic
píše často
Příspěvky: 145
Registrován: 27 črc 2009 21:28
Bydliště: HK

HP

Příspěvekod Slzic » 08 srp 2009 08:48

Není nad názory typu, jedna bába povídala. Myslím si, že názor může být objektivní pouze v případě vlastních zkušeností. To je to samé jako kdybych si já koupil nb od lenova, který by se rozbil a pak bych všem tvrdil, že to je to nejhorší co jsem kdy viděl a pak to pomocí známých všude prezentoval.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 srp 2009 08:53

tak nám řekni, s kolika Paviliony máš osobní zkušenost? S jedním? Hm, to je hodně, jakou to má vypovídající hodnotu o té které řadě? :lol:
Když technikovi přejde přes ruce měsíčně 20 Pavilionů, myslím že ví lépe posoudit co a jak to se kterou řadou vypadá
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Slzic
píše často
Příspěvky: 145
Registrován: 27 črc 2009 21:28
Bydliště: HK

HP

Příspěvekod Slzic » 08 srp 2009 09:06

Každá zkušenost má větší váhu než řeči typu, že jsem od někoho něco slyšel. Mně prošli rukou předtímto modelem pouze 2 starší modely s nižšími konfiguracemi a byly v pohodě. Mám ale spoustu známých, kteří si nestěžují. Také netvrdím, že na paviliony nejsou reklamace. Mám ale za to že problémy s reklamacemi má i spousta jiných značek.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 srp 2009 09:11

v první řade nevidím důvod proč by si měl moderátor fóra cokoliv vymýšlet a taky si nemyslím, že má tak málo zkušeností a je tak naivní, že by uvěřil a propagoval každý žvást, co kdokoliv kdykoliv vypustí. Stačí se jen podívat sem do sekce HP. Která řada má jeden problém za druhým. Já netvrdím, že je to jen Pavilion, ale je to jednoznačně řada, která se HP nepovedla, kdyby alespoň ten servis byl pro ně jako pro ostatní, nebylo by to tak dramatické
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Slzic
píše často
Příspěvky: 145
Registrován: 27 črc 2009 21:28
Bydliště: HK

servis

Příspěvekod Slzic » 08 srp 2009 09:34

Tak s tím servisem bych souhlasil, nicméně pořád je te ten servis v zákoných lhůtách. Takže jediný problém bych viděl pouze v tom, že ten servis je dost pomalý oproti některým jiným značkám nb. Pokud bych si nb vybíral podle rychlosti servisu a byla to pro mne priorita, tak bych si ho asi taky nepořídil.

Btw: Já proti moderátorovi nic nemám, ale pouze mne zarazilo, že prezentuje názor na základě zkušenosti někoho jiného. Pokud by totiž všechny Paviliony byly špatné, tak bych to bral asi tak jako radu typu "upusť ten krám rychle na zem dokud je čas a běž si koupit něco jiného a je jedno že ti šlape".

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 srp 2009 09:59

sám víš, že jsi řekl nesmysl, pokud je i nějaká řada špatná, resp. celá koncepce téhle řady, neznamená, že nemůžeš pořídit dobrý kousek. Většinou si ale tyto multimediály kupují kluci na hraní a předhánějí se, kdo udělá víc FPS, na seriózní práci ti takový notebook nikdo nedoporučí. Podobně jsou na tom i jiné značky, Acer se svojí AS6920G, Asus s F3, MSI s řadou EX nebo která to je...každý výrobce ale na svých řadách pracuje,taky HP vyšel teď s novým Pavilionem a co čtu ohlasy, tak alespoň co se týče hardwaru, je to stejný zmetek, jako řada předchozí. Pokud máš na stole něco, co ti šlape několik let bez poruchy, buď jen rád, ale na tom že Pavilion jako multimediální řada HP je jeden z nejhorších v tomto zaměření.

co se týče tvého, máš jeden z těch dražších, na něm se zřejmě nešetřilo, až čas ukáže, co to bude za stroj
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 08 srp 2009 10:17

Gogo píše: MSI s řadou EX nebo která to je


Je to VX (opravdu shit-vlastní zkušenost)
MSI GT735

Slzic
píše často
Příspěvky: 145
Registrován: 27 črc 2009 21:28
Bydliště: HK

Příspěvekod Slzic » 08 srp 2009 11:17

Gogo píše:sám víš, že jsi řekl nesmysl, pokud je i nějaká řada špatná, resp. celá koncepce téhle řady, neznamená, že nemůžeš pořídit dobrý kousek. Většinou si ale tyto multimediály kupují kluci na hraní a předhánějí se, kdo udělá víc FPS, na seriózní práci ti takový notebook nikdo nedoporučí. Podobně jsou na tom i jiné značky, Acer se svojí AS6920G, Asus s F3, MSI s řadou EX nebo která to je...každý výrobce ale na svých řadách pracuje,taky HP vyšel teď s novým Pavilionem a co čtu ohlasy, tak alespoň co se týče hardwaru, je to stejný zmetek, jako řada předchozí. Pokud máš na stole něco, co ti šlape několik let bez poruchy, buď jen rád, ale na tom že Pavilion jako multimediální řada HP je jeden z nejhorších v tomto zaměření.

co se týče tvého, máš jeden z těch dražších, na něm se zřejmě nešetřilo, až čas ukáže, co to bude za stroj


Píšeš, že multimediály si kupují kluci. Já jsem si koupil celkem drahý multimediál, je mi 33 let, takže se mezi kluky nepočítám. Mám ho pro zábavu a je mi to úplně jedno. Jsem zvědavej jak mne zde kdo bude škatulkovat, ačkoliv mne zde nikdo nezná. Já se taky nehádám, že nejsou s paviliony potíže. Jsou a to je celkem jasné, pokud si člověk přečte diskuze na to téma. Ale rozhodně je blbost řící, že se všemi paviliony, tak jak to vyznělo.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 08 srp 2009 11:38

nepochopils mě, mě je 47, taky mám multimediál akorát od Aceru, měl jsem ny mysli kluky a Pavilion, alespoň ty nižší řady, protože vypadají hezky a jsou relativně! nabušené. To že mají na 9600M GT jen GDDR2 paměti už nepíše ani sám výrobce /pro jistotu/. Ty máš stroj nový, takže jak říkám, čas ukáže jak to s ním vypadá, to že ti jede měsíc na stole, nic neznamená. Taky je tydy hodně požadavků na vysoce přenosné notebooky, to znamená s co nejvyšší odolností a tam přece nikdo nemůže paviliona doporučit tak, jako já každého odrazuji od koupi notesu který mám já, pokud ho chce často přenášet. Na to tyto notebooky prostě nejsou určený. Já už nevím jak bych ti to vysvětlil, aby jsme se pochopili :lol: podívej se tady do vedlejšího tématu, jak se tam děti čvachtají v tom, jaký je Toshiba Satellite "něco" perfektní notebook za fantastické peníze /přes 20 tisíc/. Přitom skoro všichni mají původní základní požadavek odolnost, pak občasné hraní, filmy,potřebují ho do školy, každý den nosit nahoru-dolů. Nakonec všichni slevují z požadavku odolnosti na úkor výkonu. Pak je tady plné fórum ulomených pantů a prasklých plastů. Ty dítě nejsi, kupoval sis notes na něco, na co ho používáš, pokud přenášíš,tak převážíš a víš, co od něj očekávat. To jsi ale jeden z mála tady
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 109 hostů