Odolný / Časté přenášení / 20-30K kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Xam
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2009 15:44

Odolný / Časté přenášení / 20-30K kč

Příspěvekod Xam » 10 črc 2009 20:17

Kvůli studiu na VŠ v Brně (pocházím z Ostravy) si chci pořídít notebook. Jelikož budu studovat na stavební fakultě tak by byly podle mne tyto požadavky optimální:
- Odolná konstrukce = nutnost kvůli každodennímu přenášení
- dedikovaná grafika - plánuji na NTB používat CADové aplikace, stejně jako si občas zahrát nějakou méně či více náročnou hru a na to pochybuji, že bude stačit integrovaná
- Velká výdrž baterie
- dobrá záruka
- kvalitní displej
- velmi dobré chlazení
- tichý chod

Jelikož jsem již něco hledat, tak zde napíšu klady a zápory mých kandidátu:

Lenovo R500 (24 000kč)
+ cena
+ displej s 1680* rozlišením
- jednoletá Lenovo záruka = nutnost dokupovat delší
- slabší výdrž na baterii (cca 3,5h)
- nemožnost koupit s 9-cell baterií v základu (pokud vím)

Lenovo T500 (33 000kč)
+ přepínatelné grafiky
+ displej s 1680* rozlišením
+ váha
+ 9-cell baterie v základu
+ 3-leté carry in NBD (aspon myslím)
- cena (docela podstatný rozdíl oproti ostním modelům)
- klávesnice se prý (podle přečtených recenzí) trochu prohýbá oproti starým TP

Dell Latitude E6500 (23-29 000kč - záleží na konfiguraci - kupováno z Dell Outletu = vrácených kusů překontrolovaných Dellem)
+ LED displej v konfiguraci s 1440* displejem. (možnost mít 1920*, ale to se mi zdá příliš. Vše je o třetinu menší.) Tento displej by měl mít nejlepší podání barev a jas ze všech mnou uváděných modelů.
+ dedikovaná quadro 160 s 256mb pamětí (zřejmě na aplikace dostatečné)
+ podle všeho největší výdrž ze všech 15" modelů (měl by mít větší výdrž i než T500 se zaplou integrovanou grafikou)
+ možnost mít v základu 9-cell baterii
+ 3 letá NBD on-site záruka
- dell outlet? tohle nevím jestli je zápor vzhledem k NBD záruce

Dell Precision M4400 (26 000kč - záleží na konfiguraci - kupováno z Dell Outletu = vrácených kusů překontrolovaných Dellem)
+ prakticky to samé co E6500 akorát má výkonnější grafiku - quadro fx 770, což by mělo zcela jistě dostačovat na kteroukoli aplikaci.
- Výdrž kvůli použití výkonné grafiky. Přesto by měl vydržet dlouho (o 1/4 méně než E6500)

Jinak mne napadají ještě 2 modely 14":


Lenovo T400 (32 000kč)
+ led podsvícený displej s 1440*
+ výdrž
+ přepínatelné grafiky
- cena

Dell Latitude E6400 (23-29 000kč)
+ Prakticky totožný se svou 15" variantou, akorát váží o necelý půl kilogram méně


Tak který z nich by byl pro mne nejlepší volbou? :) Zapoměl jsem při svém hodnocení na nějaké klady a zápory?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 10 črc 2009 20:36

Poziadavky su dost oxymoroidne... Vydrz vs. chladenie, chladenie vs. ticho, bateria vs. grafika...

Ad detaily:
Prepinatelna grafika funguje len pod Vistou (boj s vydrzou)
Carry-in NBD neexistuje. Notasy az na Dell maju vsetky servis v servisnom stredisku a oprava je "az do 30 dni".
Dell Outlet - ktory? Pozor na roznych pokutnych predajcov...

C

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 10 črc 2009 20:44

Acer ma nbd,hp,asus,fsc,jen ne v zakladu
MSI GT735

Xam
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2009 15:44

Příspěvekod Xam » 10 črc 2009 20:45

Chápu, že mé požadavky jsou protichůdné ale všechny modely notebooků jsem vybíral tak aby byly ve své kategorii i přes výkon nejchladnější a s nejdelší výdrží baterie - s 9 článkovou baterií cca 5h se zaplou wifi a měřenou teplotou podle testů na notebookchecku, kdy v záteži pouze výjimečeně překročí 40 stupňů. Je mi jasné, že s integrovanou grafikou by to bylo jiné, ale můj požadavek je hlavně dedikovaná, jelikož integrovaná ztěží vystačí na CAD atp.

Dell outlet se mi dá nejlepší přes http://pcoutlet.cz/. Stejný majitel také prodává přes aukro - nickDellstore. Tento prodejce mi přijde jako seriózní a spolehlivý.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 10 črc 2009 23:20

Tziky píše:Acer ma nbd,hp,asus,fsc,jen ne v zakladu

fujitsu lifebooky a celsius maju NBD v zaklade. btw fsc uz nie je.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 12 črc 2009 21:45

Xam:
do 30k to osbne vidim na R500 + NBD na 3 roky + jeste jednu baterku (treba ten 9-clanek, ta 6clankova ti zustane jako sekundarni, takze dokupy budes mit 7-8hodin kdyz si vezmes obe baterky)

a idealni asi bude jeste nejake externi LCD 20-24 palcu, staci uplne nejobycejnejsi za 3-4k, co ma digitalni vystup + externi numerickou klavesnici

jinak na skolni kresleni staci hd3470 bohate si myslim.
ve skole i tak budete mit workstationy, takze na tomhle budes delat jen domaci prace, kde nejake slozite 3D sestavy s nekolika sty dily nehrozi.

co se tyce her - mno... tak jako s novyma narocnyma hrama jako crysis, gta 4, atd. bude problem...(velky), jestli se ale nevyzivas v nejnarocnejsich hrach a i od tech mene narocnych neocekavas, ze pojedou na nejake ultra-mega detaily, tak by to stacit melo (zkus napsat, co hrajes)

nebo pak tu T500 + NBD (rozsireni z 3 let obyc. zaruky na 3 roky NBD nestoji moc)

co se tyce dell outletu, nevim... nemam zkusenost, bral jsem primo pres dell.cz a nechal si udelat cenu...
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 13 črc 2009 11:55

Ghost píše:
Tziky píše:Acer ma nbd,hp,asus,fsc,jen ne v zakladu

fujitsu lifebooky a celsius maju NBD v zaklade. btw fsc uz nie je.

To sice neni,ale stale se jeste prodavaji jako fsc...
MSI GT735

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 13 črc 2009 17:25

jakto s nima je? Siemens se na to vykašlal a Fujitsu dále pokračuje ve výrobě?
ACER Aspire 6920G-582G32MN

CeCo

Příspěvekod CeCo » 13 črc 2009 17:56

Firma Fujitsu-Siemens je od aprila 100% vlastnena firmou Fujitsu, ktora odkupila podiel od firmy Siemens.

Notebooky rady Lifebook/Celsius dovtedy tak ci onak vyvijalo Fujitsu a FS ich len vyrabalo = budu pokracovat, ostatne modelove rady su otazne (na roznej urovni customizovane ODMka roznych taiwanskych firiem s nalepkou FS - Amilo, Amilo Pro, Esprimo).

C

-- DiL --
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 07 bře 2009 10:45

Příspěvekod -- DiL -- » 13 črc 2009 18:39

"refurbished" Dell s NBD je asi nejvyhodnejsi koupe, k jaky se jako bezny uzivatel muzes dostat. osobne mam zkusenost s M4400 a jsem maximalne spokojenej. respektive "skoro" maximalne - chybi mi totiz DVI vystup pro pripojeni nejakyho poradnyho LCD pro CATII. nebyt toho, nemam co vytknout. kvalitou chassis je to soucasna spicka, kvalitou komponent rovnez. nemam ani problem s tolik diskutovanym chlazenim.

jinak pokud se nebojis a domluvis se anglicky, nakupem pres e-bay dokazes usetrit pomerne zajimavy castky. konkretne tu moji M4400 jsem koupil od private prodejce z USA a vysla me i s dopravou na temer polovinu ceny za kolik ji prodava Dellstore...

/EDIT
urcite se vyvaruj WXGA. ja si bohuzel nemohl vybirat, takze jsem se prave s timhle LCD musel smirit, ale uprimne receno je to hnus..


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů