Notebook do 20k myšoidní hry a škola

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
J.C.Murphy
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 bře 2009 11:07

Notebook do 20k myšoidní hry a škola

Příspěvekod J.C.Murphy » 20 čer 2009 17:46

Konečně sem se dočkal něčeho takovýho http://digitalne.stahuj.centrum.cz/wind ... k-upgrade/ :twisted: a už mám plný zuby mýho rachotícího pentium3 667mhz s GeForce2 32mb, 300mb ram a 10 gb hadru. Všecko co se na tom dalo hrát sem dohrál průměrně 2x a chtělo by to popojít na další metu. :evil:

Úhlopříčka by měla být 14 nebo 15. Je mi jedno jestli lesklý, nebo matný, s rozlišením si taky hlavu nelámu.

Procesor dvoujádro, nejlépe intel.

Dále grafiku s vlastní pamětí 256mb, ani víc, ani míň. Tohle je akorát abych si fajnově zahrál. Nová hra je pro mě všechno, co sem nerozjel a to je všechno 5 let zpátky.

Paměť mi je jedno, 2gb stačí, 3 jsou vítány a 4 zbytečné.

Pevný disk je mi úplně jedno, jsem zvyklej, že když nemám místo, tak všecko promažu.

Klávesnici neřešit, jak je v nadpisu, budu tam hrát hlavně myšoidní hry typu Titan Quest, Dungeon Siege2 atd. takže si pořídím bezdrátový myšidlo.

V pokoji mám LCD televizor s rozlišením 1366x768 a našel sem tam jenom vga, stačí to abych mohl připojit noťas na telku a nebyly žádný komplikace? Jinak bych byl rád za bluetooth a čtečku karet, sic není podmínkou.

Byla by fajn nějaká pevnější konstrukce.. sice by byl většinu času doma, ale někdy bych si ho chtěl vzít na nudné hodiny ZSV z kterých mě bolí zápěstí jak pořád píšu propiskou. Provozní hluk mě nezajímá, protože asi nic hlasitějšího než můj starej komp se už snad ani nevyrábí. Lepší chlazení by bylo výhodou. Výdrž na baterku stačí cokoliv nad 2 hodiny.

Tohle všechno bych chtěl do ceny okolo 20 000 Kč.

Můj největší kandidát byla Tecra M10 ale stihla vymřít.:?

Další kandidát je teoreticky Travelmate 5730g http://www.alza.cz/acer-tm5730g-6b3g32mn-d101773.htm kde mě mrzí vyšší hmotnost, myslím, že i procesor je nějaký slabší a mírně pošramocená pověst. (alf4hans je až moc velký zastánce tohoto notebooku, proto jeho vyjádření nekladu moc velkou váhu, chtělo by to taky názor někoho jiného :lol: /nic proti tobě/)

Samozřejmě se taky nebráním čemukoliv jinému (snad jenom MSI vynechte, toastovač sem dostal minulý vánoce) Díky předem za všechny návrhy a teď jsem jedno velký ucho. :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 20 čer 2009 18:01

http://www.ribbon.cz/toshiba-tecra-m10-14z
co se tyce te tecry, vypada to, ze by jeste mohla byt nejaka novejsi konfigurace, zkus jim zavolat a domluvit se, je to fajn notebook
(btw. ten tm doporucuju tem, co chcou vydrz+aspon trochu slsune telo + digitalni vystup, pac toho moc do 20k takoveho neni :) )

v tomto pripade (nepotrebujes digital) bych dal prednost tecre, pokud pujde sehnat, bude to asi idealni notebook na tve ucely.

jinak moc nezalezi na tom, jak ma grafika velkou pamet, v thinkpadech R500 je ati HD3470 128MB, ktera je cca na stejne urovni jako to quadro 150m v tecre (mozna je ta ati o neco vykonnejsi, q150m je podtaktovana 9300gs a ta je na cca stejne urovni)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

J.C.Murphy
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 bře 2009 11:07

Příspěvekod J.C.Murphy » 20 čer 2009 18:24

O té kofiguraci vím, každej den tam najedu a slintám... jenže je tam pořád připravujeme a mezitím mizí její sourozenci. Tady je ruší http://notebook.cz/clanky/monitor-trhu/2009/tyden-23 a CeCo mi dokonce hlásal nějaké apokalyptické zvěsti o rušení řady Tecra, tak už se radši připravuju na nejhorší. :cry:

CeCo

Příspěvekod CeCo » 20 čer 2009 21:16

Ano, Tecru postihla apokalypsa. Mam to priamo z prvej ruky.

C

J.C.Murphy
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 bře 2009 11:07

Příspěvekod J.C.Murphy » 20 čer 2009 21:34

No, takže tu máme zprávy z první, levé ruky. :roll: a nemáš taky vysvětlení proč? debilní politika microsoftu :evil: kdyby nerušili podporu na xp, tak bych nečekal na win7 a koupil si M10-11U na alfacompu za 18k a ještě by mi zbylo na 5let záruku. Tak co teď s tím? máte někdo nějaký návrh který si by se co nejvíc blížil mým požadavkům?

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 20 čer 2009 21:37

tak kup tecru teď a jeď na Vistách. S 2 a více GB ram nebude zas takovej problém.
nebo si kup bez OS, nacpi tam W 7 RC a pak si dokup licenci.
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 20 čer 2009 22:26

Já bych se přiklonil k té variantě Acer TravelMate. Plasty vůbec nepůsobí špatně a s tím, jak to u té Toshiby teď vypadá, by mě naprosto odrazovalo si nějakou Toshibu koupit.
ThinkPad T420

J.C.Murphy
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 28 bře 2009 11:07

Příspěvekod J.C.Murphy » 21 čer 2009 20:06

Tak jsem ještě tady vyhrabal nějakou tu Tecru. http://www.toshiba-notebooky.cz/toshiba ... 777-p.html Ale chtěl bych trochu prodiskutovat grafiky. Nejnáročnější co bych chtěl na noťasu hrál by bylo Heroes 5: Tribes of east, Gothic 3, Oblivion a Fallout 3. Na jaký detaily by se na Quadro daly? (jestli vůbec :D ) pak by mě ještě zajímalo jak velkej výkonnostní rozdíl je mezi GeForce 9300 a Quadro NVS150 (s argumentem, že Quadro je podtaktovaná GeForce sem nechoďte, zajímá mě nějakej příklad) a ještě by mě zajímalo, jak je to s topením grafik. O kolik horší by to bylo kdybych vzal TravelMate s tou silnější grafikou (myslím ATI 3470 vs 3650) :roll: A ještě by mě zajímalo, jestli notebook automaticky víc topí už jenom tím, že tam ta grafika je, i když se ani plně nepoužívá.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 21 čer 2009 20:34

Jestli si chceš solidně zahrát tak ber jen tu 3650tku.A s tím topením:jestliže je GK v nečinnosti,tak přístroj topí daleko méně než v zátěži.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů