notebook za 2500 EUR na hry a somariny

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
gamer

Příspěvekod gamer » 10 čer 2009 21:13

5-6kilo mi nevadí,však funguje mhd či nie?pár desiatok metrov s notebookom na chrbte denne ma preto určite nezabije.na gymnáziu som občas nosil 13kilový batoh a prežil som to.
baterku taktiež nepotrebujem,už som si overil že tam,kde ho budem používať poväčšine bude nablízku nejaká zástrčka alebo ho nebudem používať.len ho nechcem nechávať cez deň na izbe, príde kamarátov kamarát a zrazu bude notebook fuč.však to poznáte.
ten sager, koľko by stál na slovensku?vyzerá že by mal mať byť na hry najlepší,ale nikde v obchodoch na internete som ho nenašiel

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 10 čer 2009 21:25

určitě je dobré nenechávat notas bez dozoru,ale přijde mi to už lehce paranoidní...každopádně 6 kg vážící monstrum,které se bude denně přenášet je sebevražda,nehledně na to,že nechci ani vidět batoh,který budeš muset na to použít...nosnost aspoň 10kg,vážně takový notas ti jednou spadne na zem a máš po něm,ten se zničí už svoji vlastní vahou a batoh a nedej bože brašna ho neochrání
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 10 čer 2009 21:37

Hlavne nosit 18,4" - to je celkem komedialni... Nehlede na to, ze musis mit poradny kus stolu. A ukrast ti ho stejne muze kdokoliv.
Za dva roky uvidis, ze se tve priority otoci o 360 stupnu... Ale zatim si kup Sager, nebo ten Asus... Kazdy nekdy musi zkusit nejaky podobny notas, aby zjistil, jestli mu sedi, nebo ne...
Kazdopadne pocitej s tim, ze vsechny ty herni notasy patri jen na stul a pokud to bude co tyden tahat, budou to vyhozene penize... :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

icestorm
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2008 21:51

Příspěvekod icestorm » 10 čer 2009 21:46

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že kupovat si nějaký nadupaný herní noťas na VŠ je pitomost. Za prvé nebývají nejlehčí, nejpevnější ale nejhorší je, že dost hřejou a jsou hlučné, což na přednáškách není moc praktické. Na notebook 18,4" bych se, být Tebou, šel nejdříve podívat, ať vidíš, co je to za krávu a pak možná sáhneš radši po nějaké 14" či 15,4". Nejrozumnější volbou je podle mě se složit se spolubydlícíma na desktop a na přenášení si koupit nějaký business model. Stejně na VŠ nebudeš mít na hraní moc času a nakonec budeš rád, že máš něco praktickýho, než výkonný notebook, který ani nevyužiješ.

Wiruss
píše často
Příspěvky: 142
Registrován: 02 srp 2008 10:09

Příspěvekod Wiruss » 10 čer 2009 23:03

Když se tak bojíš ukradení co vzít třebas nějaký DELL a přikopit k němu "záruku" na zničení a ukradení rozpočet na to máš dost velkej...

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 10 čer 2009 23:58

Ten sager musis objednat z USA,tam se uz prodava,ale vzhledem k zaruce uplatnovane k prodejci,je to OBROVSKE RIZIKO,neco ti klekne a je to v pr...,no ale jak myslis,na hry je super,na VS uz ne,ale pokud jsi zvazil pro a proti tak smele do toho,(obvykle s prispevateli vyse nesouhlasim,ale tentokrat maji pravdu) je to tvoje volba a penize
MSI GT735

dewil9
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 27 dub 2008 10:18

Příspěvekod dewil9 » 11 čer 2009 13:35

rozumne by bolo nakonfigurovat si dell precision M6400 s FX3700M a napisat im mail nech ti spravia cenu. ta grafika snad zmakne nejake hry (do toho precisionu sa da nakonfigurovat aj quad core, ale to by bolo uz asi nad financny limit :D )
Thinkpad T61p, t7700(2,4GHz), 4GB RAM, 15,4" WSXGA+, Quadro fx 570m, 320GB 7200rpm, 9 cell bat., Fedora 12

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 11 čer 2009 13:59

Me prijde, ze pro jeho ucely je takto drahy notas nesmysl... Absolutni vyhazovani penez. To at si radsi poridi tri desktopy a snad mu je trikrat neukradnou... Navic vykon bude mit tak jak tak vyssi a to o hodne... Jako kupovat notas za 60 000Kc na hrani, kdyz po roce je jeho cena tretinova a navic je uz slaby na hrani novych pecek... to me prijde jako nesmysl... Ale pokud na to ma, nevadi mu propad ceny, slaby vykon, zdlouhavy servis (moznost byt na mesic bez notasu pri kazdem servisnim zasahu), tak proc ne... Vse mu vysvetleno bylo, je to na nem..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Adam Škamrala
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 02 črc 2007 22:31
Bydliště: Fryšták/Brno

Příspěvekod Adam Škamrala » 11 čer 2009 16:25

Pořizovat si pure gamer laptop a ještě k tomu na vysokou? No nevím, teď půjdu do třetího ročníku na VUT FIT a taky jsem si bláhově pořídil před nástupem na VŠ multimediální laptop, který jsem chtěl použít na nějakou hru (v mém případně pouze mmorpg DAoC/WAR). První semestr to jakž takž šlo, pak více a více nároků a podle mých zkušeností na prestižnější VŠ nejde učení, práce na projektech, irl a ještě k tomu "pařby" PC her dohromady. Já bych se nad tím ještě zamyslel, já už téměř rok neměl zaplou žádnou hru, protože v té škole příjdeš na úplně jiné myšlenky, tedy pokud se jí věnuješ.

Návrhy jako W700 a ostatní, kde jsou quadro grafiky určené pro gráci v CADu, etc. Stačilo mi nedávno číst (na youtube už se objevil člověk, který si pořídil W700 pouze na hry a házel tam sve in-game videa a rozumným lidem byl pro posměch, protože ten notebook využivá řekněme ze 30% (co by za něj nějaký student strojírenství/stavitelství/inforčních technologií dal, kdyby měl money a viděl by jiného na tom tlačit GTA :shock: ).

Z tvých postů je prostě vidět, že chceš notebook, který je nerealný. Chceš na něm rozjet dnešní mainstream hry a ještě i ty, které nevyšly. Chceš jej přenášet, 5-6kg není problém? Takový bátoh/brašna na 17+" laptop už váží sama o sobě přes 2kg, dáš do něj laptop, periférie (myš), nabíječku, věci do školy a řeknu ti, po týdnu denního nošení ti to poleze krkem.

Sice jsem svým postem hodně odbočil, protože mě nenapadá, jaký notebook by sis měl pořídit. Já, pokud bych měl možnost si pořídit nový laptop, tak bych šel do Lenovo, Dell, HP, kde bych měl 3 roky záruku s NBD. Pro mě herní laptopy jsou při plné zátěži těžkými topidly a jejich výrobci (Asus, ...) bych si vzal pro příklad, kdyby se ti na něm něco odpálilo (pokud jsi podle svého nicku veliký gamer), vyřizování reklamace nemáš taky krátkodobou záležitost a rozloučit se během studia s laptopem, kde máš slidy/skripta/opory a rozdělané projekty? Nezáviděl bych. Sice by to veliká smůla, ale mně se to s Acerem stalo :)
Lenovo W500 T9600 (C2D 2,8GHz), 4GB DDR3 RAM, HDD 250GB, 15,4'' WUXGA, GPU ATI FireGL V5700 (512 MB)
3y NBD
TP Advanced Mini Dock

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 11 čer 2009 18:27

dewil9: souhlasím,precision by byl pro něj dobrý kompromis

edit: i když to bude asi zhovadilost,kupovat takový stroj na hraní her
Naposledy upravil(a) kvakunek dne 11 čer 2009 18:45, celkem upraveno 1 x.
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 11 čer 2009 18:36

Nevím na jakou VŠ jdeš, ale naprostá většina kolejí má smlouvy s pojišťovnami, které ti za velmi rozumný peníz pojistí kompletně všechno na pokoji.

On topic: PC + Notebook (třeba ThinkPad R400 nebo i nějaký netbook jako Asus EEE PC) je při takto vysokém rozpočtu naprosto nejlepší řešení.

Zahraješ si lépe, déle a budeš mít kvalitní notebook, co něco vydrží. Když se ti podělá 18" herní Asus, tak ti zkejsne měsíc v servisu, což může být ve zkouškovém docela vopruz.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 11 čer 2009 18:49

nj, zalezi, na co jde, treba strojarna na banske v OV se bez notebooku se vystudovat da, na krelseni semestralek a psani programu do skoly muzes zajit do PC ucebny, skripta nenechas v PDF-kach, ale budes tisknout a prednasky mas v sesitech (psat prednasky do ntb na strojarine je blbost)

nepohodlne, ale mozne, hl. je mit nekde zalohu vseho, co ke studiu potrebujes, kdyby nahodou note kleknul, das si nekde vytisknout vse co bude treba


napr. u informatiky je to ale velkej problem
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 11 čer 2009 19:07

Podle mě je většina škol zvládnutelná bez notebooku. Mimo těch vyloženě technicky zaměřených...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

iSaver
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 13 srp 2006 15:27

Příspěvekod iSaver » 12 čer 2009 19:18

J.C.Murphy píše:To bych chtěl být taky tak chytrej abych stíhal při vysoké běhat na lan party.

Jinak bych ho prostě nechal ať si ten noťas koupí... prostě jste ho varovali a víc už ve vašich silách není :?


Hahaha, no presne. Spis to vidim tak ze pokud mu to hrani preroste pres hlavu tak po prvnim semestru skonci. Jo jo, holt vysoka neni stredni, ale to vsichni vime ze.

ja jsem dodelal v dubnu doktorat, tak proto se tu ted flakam, jinak jsem teda casu na hrani nemel vazne ani chvilku, teda spis to cloveku prijde jako ze by mel spis delat neco poradnyho nez hrat nejakou hru. :-D

Tesim se na mafia 2, to bude prima hra.

Jinak kup si co myslis bude fajn, za 2500€ se muzes ridit jenom cenou a bude to vykonna masina.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 109 hostů