Notebook na grafiku

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
CeCo

Příspěvekod CeCo » 27 úno 2007 22:28

[quote="miklo"]souhlasím s tvými úvahami, nicméně pokud bychom takto uvažovali, pak pro prvotní zadání, tedy pracovní notebok na 2D/ 3D grafiku do 40kkč nemá řešení, správně ? [/miklo]]

Presne tak...
Na grafiku su robene riesenia ako Lenovo Thinkpad T60p, Lifebook Celsius alebo HP nw8440/nw9440. Samozrejme za obrovsku cenu; v tom vsak mas vyladenost aplikacii, certifikovane ovladace a za doslovna smiesnu cenu rozsirenie onsite.

Inac to bude o komrpomisoch a kludne sa moze stat, ze jedneho dna budes preklinat, ze ti notebook stoji 2 tyzdne v servise, praca stoji a ty si si mal davnejsie vybrat radsej menej HW nadupany notas, lez s riadnym servisom (hadaj, kedy mne odisiel notas - just som mal pisat naraz 3 seminarky po pol roku nicnerobenia...)

C

skold
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 26 úno 2007 17:32

Příspěvekod skold » 28 úno 2007 00:43

Všem vám moc děkuji za vaše rady a tipy.Vím,že je dnes vše o penezích, bohužel mám omezené zdroje financí a podle toho se musím zařídit.Notebook vybírám už zhruba 3 týdny a vždy, když se pro nějaký rozhodnu, zjistím, že je na něm něco špatně nebo že mi něco nesedí.Značky typu VBI či FOXcomputers jsem již zavrhnul, ale stále váham mezi kvalitou počítače s perfektním servisem a výkonnějsí sestavou, respektive mezi DELL a Fujitsu-Siemens či Toshiba.

Zde úvadím pro orientaci konfiguraci DELLu:

Inspiron 6400 Core 2 Duo Processor T7200 (2.0GHz, 4MB L2 cache, 667MHz FSB)
Širokoúhlý displej 15.4" WXGA+ (1440x900) TrueLife
Operační paměť 2048MB 667MHz DDR2 (2x1024)
Hard disk 160GB (5.400rpm)
Optická mechanika 8x DVD+/-RW
Grafická karta 256MB ATI Radeon X1400 PCI-E x16
Wireless karta Dell 1390 802.11 b/g 54 Mbps Mini-PCI
Baterie 9-článková 85 WHr Li-Ion
Nylonová brašna Dell
Originální Windows® XP Home

Celková cena: 41.590 Kč

Zde je ještě pár odkazů na jiné notebooky:

Fujitsu-Siemens
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42792
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40231

Toshiba
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41840
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43955

Věřím, že vaše odpovědi mi pomůžou v tomto rozhodování.

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 28 úno 2007 15:50

souhlasi s prisvekem, ktery napsal CeCo
- u toho Amila je fakt vada, ze tam neni ten on-site care (to jsem se dozvedel bohuzel az v tomhle foru... - ackoli sem mel za to ze se to da nejak dokoupit...)
- pokud to bude potreba k praci a k praci bude vyuzivan na 90 % - tedy graficke a narocne praci, pak bych vybiral z NB Dellu, nebo z NB ktere ten on-site care nabizi.. o tom asi zadna

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 28 úno 2007 15:56

hele Skolde, nevim jake mas zkusenosti s grafickou praci na NB (ja mam prakticky velmi omezenou)... a taky netusim co presne na tom budes ve skutecnosti delat...
... ale naskyta se mi tady dalsi dotaz pro vsechny - Neprijde Vam pro graficke hratky NB s 15" displayem malo (vezmeme-li v potaz, ze skoro vsichni mame v kanclu / doma min. 17" na DTR)?

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 28 úno 2007 17:27

Nepřijde, protože snad žádný display na notebooku nelze bez výhrad na grafickou práci, neřku-li DTP použít (čest výjimkám, jsou-li jaké). Tak že řešení mým soudem tkví v solidním rozlišení graf. karty a externím displayi. :wink:

skold
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 26 úno 2007 17:32

Příspěvekod skold » 28 úno 2007 23:36

Co se týče monitoru, 15,4´ je to opravdu málo na grafickou práci, ale trošku to vylepší rozlišení, které nabízí DELL a to 1440x900 oproti klasickým 1280x800, také počítám s tím,že bych notebook připojoval jak doma tak ve škole na externí 19´ monitor a pracoval na obou zaroven, např. na jednom monitoru paletky illustratoru a na druhém pracovní plochu, koleji bych pracoval na LCD panelu.Jinak jsem dnes mluvil s jednim spolužákem, který si také pořídil DELL a je s ním plně spokojen.Už jsem asi rozhodnutej........Díky za vaše tipy.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů