Asus F3T vs. MegaBook M677X vs. Toshiba Satellite A100-906

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Asus F3T vs. MegaBook M677X vs. Toshiba Satellite A100-906

Příspěvekod Gulii » 14 úno 2007 17:41

Omlouvám se, že zakládám nový topic, i když se o tom píše zde http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=1789 , ale název toho topicu je zcela jinej a až později se to vyvinulo na moje kandidáty :roll:

Ahoj chtěl jsem se zeptat jaký ntb by jste mně doporučili cenová hranice je 30000,- bez DPH (kritéria 15,4" a méně, GK: GF 7600 a lépe 1GB RAM ) Asus F3T AP008 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41270
nebo MicroStar M677X Crystal Edition http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42574 - u tohoto ntb by mě zajímalo hlavně zahřívání a zpracování, pač je to pro mne jenda velká neznámá... (ale líbí se mi nejvíce) nebo Toshiba Satellite A100-906 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41369

Zajímal by mě hlavně nějaký bench vim, že o těchto ntb tu jsou vlákna, ale jsou značně rozsáhlá a přímé srovnání tam není (doufám) Prostě nějaké resumé, kdyby někdo sepsal pls plusy a mínusy u jednotlivých ntb... Ale nejlépe na tom bude asi Core 2 duo že?? A jestli tu Hrál někdo na výše zmíněných ntb náročnější gamesy (TDU, R6 Vegas, Oblivion) Předem moc děkuji za jakoukoliv radu a ještě jednou se omlouvám za svoji lenost

Asus F3T
+ dobrá multimediální výbava
+ slušné zpracování (asi záleží jak kus, pač co jsem se tady dočetl... )
- Turion X2
- prý se znatelně zahřívá...

MSI M677X Crystal Edition
+ jednoznačně bezkokurenční design (aspoň pro mne... )
+ vyvážený výkon ( viz recenze : http://www.svethardware.cz/art_doc-1ACE152...7761E.html)
+ už ten silnější Turion (výhoda jen oproti Asusu)
- Turion X2
- rozšíření jen na 2GB RAM
?? - servis
?? - zahřívání atd...

Toshiba Satellite A100
+ zrpacování (věřím, že je to Toshiba jako každá jína dobrá Toshiba )
+ Core 2 Duo
- pokud si pamatuji, tak byly problémy s BIOSem... ale to už je asi vyřešeno...
- značný hluk větráku v zapnutém stavu a na vyšší otáčky (dle recenze na notebook.cz)

Pokud by měl ještě někdo nějaký návrh, tak pls napište... Jo a ty benchy u nějakých her, bych celkem ocenil... i když jsem někde četl, že Test Drive Unlimited na F3T někdo hrál na 800x 600 a low bo tak něco... což mi přijde jako celkem mizérie Jo a také by mě zajímalo, jeslti je možné koupit tyto ntb už s Vistou - Ultimate samozřejmě... (aby tam byla už nainstalovaná ) nebo bude možné jen koupit OEM a doma si jí nainstalovat... Doufám, že mne nebudete obvinovat, že chci zrovna Vistu... :roll:

A ještě jeden dotaz... jedná se mi hlavně o tu grafickou kartu, jestli má cenu ještě GF 7600 kupovat, jestli se nechystá nějaká nová takříkajích GPU bomba pro ntb?? Ale pochybuji, že by byla nasazeno do tohoto cenového segmentu
Naposledy upravil(a) Gulii dne 16 úno 2007 17:32, celkem upraveno 1 x.
Dell Latitude XT

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 16 úno 2007 17:31

takže po dlouhém čtení vláken o F3T jsem došel k závěru, že tento ntb nebu asi to praví ořechové :cry: z diskuzí bylo vyčteno, že ntb se značně pehřívá a že dokonce GPU dosahuje vysokých teplot... zřejmě velký problém náporu chladného vzduchu k GPU... A také má vadu na repráčcích... vypadává zvuk bo tak něco pokud jsem dobře pochopil, nebo vůbec nejde... a zvuk je plastový a plochý :cry:

a pokud se games týče, tak jsem vyčetl, že hry jdou většinou v poho na HQ jen u těch opravdu náročný je nutnost sáhnout po rozlišení 800x 600 (Ghotic III a Oblivion, ale podobně je na tom i R6 Vegas)není mi ale známo jestli bylo nastavení ještě s AA a AF :( ale pokud jde o Test Drive Unlimited, tak to jsem bohužel nikde nevyčetl :roll:

Njevíce mě teda zajímá MSI, ale o tom nemám žádné praktické poznatky krom té recenze :( takže kdyby se mohl ozvat někdo, kdo má tento ntb pls :) a ještě bych rád dostal odpověď ohledně OS Vista, jestli ji bude nutno instalovat nebo bude již nainstalovaná?? Když si jí koupím i s ntb jako OEM :?: :?:
Dell Latitude XT

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 16 úno 2007 20:10

Di do te toshiby... je to docela v pohode serie... doporucoval bych si pockat na nejakou verzi s Vistou (Home Premium), at naplno vyuzijes novy HW...

Ta verze by mela byt do mesice na trhu ;)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 16 úno 2007 22:18

toshiby a100 s win vista home basic a home premium uz su na trhu u nas
viem ze napr. bgs levi ich ma na sklade a uz ich predava ale s anglickou verziou. napr. model a100-599

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 17 úno 2007 20:54

No jak jsem koukal, tak někteří tu mají A100 8) , tak bych se chtěl zeptat jestli an tom nemají už visty?? jak to na tom jde a tak... vytížení CPU :roll: Jinak mě zajímal rozdíl mezi Ultimate a Home Premium, zjistil jsem, že u ultimate je ještě nějaká utilitka ke zvýšení výkonu ve hrách bo tak něco... Jo a ještě bych se chtěl zeptat jak je teda ntb hlučný?? A jestli se vetráček točí furt nebo se zapíná na chvilku :)

PS: Jen mě zajímalo ještě proč je A100 s Turionem X2 1,8GHz, tak levnej oproti C2D s 512MB RAM?? :roll: to už je Turion na tom tak špatně?? :cry:
Dell Latitude XT

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 17 úno 2007 21:50

Urcite si pockej na lokalizovane verze ... a Home premium nebo Business opravdu staci, viz stranka toshiby co doporucuji...

V Ultimatu mas jen par dalsich zbytecnych udelatek ktere nevyuzijes... a uz vubec ne zvyseni vykonu ve hrach :!:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 18 úno 2007 11:31

Na to MSI jsem nedavno cetl recenzi v casopisu a moc se autorovi clanku nelibilo zpracovani a hlavne pouzite plasty. Takze bych to videl na tu Toshibu. :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 18 úno 2007 13:44

To Krevety: no tak o tom jsem četl právě zde... nějaký ten výkon ve hrách http://www.zive.cz/h/Uzivatel/Ar.asp?AR ... XPS=&EXPA=

No tak jste mě asi celkem přemluvili na tu Toshibu... ale stejně by mě zajímalo od majitele těchto ntb, jak je to s tím hlukem a jak často se spouští?? A ještě jak je osazena RAM?? jestli 1x 1024MB bo 2x 512MB :roll:

Toshiba vyhrává asi z těchto důvodů:
+ procesor C2D 1,8GHz
+ asi zpracování, ale to je celkem diskutabilní
+ jo a ještě se mi líbí ty media talčítka :)
Dell Latitude XT

Gulii
píše často
Příspěvky: 453
Registrován: 04 zář 2006 09:57

Příspěvekod Gulii » 20 úno 2007 17:50

Tak jsme se konečně dočal na tu Vistu :) je to Home Premium... akorát mě zaráží dost ta cena :lol: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43954, pač to je fakt bomba... ale asi tam bude nějaká chyba, pač jsou tam slabší ntb a dražší :( a havně je ještě nedostupný a až bude dostupný, tak doufá, že nebude stát 40 000,- :roll:

// joj, tak jsem se netrefil 46t,- :cry:
Dell Latitude XT


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů