notebook s vykonnou grafikou do 20000sk

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
xaho
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2009 19:16

notebook s vykonnou grafikou do 20000sk

Příspěvekod xaho » 21 úno 2009 19:48

zdravim
no, takze nabuduci mesiac si idem kupovat notebook. kedze moj stolny pocitac je uz poriadna sunka nezahram si uz nanom nic poriadne a preto nb budem pouzivat aj na hry aj v skole na pisanie, stahovanie....kedze nemam peniaze si kupovat aj stolny specialne na hry...takze som pripraveny robit nejake kompromisi ohladne vahy, vydrze baterky...takze vopred dakujem za rady a typy.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 21 úno 2009 19:53

hl. se priprav na poradny kompromis ve vykonu, nejen vydrze, kvality, apod.
takove mainstreamove grafiky typu hd3650, 9600 (ktere by mozna s odrenyma usima sly za tuto cenu sehnat, navic to budou nejlevnejsi "vykonne" notebooky - nekde se proste setrit musi, je to dost videt na kvalite, nechtel bych takovy notebook denne tahat) apod. totiz utahnou dnesni hry tak na stredni detaily v 1280x800....
za 10k postavis PC, ktere ti vymlati notebook za 20k uplne hrave + k tomu nejaky netbook, popr. lowendovy kancelarsky notebook ( -> dlouha vydrz na baterky)
co rikas na tuto alternativu?
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

xaho
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2009 19:16

Příspěvekod xaho » 21 úno 2009 20:19

co som zatial najlepsi notebook nasiel do tych 20k je asi tento :
http://www.predajpc.com/notebook/produc ... 20(FT122EA).html/XTCsid/3c008f8092f165c21309e52fa1b49f64
...co poviete?

...mnoo tak ja sa dotoho az tak nevyznam ale dalsia vec je aj to ze mi odisiel monitor a teraz sa pozeram na taky daewoo 15 palcovy,,low radiation,, :D...rok vyroby udavat radsej nejdem :D..takze ku stolnemu by som aj monitor musel dokupit....no tak a chcel som stym byt trocha flexibilnejsi...nejako ma uz unavil ten strnuly posed na jednom mieste pri hrani...myslis ze aj cez tieto skutocnosti by bol lepsi ten stolny? +esus nb?

sac11
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 14 zář 2007 08:30

Příspěvekod sac11 » 21 úno 2009 20:28

pokiaľ viem tak z tej stránky nebrať ani usb kľúč :roll: Athenas consulting
je informatikom dobre znama firma. Uz davnejsie sa rozoberali problemy s nimi - fakt, ze niekolko rokov dozadu. Vtedy som aj ja videl ich ponuku, no nakoniec nic som od nich nekupil. Viem, ze som raz bol pozriet aj nejaky notebook u neho v Petrzalke. Az potom neskor som sa dozvedel od znamich, ze s reklamaciami u neho su obrovske problemy. Mimochodom, na margo nizkych cien tvrdil, ze to beru priamo z vyroby a za to maju take nizke ceny. Ale je samozrejme jasne, ze odkial vietor fuka v tomto pripade. Je to proste prasiva firma a zasluzia si tu byt v rebricku najhorsich firiem. Na nich som nikdy nepocul este ani jedno dobre slovo, ale za to vela zleho urcite. Vyhybajte sa im radsej a pre všetkých, toto sú ich stránky:
http://www.predajpc.com/notebook/index.php
http://akcia.predajpc.com/
http://www.shop-it.sk/predajpc/
http://www.predajpc.com/
http://www.lacnenotebooky.szm.sk/
http://www.predajpc.szm.sk/

xaho
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2009 19:16

Příspěvekod xaho » 21 úno 2009 20:40

ouha....sakra...tak prosim aj ostatnych ak maju skusenosti stou firmou aby sa vyjadrili....

takze je tu este ina moznost...mam spoluziaka ktory by mozno mohol zohnat nejaky nb s velkoskladu za lepsiu cenu...vravel ze toshiby, apple, a dell.....u apple a dell by som asi platil moc za znacku a to nepotrebujem...ci?...takze skuor toshibu..nejaky konkretny typ?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 21 úno 2009 21:11

napr. tohle neni spatne:
http://www.ribbon.cz/toshiba-satellite-pro-a300-1nt

akorat ta vydrz bude bidna, displej by mohl mit vyssi rozliseni. jinak to neni spatny book.

jinak, pokud je moznost stolniho pc, je to vzdy lepsi moznost, at uz po strance ergonomie (napr. ja sice mam jen notebook, no doma mam neustale napojeny externi 20 palec panel, bez toho bych nechtel videt pater z chvili),
vykonu - vem si, ze treba desktopova verze 9600gt, popr. HD3650 (ktera je dokonce vykonnejsi nez mobilni verze v notebookach) stoji kolem 1000kc, coz je pakatel... za 3k mas i takovou 9800gt, nebo podobne vykonne, tzn. nekolikrat silnejsi grafika, nez radobyherni 9600 v notebooku. dvoujadro intel procak cca 4k i s deskou, ram pakatel, hdd pakatel, za 10k mas pomerne naslaple pc, do 30k neni notes, ktery by byl vykonnejsi.

monitor - i nejaky uplne obyc. 20 palec za 3k na tom bude lepe, nez displej v notebooku snad po vsech strankach (+ ergonomie).
akorat to pc neni az tak mobilni, no...

kdyz si pak treba koupis na nejake to netovani ve skole treba asus eee 1000h, dostanes blbost s vydrzi 6hodin, co vazi pakatel, takze se to fajne nosi. popr. lowendove HP550 ti da temer 4hodiny vydrze, sezenes neco malo pres 10k, nema se tam co zahrivat (integrovana grafika) a velka klavesnice se zase hodi na psani - to je totiz vec, ktera se mi u netbooku nelibi, ze ty cudle jsou male (mam velke tlapy), i kdyz na ty 10 palcove se uz da prej slusne zvyknout....

edit:
jinak mozna by se ti vyplatilo koupit notebook v cz (jestli mas moznost), ono slaba cz koruna vuci euru ti muze taky usetrit pomerne dost (navic - plno notebooku prodavanych v sk jsou i tak cz verze)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

xaho
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2009 19:16

Příspěvekod xaho » 22 úno 2009 21:05

no 3650 by bola asi minimum co by som zobral...ovela radsej by som bol s 9600m GT ...len problem je vtom ze presiel som toshiby a zistil ze su zvetsa s radeonami...ziadny s 9600...
..no ja by som to tak aj celkom rad spravil len fakt viac ako 20000 nemam...najpr to totiz malo byt do 15000...a cakat uz aj tak musim az do 20 marca priblizne...dalsie peniaze na pc uz velmi tazko zozeniem a ta kraksna co mam ma coraz viac obmedzuje a kradne mi cas a nervy..keby som to chcel takto ze nb kancelarsky a pc na hry tak dajme tomu tych 12000 na pc...4000 na monitor....a cca 12000 na nb
...lacnejsie by to uz bolo asi dost biedne....mno a toto by bolo dokopy cca 28000 co si zdaleka dovolit nemozem...ak mas nejaky napad ako to vsetko dat do 20000sk tak otom zacnem realne uvazovat :))
...ohladne hlucnosti...cim silnejsia grafika tym to bude asi horsie sak...ale neni to u niektorych tak ze ventilator sa zapina iba pri narocnejsich situaciach pre grafiku? ak ano...u ktorych nb to tak je?
...a ako vidite zvysovanie ci znizovanie cien nb?...ako myslite ze sa buud pohybovat ceny v najblizsich mesiacoch?

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 úno 2009 21:47

ono i kdyz na tom nedelas, tak ta vykonna grafika hreje daleko vice, nez integrovana a taky vice hreje. osobne neznam jediny notebook s kartou typu 9600/hd3650, ktery dokaze jet s vypnutym vetrakem aniz by pak nebyl teply. (to davaji tak mozna business modely s integrovanyma grafarnama, i u d630, ktera ma slusne chlazeni a grafarna moc netopi, ale obcas vetracek na nizke otacky spusti), taky je obrovsky rozdil notebook s urcitym HW za 20k a notebook se stejnym HW, ktery stoji 30 (kvalita zpracovani uplne nekde jinde)


i do 10k se da poskladat silnejsi pc, nez ten notebook + pujde do budoucna lehce upgradovat :)
skoda akorat toho LCD, ten uz tam pak vytvari pres-rozpocet....

zeptam se jeste takhle, je pro tebe nutne kupovat notebook ted?
nedalo by se koupit ted desktop+lcd a notebook treba nekdy v lete, az se ti podari prisetrit?

popr. naopak - koupit ted kancelarsky notebook a desktop bud o neco pozdeji, popr. vzit na splatky? (sice tim padem budes mozna neco malo preplacet, ale vy vylsedku na tom dle me ziskas vice, nez kdybys koupil notebook za 20k, ktery bude vypadat jako "vykonny" HW v kupe plastu za co nejnizsi cenu (ty uvozovky jsou tam schavlne, ja proste ty grafarny, jejichz desktopova varianta, ktera je mimochodem jeste o neco vykonnejsi, stoji max.1500kc -> tzn. lowendove karty)

jde jen o to, najit pro tebe co mozna nejlepsi reseni, ne ze bych ti vykonny notebook nepral :)

moznost koupit pozdeji LCD davat nebudu, at si nenicis oci na starem CRT-cku

EDIT:
co se tyce vyvoje cen, je to hodne diskutabilni, aspon v CZ nevim, jak to bude, zalezi, jak se bude vyvijet kurz CZK vuci euru a dolaru, v sk je mena diky euru stabilnejsi, na druhou stranu, porad je jeste nakup v cz zajimavy vzhledem k nizsim cenam IT, takze sleduj oba trhy
stare modely teoreticky pujdou dolu, prijdou nove modely, ktere by mohly byt lepsi za stejnou cenu.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 úno 2009 22:49

Aby si nezabudol - 9600 v desktope =/= (nerovna sa) 9600 v notase. Vykon notebookovej karty bude cca tretina az polovica desktopovej karty s rovnakym cislom + priponou.

C

cache
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 09 úno 2009 22:20

Příspěvekod cache » 23 úno 2009 00:14

xaho píše:ouha....sakra...tak prosim aj ostatnych ak maju skusenosti stou firmou aby sa vyjadrili....

Skusenosti nemam, ale kedze som sa tam chystal kupit, "preklepaval" som si ich a nakoniec nekupoval.
Su to aj priamo v HP znama firma, kupovali totiz notase z programu HP Renew (repasy z vystav, po vrateni od pouzivatelov a pod.) a predavali ich u nas ako nove s tym, ze verejne sa oznacovali za distributora HP.
HP ich nakoniec z HP Renew vyradil a posvietili si nich aj pravnici, mal som dojem, ze zakapu. To ze funguju stale (alebo opat) znamena, ze tie notasy musia byt uz asi nejaky sedy dovoz, dost mozne ze takisto HP Renew ale cez inu spolocnost..
Vyhni sa im, ak mozes.

xaho
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2009 19:16

Příspěvekod xaho » 23 úno 2009 18:22

nooo tak kamarat mi vravel ze ma taky 17palcovy crt sice ale lepsi ako mam ja... co nepouziva...mozno by mi ho mohol pozicat zatial...hmmm
...takze sa poobzeram aj po tom stolnom..uvidim...inak dakujem za rady, vazim si toho....mno takze a nejaky typ na co najlacnejsi nb? ale aspon nad 100GB hdd

polo

Příspěvekod polo » 23 úno 2009 19:07

Vazne potrebujes vykon v hrach ? za 22,5K sa da kupit uz aj Toshiba tecra M10 s Quadro nvs150 co uz vacsinu hier aspon na slabych detailoch rozchodi..

xaho
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 21 úno 2009 19:16

Příspěvekod xaho » 23 úno 2009 19:38

polo píše:Vazne potrebujes vykon v hrach ? za 22,5K sa da kupit uz aj Toshiba tecra M10 s Quadro nvs150 co uz vacsinu hier aspon na slabych detailoch rozchodi..


mnoo tak....toto asi nie..to je dost slaba karta nie? ...a kby som kupoval iba nb tak 15.4

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 23 úno 2009 19:54

Zkus se třeba podívat na Acer 6920g.Nebo potom už jen notebooky z bazaru.(občas se dá narazit na solidní kousek)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 23 úno 2009 21:20

http://www.alza.sk/SK/hp-550-d104221.htm
tohle je pomerne solidni notebook za ne moc penez

zustane ti k dispozici 7k, tje dost dozacatku na CPU+desku +grafickou kartu do vykonnejsiho stolniho, nez notebooku za 30. krabici na pc muzes pouzit puvodni, stejne tak zatim disk+mechaniku, po prisetreni dokoupis disk, mechaniku a ten monitor, stejne tak muzes pak dokoupit cokoliv, kdyz budes pocitovat nouzi ve vykonu, narozdil od notebooku, ktery ted utahne ty nove hry na stredni a prakticky nejaky vyznamensji upgrade nepripada v uvahu (hl. GPU)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 hostů