ATI Mobility Radeon X1900 ,či, GeForce 7900 GT

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 15 úno 2007 21:05

soulbringer píše:a hlavne tenhle malilinkaty detail: $1,000


no ja myslim ze 1000 dolaru je jen za ty grafiky ne ? :)

hawk_eye
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 24 črc 2006 17:41

Příspěvekod hawk_eye » 16 úno 2007 08:38

No, já bych to zatím s GF Go 8xxx moc růžově neviděl..

Ono 8800 jsou dost žravé a udělat z nich mobilní verze použitelné v 17" ntb asi nebude moc easy (aby se ntb neupekl a větrák nedělal randál jako blázen). Navíc cenovka takové mašinky (celého ntb) bude určitě šesticiferná (v Kč, bez DPH :lol: )

To už spíš přijdou s něčím jako Go8500 nebo Go8600, které se ale s výkonem X1900 nebo Go GTX7900 (7950) stejně nebudou dát srovnat a jejich jedinou výhodou bude podpora DX10..

A navíc:
"Nevertheless, the chief of Nvidia indicated that the company will see over a half of its revenue coming from the GeForce 8 family already in late Q3 or Q4, which may mean that the firm hopes to launch mainstream GeForce 8 graphics chips in late Q2 or early Q3 2007."

Takže mít 60k a chtít výkonný ntb beru Amilo Xi 1554.. (a věřím, že chlapci od ATI brzy vydaj optimalizovaný ovladače..)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 16 úno 2007 10:41

no diskusia o spotrebe alebo o cene gf8800 v notebookoch teraz su ciste spekulacie. take iste spekulacie su aj o tom kedy bude k dispozicii 8600 go.

jedine co som z toho clanku ja pochopil, ze ked bude k dispozicii santa rosa, bude k dispozicii aj chip z rodiny gf8. ake verzie a za aku cenu sa neodvazim tvrdit.

navyse Huang hovoril iba o revenue, ze podla ich odhadov vacsina ludi da tento rok este prednost 7x00 go koli nizsej cene nez investovat do dx10. release date bol len odhad autora clanku ("which may mean that").

moj osobny odhad z news na nete je ze v aprili bude k dispozicii 8800 (preto som pisal o higende predtym) a 8600/8300 pridu na trh niekedy maji (05/2007) ked by sa na trhu mala objavit x2600. ale je docela mozne , ze nvidia ati o5 predbehne.

p.s. ale treba ratat s tym, ze realne notebook sa u nas bude dat kupit tak najskor mesiac po uvedeni na trh imho.

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 16 úno 2007 10:59

tak ta cena byla opravdu POUZE za grafiku :o) - ale je to dual gf8800 se SLI ... ale ta spotreba a chlazeni... no proste ted je to v risi tezkych pohadek a tyhle dve veci me naproto odrazuji... navic desktop uz dnes nechci :o)
- souhlasim v tom ze nez se to uvede do NB na nejake akceptovatelne platforme, tak to bude dle meho odhadu nejdrive na konci leta
- v soucasne dobe uvazuju o poradnem NB - a v tuhle chvili je pro me jedinym akceptovatelnym resenim prave to AMILO Xi 1554, ktery se da sehnat i s dani za 50.000,- ... spise jen cekam jak se v tom budou chovat visty a hlavne az se chlapci ATI vyserou na tu reklamu a udelaji k tomu konecne ovladace (nejsou tam ani pro XP ani pro VISTY) :o)) ... jak sem rekl uz nekde tohle me tak dozira, ze ho proste zatim nemam :o)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 22 úno 2007 17:00

ATI se opet pochlapilo...
tak dnes se objevilo na zive.cz ze ATI vydala novej catalysty

proc me neprekavpuje, ze tam opet chybi ovladace pro ATI mobility x1900 (pro vsechny OS) - nevim jak to vidite vy, ale ac mam jsem mel ty kluky z ATI rad, tak tim si u me podrezavaji vetev opet o neco rychleji... :roll:

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 23 úno 2007 11:44

Za chybějícími ovladačí k mobile radeonu X1900 pro všechny OS něco vězí, ale co ?!?

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 25 úno 2007 12:57

A co když tu Atinu nepovažuju za dostatečně výkonou..? :) na GO 7900 nemá, ani na GS ani an GTX co sem koukal..a ta 1554 má jenom 256 paměti.
Ale jiank dobrá, ale fujitsu se mi nelíbí ten jednoduchej a lacienj design.
Jinak ještě k Alienwaru - vyplatí se, mrkněte an Rakouský stránky, tam vychází dobře cenově a není takovej problem to sem dovest ne.? Ale štve mi že tam cpou Anthlon, to to brzdí.. :( jinak ta dula grafika by byla no.. :D

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 25 úno 2007 13:48

no podle vseho je prave ATI X1900 vzkonejsi nez 7900GS. nejde o to ze ma 512MB. ve svem pocitaci doma mam GF 7900GT 256MB ktera hrave rozdrti mnoho gr. karet s pameti 512MB... Jenze jak ATI neudela poradne ovladace nebude mit ta karta dostatecnej vykon aby porazila GO 7900GS ktera sice papirove tak vykona jako ATI neni ale ma kvalitni ovladace ktery z ni vyzdimou ceho je schopna. ATI ji nezdime vubec :) a jestli ty ovladace neudelaj budu se muset poohlednout jinde.

btw: design 1554ky je opravdu hodne nepovedenej ale stejne bych si ten notas koupil protoze design nepracuje...

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 25 úno 2007 15:46

Lucason píše:A co když tu Atinu nepovažuju za dostatečně výkonou..? :) na GO 7900 nemá, ani na GS ani an GTX co sem koukal..a ta 1554 má jenom 256 paměti.
Ale jiank dobrá, ale fujitsu se mi nelíbí ten jednoduchej a lacienj design.
Jinak ještě k Alienwaru - vyplatí se, mrkněte an Rakouský stránky, tam vychází dobře cenově a není takovej problem to sem dovest ne.? Ale štve mi že tam cpou Anthlon, to to brzdí.. :( jinak ta dula grafika by byla no.. :D


Hoď sem pls. ten odkaz na Alienware, resp. jak jej hodlaš dovézt ?

Skejpa: souhlas, výkonostně rozhodně nad 7900GS a potencial odhaduju někde kolem 7950GTX podle optimalizace ovladačů. Pokud to ATisti zvládnou, může být díky své hw konfiguraci i výš, ale to by museli konečně vydat solidní ovladače holenci líní. :evil:

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 26 úno 2007 18:28

no jak uz jsem psal... ale netusim jestli na tomhle foru:

VYKON:
- ATI x1900 i se starymi ovladaci je o zdibicek lepsi nezli GO 7900 GS
- neni to jen o pameti, ale o shaderech a celkovem vykonu. Bohuzel uz si nevzpomenu na forum v zahranici, kde to testoval jeden user - nicmene posledni doporuceni bylo to, ze az na to budou ovladace, bude ATI stopro lepsi nez 7900 GS

DESIGN & ALIENWARE
- no FJ nikdy na design moc nebylo, ostatne jejich cilova skupina useru je proste jinde
- souhlasim, ze ten design neni dobrej, zase na druhou stranku, takovy alienware, ktery se me osobne taky libi... tak mozna pritahuje pozornost az moc, taklhe to vypada jako obycejna "plecka" :o)
- kazdopadne pokud jsme zde zminovali design a alienware - kdyz otevrete oba NB - AMILO a tady je ALIENWARE AREA 51 M5790 (sehnal jsem jen zip - trochu to trva) no tak si jiste vsimnete, ze jsou uplne stejne ... podobnost ciste nahodna? :o)

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 26 úno 2007 19:08

soulbringer: je nasnadě že nějaké šasi použít musí, upřímně souhlasím, že nenápadnost je plus. Ale ... zase ta ALIENWARE nálepka :twisted:

Jinak tenhle model u Alienware patrně nedoznal větších změn a je to i vevnitř FS, čili by mě zajímalo jak vysvětlí (tato na výkon zaměřená značka) svým zákazníkům aktuální výkon ovladačů s X1900 ?

Fakt důvěra v ATI u mě každým dnem klesá a ač proti firmě nic nemám, stále víc uvažuji o nákupu čipu nVidia 7900/7950. :?

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 26 úno 2007 19:12

mno me to povidej...
ja uz chtel xi 1554 koupit davno.. ale rekl jsem si ze ten nejaky patek pockam... ovladace a pak uvidme jak se poperou s vistou a ktery visty nam tam vlasten FS nacpe...

- ale jak to tak vidim, budu se mozna poohlizet po dalsich noteboocich... :?

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 27 úno 2007 11:56

No a sme zase u toho... 7900 GS nechci (uz jen proto ze je to GS :) ). Nevite nekdo o notebooku s GO 7950GTX kterej se k nam dovazi ? nebo aspon nejaky 7900GTX ale ne moc predrazeny ? vsude vidam jen 7900GS...

miklo
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 12 pro 2006 00:08

Příspěvekod miklo » 27 úno 2007 12:54

soulbringer: nedalo mi to a po tvých srovnávacích obrázcích Amilo<>Alienware jsem kouknu i na vyšší řady a připadá mě že jsou to malinko upravené Celsiusy :)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 28 úno 2007 15:44

no to ja rikam porad... :o)
hele ony ty alienwary maji ten kit jinej jen z venku, ale vevnitr jsou stejny. Vymyka se jenom ta aurora, ale i tam se daji najit stejne rysy :o)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 hostů