výběr

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Baker
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2007 14:56

výběr

Příspěvekod Baker » 09 led 2007 20:13

Který stěhto notebooku je kvalitnější a víkonější
1) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40371

2) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36552

A která firma je lepší Hawlett Packart


Nebo Fujitsu simens

Heavy
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 18 lis 2006 22:28

Příspěvekod Heavy » 09 led 2007 21:00

Co se tyce kvalit tak bych spis sel do HP, i kdyz jsem pracoval jen s nw9440, ale sasi je temer stejna aspon myslim co se plastu tyce (ale tim si nejsem jisty) a hlavne ma plnohodnotnou klavesnici, ale jinak podivej se sem tady je recenze na ten HP [odkaz] , na FJS bohuzel neni. Ale vice ti reknou odbornici, ja jsem ti rekl jen to co vim (coz je malo)

hawk_eye
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 24 črc 2006 17:41

Příspěvekod hawk_eye » 10 led 2007 15:37

pokud se jedná o kvalitu, je na tom (obecně - konkrétní zkušenosti s těmito ntb nemám) podle mě lépe HP, výkonově je však na tom líp z tebou uváděných FS
+/-

HP:
+ vyšší rozlišení displeje (ale pro někoho to může být i minus)
+ "civilizované" rozložení klávesnice (pravý ctrl je tam kde má být, tedy úplně vpravo)
+ paměť jen v jednom modulu (vhodnější pro případné rozšíření)
+ delší výdrž na baterku
- cena
- o něco málo horší procesor (absence podpory 64bit instrukcí - to ale stejně nejspíš nevyužiješ/nepoznáš)
- menší disk


FS:
+ lepší procesor
+ výkonější grafická karta
+ větší HDD
+ cena
- horší rozšiřitelnost
- klávesnice (ale i zde plnohodnotná "desktopová")
- výdrž na baterii

BTW nějak jsi neuvedl, k čemu bude ntb sloužit..
pokud jsi hardcore pařan, ber FS, pokud na tom chceš pracovat, vem HP (z vlastní zkuešnosti mohu potvrdit, že i na ATI X1600 v HP zahraješ všechny dnešní hry s rozumnými detaily v rozlišení 1024x800) a dokup 1GB RAM a NBD on-site záruku.

P.S.
sorry, nedalo mi to, ale ta gramatika je strašná... pokud jsi cizinec, beru zpět 8)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 10 led 2007 23:16

Jednoznacne lepsi jmeno a kvalitnejsi produkty ma HP. U FSC ale za stejnou cenu dostavas vyssi vykon. Podle toho na co notebook potrebujes ti poradime. Jestli ti bude lezet doma na stole, tak vol FSC ( odpada duraz na vydrz a rozliseni displeje, protoze na to budes koukat z vetsi dalky). Pokud ho budes nekam i prenaset a potrebujes kvalitni konstrukci, zvol HP.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 112 hostů