Toshiba, Asus, další

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
M.Dragon
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2008 21:21

Toshiba, Asus, další

Příspěvekod M.Dragon » 20 črc 2008 21:58

Zdravím,

takže chystám se na VŠ a chci si pořídit slušný NB do budoucna na nýnější práci(linux),.. školu a taky odzkoušení, zahrání lepší her. Budu jej poměrně hodně přenášet, takže by jsem nechtlě zanedbat ani provedení case a pod.

Cenově bych se chtěl pohybovat někde do cca 26k.

Zatím přemýšlím hlavně o:
Satellite A300-15C
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55122

Co se mi nan něm ale nelíbí je nízké rozlišení, absence čtečky prstů(to není tak důležité) LAN pouze 10/100(to by snad šlo vylepšit), audio výstupy ze předu a údajně hodně zaťápající se klávesnice, kryt... Nadruhou stranu jsem někde četl že je poměrně pevný a že tento typ nemá lesklou klávesnici, tak bych to potřeboval potvrdit.

Nebo se mi HODNĚ zamlouvá

Asus M51SN-AS014C
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53625
Zde mě příjemně překvapila numerická klávesnice, výbava - TV tuner, d. ovladač, myš, brašna..atd... Tyto věci by se určitě neztratily. Dále ve výbavě Wifina s a/b/g/n s tímto NB jsem snad všude spokojený, pokud jsem něco nepřehlédl, avšak jsem na něj slyšel stížnosti ohledně zrnitosti obrazovky, nevyváženého jasu(odspodu větší..) a taky nekvalitní case, který se údajně dá hodně prohnout, popřípadě dokonce vrže a podobně. Hodně se mi líbí, ale tyto věci bych určitě nechtěl opomenout.

Proto, můžete mi poradit, kdo o nich ví něco ze své zkušenosit, nebo se o ně zajímal?
Respektive jestli víte o něčem co by mohlo býti lepší pro mé účely :-)
Budu velmi rád.

Předem děkuji,
M.Dragon
Naposledy upravil(a) M.Dragon dne 20 črc 2008 22:10, celkem upraveno 1 x.

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 20 črc 2008 22:09

Jak vidím, tak ty to budeš mít na hraní. V tom případě ti doporučím Toshibu. Ovšem ne tuto, ale jinou. Já bych 25 tisíc za Asus nedal. Ta Toshiba co chceš je fajn, ale má jednu velkou vadu. Strašně se špiní. Podívej se na Toshiba Sattelite PRO A300-15V .. Je to to stejné ajko to co chceš, jen to má matný povrch (klávesnici, okolí klávenice, víko). Má menší RAM a HDD. To je ale zanedbatelné. Pokud nechceš něco na co musíš v rukavičkách.

http://toshiba.mironet.cz/toshiba-satel ... p+dp84093/
ThinkPad T420

SpartanJay
píše často
Příspěvky: 173
Registrován: 05 kvě 2008 00:45

Příspěvekod SpartanJay » 20 črc 2008 22:17

ten typ, ktery ty uvadis (autor toto prispevku) prave ze tu lesklou klavesnici ma..

M.Dragon
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2008 21:21

Příspěvekod M.Dragon » 20 črc 2008 22:25

SpartanJay, onne:
Díky za informace ohledně Toshiby, A300-15V se mi taky zamlouvá.

Nicméně, proč se nelíbí Asus? Říkám si že naproti obdobné ceně, má poměrně větší příslušenství, výbavu a taky num. klávesnici, na kterou jsem z stolního pc zvyklý. :roll:

Thorus

Příspěvekod Thorus » 20 črc 2008 22:26

Ta toshiba Satellite A300-15C o které jsi se zmínil je celá lesklá (i klávesnice). Lepší je http://toshiba.mironet.cz/DetailPage.asp?DPG=84093 . Je matná, a navíc má síťovku 10/100/1000 , a je pevnější...

Nicméně, proč se nelíbí Asus? Říkám si že naproti obdobné ceně, má poměrně větší příslušenství, výbavu a taky num. klávesnici, na kterou jsem z stolního pc zvyklý. Rolling Eyes

Nezdá se ti to samotnému nějaké podezřelé? :)

SpartanJay
píše často
Příspěvky: 173
Registrován: 05 kvě 2008 00:45

Příspěvekod SpartanJay » 20 črc 2008 22:33

no Asus uz bych taky nevzal, pise to dost lidi, ze ty plasty jsou nekvalitni a praskaj - dokonce kamos mi to potvrdil, prej: ja mam Asus je vpohode, mam ho dva roky, nic s nim neni - sice trosku u displaye praskl plast, ale to nevadi :D - no tak to fakt neee .. vybava je sice hezka .. ale nechci se o to bat :-)

jinak to jsem ani nevedel, ze A300 - 15C ma horsi sit .. co to vubec znamena 10/100/1000 .. je mezi tiom velkej rozdil?? A co to znamena v praxi

Prochy_
píše často
Příspěvky: 277
Registrován: 25 kvě 2008 15:22

Příspěvekod Prochy_ » 20 črc 2008 22:42

hele nechci vam do toho moc kecat, ale prislo mi tam docela dulezity, ze to potrebuje na PRACI (LINUX)... tak v ty toshibe je novej radeon na kterym ti nejspis nepovali linux... spis vubec nepovali, teda zatim, nez zacnou vychazet ovladace pro linux, videl bych to tak rok+...

si myslim ze tady by se TP R61 hodil ;)

M.Dragon
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2008 21:21

Příspěvekod M.Dragon » 20 črc 2008 22:46

SpartanJay píše:no Asus uz bych taky nevzal, pise to dost lidi, ze ty plasty jsou nekvalitni a praskaj - dokonce kamos mi to potvrdil, prej: ja mam Asus je vpohode, mam ho dva roky, nic s nim neni - sice trosku u displaye praskl plast, ale to nevadi :D - no tak to fakt neee .. vybava je sice hezka .. ale nechci se o to bat :-)

jinak to jsem ani nevedel, ze A300 - 15C ma horsi sit .. co to vubec znamena 10/100/1000 .. je mezi tiom velkej rozdil?? A co to znamena v praxi


že podporuje LAN rychlosti 10MBps/100MBps/1Gb
V praxi to nejspíš hodně lidí něvyužije, ale já bych z větší části měl.

Mnooo, něco na tom asusu bude, teď si uvědomuju že jeden kámoš má ten kryt taky naprasklý, hned pod touchpadem nakraji ;)

M.Dragon
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2008 21:21

Příspěvekod M.Dragon » 20 črc 2008 22:53

Prochy_ píše:hele nechci vam do toho moc kecat, ale prislo mi tam docela dulezity, ze to potrebuje na PRACI (LINUX)... tak v ty toshibe je novej radeon na kterym ti nejspis nepovali linux... spis vubec nepovali, teda zatim, nez zacnou vychazet ovladace pro linux, videl bych to tak rok+...

si myslim ze tady by se TP R61 hodil ;)


Já v linuxu "zatím" ještě nejsem moc zběhlí, spíš se s ním pomalu seznamuju v práci a později bych je rád zavědl i na NB. Slyšel jsem že už jsou i některé, které by měli Atiny z větší části podporovat.
Respektive, nešlo by to npř pomocí virtuál pc? ;) nejde tam npř. nasimulovat jinou g. kartu? ;)

Prochy_
píše často
Příspěvky: 277
Registrován: 25 kvě 2008 15:22

Příspěvekod Prochy_ » 20 črc 2008 23:01

hele tak taky v tom nejsem nejak zbehly a virtualni pc sem opradu nikdy nezkousel... kdyz uz tak na pevno!!! ne nejaky live verze kde nemuzes nic...
a s podporou ati to tam zhavy nebude...

M.Dragon
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2008 21:21

Příspěvekod M.Dragon » 20 črc 2008 23:14


Prochy_
píše často
Příspěvky: 277
Registrován: 25 kvě 2008 15:22

Příspěvekod Prochy_ » 20 črc 2008 23:18

ee, nemyslim si ze by to byla dobra volba...

M.Dragon
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2008 21:21

Příspěvekod M.Dragon » 21 črc 2008 00:15

Prochy_ píše:hele nechci vam do toho moc kecat, ale prislo mi tam docela dulezity, ze to potrebuje na PRACI (LINUX)... tak v ty toshibe je novej radeon na kterym ti nejspis nepovali linux... spis vubec nepovali, teda zatim, nez zacnou vychazet ovladace pro linux, videl bych to tak rok+...

si myslim ze tady by se TP R61 hodil ;)


Tak jsem to teĎ konzultoval se známým a vyšlo mi z toho, že bych linux měl rozjet určitě, minimálně na defaultní grafické rozhraní.

Takže zatím je pro mě nejlepší volba A300-15V, s tím že si pravděpodobně přikoupím ram.

M.Dragon
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 20 črc 2008 21:21

Příspěvekod M.Dragon » 25 črc 2008 15:48

Tak mám Toshibu A300-15V a zatím jsem poměrně spokojený.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů