Notebook do 20tis, každodenní (celodenní) používání

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
MarieSt
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2014 22:27

Notebook do 20tis, každodenní (celodenní) používání

Příspěvekod MarieSt » 09 lis 2014 23:16

Zdravím,

snažím se již několik dnů vybrat ntb svépomocí, dle info na netu, ale nevím si rady, tak prosím o pomoc. Mám Dell Inspiron skoro pátým rokem, pomalu dodělává...a před rokem jsem koupila netbook Acer Aspire One s procesorem AMD, v němž se nedají dělat dva procesy rozumně zároveň, takže bych se nerada znovu spálila. Ideálně bych chtěla něco, co mi nahradí pracovní nástroj (ten Dell) i netbook pro přenos.

Cena: do 20 000 Kč (+ max 2000 :D)

K čemu: Notebook mám zapnutý skoro celý den. Několik hodin denně bych na něm potřebovala naplno pracovat: 2 zapnuté prohlížeče s mnoha otevřenými listy, jeden offline program pro analýzu webových stránek, několik dokumentů MS Office - to by mělo fungovat svižně a v pohodě zároveň. Takže dlouhodobě výkonný, hry nehraju.
Občas si pustím nějaký film a hudbu, klasika :) Počítám, že budu potřebovat i slot pro mikrofon (koukala jsem se, že některé jej nemají). Uvítám alespoň 2 sloty na USB.

Velikost: 14-15.6 - ráda bych ho i přenášela. Klidně bych brala menší velikost kolem těch 14, ale tak nějak mám zafixováno, že když je to menší, tak to méně vydrží (krátkodobě i dlouhodobě) - možná se mýlím?

Byla bych velmi ráda, kdyby mi zase pár let vydržel, alespoň ty čtyři roky...a to navzdory přenášení (párkrát do týdne).

Chci klasický stabilní notebook, ne nic dotykového, ani nic, s čím se dá ohýbat všemi různými směry :)

Co mne zaujalo:

Dell Latitude

HP ProBook - na HP jsem ale moc neslyšela chválu, tak jsem taková nedůvěřivá.

Lenovo Thinkpad e540

nebo nějaký Asus ZenBook?

Acer Aspire V3

Lenovo Thinkpad Edge e440

Lenovo Thinkpad L540

A naopak na co jsem četla více negativních recenzí:

DELL Inspiron 7537, DELL Inspiron 15R, Acer v15 nitro


Budu vám moc vděčná, pokud mi jako zkušení poradíte (klidně i něco jiného než z výše uvedených).

EDIT: Ještě jsem zapomněla dodat že mívám konstantně spuštěný Dropbox, Evernote...ale to je asi detail.

Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů