Notebook 13, pracovní, levný

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Archi88

Příspěvekod Archi88 » 25 úno 2013 23:44

Tak uz ho mam doma a musim rict, ze tech penez nelituji. Notebook je jednim slovem vynikajici a az na par drobnosti se jedna o bezchybny stroj, je ale pravda, ze ho mam teprve par hodin, takze se mozna nejake dalsi chybicky objevi. Ale momentalne jsem z neho uneseny a se thinkpadem E330 se rovnat absolutne nemuze. Je tenky, pevny, cely matnej , prijemny na dotek a ta klavesnice je jednim slovem vynikajici! V recenzi psali o ztuhle a neprakticke klavesnici, ale ve skutecnosti je velmi jemna, klavesy jsou podsvicene, sikovne od sebe oddeleny a ten material dole je jednoduse skvely. Co se tyce SSD disku, cekal jsem od nej trochu vetsi sviznost, i kapacitu, misto 128GB ma pouze 101, sedmicky zabiraji nejakych 23, ale co. Snad si vystacim i s tim, jak jsem to vsechno pocital, melo by mne stacit dokonce i 70 GB, takze az tak velka vada na krase to neni. Displej matny, obstojny, rozhodne ma lepsi barevne podani nez thinkpad, ale IPS to neni, tady si nic nalhavat nebudeme. Jediny velky minus notebooku je nasledujici. A to trackpoint, je skutecne velice tuhy a nepohodlny, lide, kteri nepouzivaji bezdratovou mys, tento fakt muze docela odradit. Nastesti to neni muj pripad, takze ten trackpoint neberu jako minus. Dulezita je klavesnice. A ta je jednoduse paradni, pry je dokonce i vodeodolna. Stroj je tichy , ventilator se obcas rozbehne na mensi otacky, ale pri kancelarine je slysitelny opravdu malo. Filmy jsem zatim nezkousel, tam ten hluk bude pravdepodobne o neco vetsi. Jako nevim no. Myslim, ze takovy stroj 21 tisic rozhodne stoji. A spise bych rekl, ze se nachazi pod cenou, co se tyce kvalitniho pracovniho notebooku, lehky jako pirko, nadherny design. Zatim jsem z neho jednoduse uneseny a vrele doporucuji vsem, kteri pouzivaji k notebooku i samostanou mysku :)

rousini
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 08 pro 2008 13:11

Příspěvekod rousini » 26 úno 2013 09:40

Na SSD bude pravděodobně pro windows neviditelná recovery partition se zálohou systému. Osobně bych si zálohu přenesl na jiné médium a tento oddíl smazal a následně zvětšíl C: Žádné další oddíly tam nevytvářej...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 26 úno 2013 13:28

Ad klávesnice: Rozhodně to není žádná bomba. Mám ji opět (tu samou, jen tentokrát v U920t) a pořád si musim dávat pozor, abych mačkal mezerník uprostřed, jinak mi ho občas systém při stisku nerozpozná. Jako určitě se na to dá naučit, ale není to nic extra. Je teda možné, že jako člověk, co píše rychle, mám vyšší nároky, ale stejně...
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Archi88

Příspěvekod Archi88 » 01 bře 2013 15:05

rousini
Moc dekuji za kloudne vysvetleni.

Jinak jsem se jeste chtel zeptat, nestahuje se tenhle notebook uplne z prodeje? Nema nejakou hardwarovou vadu? Koukal jsem se a uz nejde objednat ani v alfa, czc, alza, tsbohemia. Nebo je o tenhle vyrobek akorat enormni zajem? Zatim ten muj pracuje temer bezchybne, az na vypadky wifi internetu :? Jednou jede krasne , pak treba 5 minut se vsechny stranky nacitaji strasne pomalu, pak je zase v pohode. Mozna je nejaky problem v mem routeru, nevim. Zatim jsem nemel moznost vyzkouset nejaky jiny internet.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů