Hry na FL90

notebooky VBI a vše kolem nich
vlado.sk
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 29 pro 2007 19:47

Příspěvekod vlado.sk » 10 úno 2008 20:18

neoexnet píše:
heppma píše:zatím všechny :P


..zatím všechny ... no to je relativní pojem .. pokud ti u některých stačí low-detaily a nebo low fps tak asi ano, ale tak aby to byla i pastva po oči asík né :)

>> notebook je prostě notebook nic víc a nic mín :)
blbi komentar

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 10 úno 2008 21:55

Radim van Ousek: No nebudu se hádat, i když mám pravdu. Každopádně z toho screenu je vidět, že máš zatížený procesor na 17%, což je celkem dost. Já mám procesů spuštěných stejně, ale v nečinnosti mám vytížení 2%. A to je to hlavní. O počet procesů vůbec nejde, může běžet klidně jeden, co sežere procesoru a RAM za 100 jiných. Každopádně pokud nemáš znalosti z principů počítačů a operačních systémů, tak se nebudu snažit tě přesvědčit i nějak víc.

V SuperPI se tu poměřovat nebudu věřim, že tvůj přerostlý notes by toho mého mininotebooka na výkon určitě převálcovat. Ten má totiž jiné přednosti ;-).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 10 úno 2008 22:24

Swarm:
vývojář windows nejsem -ty snad ano, že mě podceňuješ? Nebo pracuješ ve fabrice AMD, či Intel? Nakonec i ti dělají neustálé seky. To že programuješ, z tebe nedělá neomylného.

Ten screenshot není můj, ale uživatele Miny10.

Mě jde o to, že ať už máš v systému puštěný 16KB, nebo 32MB proces, vezme si čas od času jedno procento z CPU. A pokud máš těch procesů víc, bliká ti task manager jak vánoční stromeček.

Myslel jsem, že máš FL90ku, proto jsem chtěl udělat srovnávací test. Já používám WinXP. Když mi v nich běželo cca 30 procesů (ano a byl v nich rundll a nvcpl), udělal jsem 1M kolem 30s. Teď jedu na 16 procesech (z toho 1 miranda a 1 krysa) a 1M udělám i za 21,5s. Možná se spousta lidí zasměje, ale mně to příjde jako slušný pokrok.

EDIT:
ještě mě napadá -proč by vůbec vymejšlel někdo hyperthreading, když na počtu spuštěných procesů, threadů apod. nezáleží... :?:

EDIT2: peace... co se týče základních systémových procesů, máš pravdu. Některé sežerou pouze kus paměti a procesorový čas téměř vůbec. Ale těch je málo.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 11 úno 2008 07:39

K čemu je nějaké počítání PI jako důkaz pomalosti díky počtu běžících procesů? Navíc by to mělo cenu jen při podobných či stejných procesorech..
Trvám na tom, co jsem psal - CoD4 mi běží hezky plynule (konkrétně cca 28fps v průměru, což mi naprosto stačí) na nastavení na přechozí stránce i přes větší počet procesů (kde zrovna teď mimochodem kolísá využití cpu mezi 1-4%) a dokonce i přes Vistu.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

Příspěvekod neoexnet » 11 úno 2008 09:05

vlado.sk píše:
neoexnet píše:
heppma píše:zatím všechny :P


..zatím všechny ... no to je relativní pojem .. pokud ti u některých stačí low-detaily a nebo low fps tak asi ano, ale tak aby to byla i pastva po oči asík né :)

>> notebook je prostě notebook nic víc a nic mín :)
blbi komentar


>>blbý možná, upříný každopádně :)
Toshiba R600-10W

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 11 úno 2008 09:07

Swarm:
vývojář windows nejsem -ty snad ano, že mě podceňuješ? Nebo pracuješ ve fabrice AMD, či Intel? Nakonec i ti dělají neustálé seky. To že programuješ, z tebe nedělá neomylného.

>> Trošku více slušnosti k moderátorovi fora ..... on se snaží, aby to tu nějak fungovalo ... co se týče znalostí tak na tom je trošku jinde než Ty Radime :) HF :)
Toshiba R600-10W

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 11 úno 2008 14:44

neoexnet:
Co je na tom neslušného? Proti jeho působnosti nic nemám. Jen jsem podotknul, že nikdo není neomylný. :?

Co se týče snižování počtu procesů -každý dle svého gusta. Ikdyby se jednalo pouze o subjektivní pocit zrychlení ve hře, stojí mi to zato. Nebudu se již o tom přít.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 11 úno 2008 16:10

no, myslim, ze tech 17% neni smerodatnych, jelikoz se procesor podtaktovava.

Pokud si ja nastavim na svem notebooku, kde mi bezi 61 procesu a z toho si najednou bere vykon az 16 procesu, maximalni vykon (2.0GHz) a vsechna okna mam neaktivni, tak se mi to pohybuje na spodni hranici 0-15%, prumer kolem 7%, jakmile kliknu na okno firefoxu, tak mi to vyskoci pres 40%.

Pokud si nastavim power saving (1.0GHz) a vsechna okna mam neaktivni, tak se mi to pohybuje na hranici 0-30%, prumer kolem 15%, coz je logicky dvojnasobek, akorat pri aktivovani okna firefoxu mi to skoci na neco pres 50% a sem tam pres 60%, cili tady to neni dvojnasobek (zajimalo by mne, jestli tohle chovani dela nejaky plugin nebo co...).

Pokud nastavim, ze muze sam libovolne prepinat, tak to vsemozne skace.

Takze jak vidite, neni to uplne smerodatne, navic i samotny spravce uloh si sem tam sezere par procent. Mimoto, tam nemusi byt problem jen v samotnem vypocetnim vykonu, ale taky v mnozstvi procesu, ktere se najednou snazi procesor vyuzit.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů