VBI Nevada II

notebooky VBI a vše kolem nich
Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

VBI Nevada II

Příspěvekod Zdenny7 » 04 úno 2008 10:31

Ahoj

přemýšlím o koupi tohoto notebooku http://www.vbi.cz/nevada2.asp a chtěl bych se zeptat a zároveň poradit od majitelů tohoto notebooku a lidí co se vyznají více než já.

Rád bych věděl jaký má tento notebook nevyhody a jaké výhody. Už sem si pročital hodně přispěvků na různých forech a jediné co sem našel je kvalita saši, tlačítko Fn, vzhled. Rád bych aby mi někdo (nejlépa majitel který má VLASTNI zkusenosti s notebookem) napsal další nevýhody tohoto booku.

CO se týče výhod tak mi to příjde jako skvělý výkon za tu cenu.

Další dotaz který mám se týká softwaru. Nejsem přes počítače natož přes nooteboky žadnej znalec. Znalosti mám spíše malé a co se týče softwaru tak ještě menší a proto mě zajímá jestli při instalaci OS nastal někomu nějaký problém. Případně jestli ovladače co dodá VBI jsou dostačující a instalace OS probíhá naprosto v pohodě.

Tento notas má 4GB Ram paměti. Někde na forum sem se dočetl že W XP to nevyužijou a ani hlavně neberou a musim si sehnat 64 bit Vistu. Je ot pravda? MOhl by mi někdo toto vysvětlit?

Předem děkuji za všechny příspěvky.

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 04 úno 2008 10:37

jo to je pravda, že pokud chceš používat 4Gb ram, tak musíš mít mít 64bit systém, 32bit podporuje jen max. 3Gb
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

Quest
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 27 pro 2007 23:44

Příspěvekod Quest » 04 úno 2008 10:46

Myslím, že někde tady na foru se hovořilo o tom, že nové verze BIOSu tuhle chybu opravují. http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=4581&start=600

V poměru cena/výkon je to asi nejlepší řešení. Co mě na NTB trochu šve jsou pozorovací úhly displeje a hlučnost mechaniky. Hrát se na něm dá všechno a XP jsem nainstaloval bez problémů(žádné upravování v n-lite, žádné chyby). Do budoucna bude asi problém s ovladači, ale zatím se dají sehnat na všechno.

Jinak neváhej, ten program by měl do poloviny roku skončit a Nevada2 je nejlepší onfigurace, kterou jsem od nich viděl.

heppma
píše často
Příspěvky: 224
Registrován: 20 srp 2007 14:43

Příspěvekod heppma » 04 úno 2008 11:36

Takže kvalita šasi je podle mě dostačující, není to jak jsem někde četl, že se rozpadá pod rukama, to ne... u mě naprostá spokojenost, pokud se k tomu nebudete chovat jako ho**do, určitě vydrží. Potom klávesa Fn a Ctrl jsou oproti jiným NB prohozeny, ale dá se na to v pohodě zvyknout. A co se týče vzhledu, tak to záleží na vkusu, mi se třeba hodně líbí. A s tou ramkou...radši bych si nainstaloval Win. XP a Visty tam dal až časem, protože když jsem viděl, jaký humus to je, tak si počkám nejméně na service pack 2 a teprve potom o nich budu uvažovat (nechci se dotknout těch, kteří jsou s nimi spokojeni)

Jedinou nevýhodou o které vím, je složitější zprovoznění zvukové karty (existuje návod, ale přišel jsem na to i bez něj) a občasné zatuhávání počítače, které jde ale vyřešit pomocí cross-flash (taky tu je na fóru návod), takže teď už nevím o ničem, co by mi nějak znepříjemňovalo život a jenom si užívám výkonu tohoto notebooku. Pokud můžu radit, tak si ho určitě kupte, protože jsou zprávy, že program VBI bude opravdu končit.
Compal FL90 v.2, Intel core 2 duo T7700, 2x1GB ram, Hitachi Travelstar 7K500, Nvidia 8600M GT 512 mb, Windows 7 professional

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 04 úno 2008 11:44

Díky. Mužete mi někdo poslat linky na navod jak zprovoznit tu zvukovku a navod na to jak vyřešit zatuhávání.

Máš tam XP a berou ti 4 GB ram? Nebo sis upgradnul bios jak mi někdo radil? Připadně navod na ten upgrade.

Vím že sem ruzný zmínky o tom jak co udelat a zprovoznit a vyresit cetl tady na forum, ale nikdy ne jako jeden ucelený návod, takže trochu sem z toho zmatený.

VBI ma končit? Vždyť na jejich stránkách píší že začala druhá faze...

Gizmo_CZ
píše často
Příspěvky: 226
Registrován: 03 říj 2007 21:49
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Gizmo_CZ » 04 úno 2008 11:52

Pokud vím já, tak windows XP sp2 prof neumí adresovat víc jak 3Gb ram! A žádný bios ti to nezachrání. Je to operačním systémem. 4gb ram umí jen Vista bohužel :evil:

kaaaya
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 02 črc 2007 19:26

Příspěvekod kaaaya » 04 úno 2008 11:58

VBI program sice tento rok končí, ale to neznamená, že se konfigurovatelné notebooky nebudou prodávat i nadále. Co se týče ovladačů, problém určitě nebude. Každá komponenta (např. zvuková karta, bluetooth, LAN, atd.) má svého výrobce a tudíž existují stránky, kde si můžeš nejnovější ovladače stáhnout. Nezáleží na tom, zda-li VBI končí či nikoliv. Samozřejmě k notebooku dostaneš CD s ovladači. Já jsem si raději postahoval co nejnovější ovladače přímo z internetu. Mám také 4 GB RAM a zatím používám Windows XP (OS vidí asi 3 GB). Mě to zatím stačí. Instalace systému proběhla bez problémů (pokud chceš instalovat s podporou AHCI, musíš si upravit instalační CD). Já jsem si notebook VBI vybral hlavě kvůli poměru cena/výkon. Za tu cenu to byla jasná volba.

kaaaya
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 02 črc 2007 19:26

Příspěvekod kaaaya » 04 úno 2008 12:01

Gizmo_CZ píše:Pokud vím já, tak windows XP sp2 prof neumí adresovat víc jak 3Gb ram! A žádný bios ti to nezachrání. Je to operačním systémem. 4gb ram umí jen Vista bohužel :evil:

Jen doplním, že 4 a více GB RAM umí jen 64-bit verze OS.

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 04 úno 2008 12:06

Takže mi zbývá pořídit si 64 bitovou Vistu.

heppma
píše často
Příspěvky: 224
Registrován: 20 srp 2007 14:43

Příspěvekod heppma » 04 úno 2008 12:12

Mám "jen" 2GB, takže jsem to neřešil.
Návod na cross-flash je tady: http://brodec.org/crossflash.doc a na zprovoznění zvukovky je tady: http://www.fl90.kvalitne.cz/view.php?ci ... 2007110002

Jinak s tím windowsem... radši bych oželel to, že nebudu mít 4GB ram, ale jenom 3GB a Visty si dal až časem, až budou vychytané, nemám s nimi dobré zkušenosti.
Compal FL90 v.2, Intel core 2 duo T7700, 2x1GB ram, Hitachi Travelstar 7K500, Nvidia 8600M GT 512 mb, Windows 7 professional

kaaaya
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 02 črc 2007 19:26

Příspěvekod kaaaya » 04 úno 2008 12:14

Já jsem zatím zůstal u Windows XP (a ten 1 GB RAM oželím). Visty mě nějak nenadchly a raději si ještě chvíli počkám. XP lítají slušně.

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 04 úno 2008 12:28

Díky za návody určitě mi velmi pomužou až přinesu notas domu a budu se ho snažit zprovoznit.

Ještě bych se chtěl zeptat co je to ten cross-flash? Vim že to souvisi se zatuhavanim pc ale jinak o tom nevim nic.

A ohledně toho OS. Kdybych si už vybral ty Visty který sou tak dost naročný, je rozdíl v náročnosti mezi 32 a 64 bitovou verzí? A když bych měl ty 4 GB tak by mi to teoreticky mělo ty 64 bit Visty ulitmate utahnou a zaroven bych jeste mohl hrát i případně náročné hry např. Crysis?

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 04 úno 2008 15:58

Koukám, že marketingový tah s DX10 se Microsoftu opravdu vydařil :roll:

Crossflash = přepsání firmwaru, či BIOSu (vnitřní programy) komponenty PC. Uděláš třeba z Asusu Samsung atp.
Naposledy upravil(a) Radim van Ousek dne 06 úno 2008 23:22, celkem upraveno 1 x.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

cub

Příspěvekod cub » 04 úno 2008 20:56

Co se týče těch oamětí tak 32bit systémy neumí adresovat více než 3 nebo 3,5GB a to si tam ještě načítají ovladače, 4 GB RAM umí adresovat jenom 64bit systémy! Vist bych se vůbec nebál, je to jenom o zvyku. A dneska už jsou výkonostní rozdíly minimální nebo vůbec žádné, při 4GB RAM to nepoznáš. A s Vistama můžeš hrát crysis .. ikdyž na střední nebo slabší detaily ale to není Vistou ale GPU prostě na tohle už nestačí.

EDIT: a ještě s tím BIOSEM podpora 4GB RAM byla vyřešena ve verzi 1.10

nnevimm
píše často
Příspěvky: 245
Registrován: 24 čer 2007 23:22

Příspěvekod nnevimm » 05 úno 2008 00:52

SP1 pro Vistu má přinýst podporu 4GB ram pro 32bit systém :wink:
MacBook Pro 13" (MID 2010) | Intel C2D 2,4GHz | Nvidia GeForce 320M 256MB | 2 x 2GB DDR3 1067MHz | 250GB 5400ot. | OS X Lion


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů