Sasi Asus Z37S

notebooky VBI a vše kolem nich
nightmare
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2007 10:47

Sasi Asus Z37S

Příspěvekod nightmare » 31 říj 2007 10:56

Cau poctive jsem hledal ale nenasel jsem zadne tema k tomuto sasi a tak ho zakladam. Vazne nad nim uvazuji a chci se tak poptat, zda-li s nim nema nekdo nejake zkusenosti. Jedna se o 13" s vahou pod 2kg, P965 chipsetem a 8400G(S?) grafikou za slusne penize. Zajima me tak predevsim zpracovani, kvalita displeje a klavesnice, vydrz na baterie, zkratka cokoliv :wink:
Sasi se nachazi na strance notebooknamiru.cz, parametry zde.
Nasel jsem jeste par fotek zde.
Diky za jakekoliv info.
Naposledy upravil(a) nightmare dne 31 říj 2007 13:04, celkem upraveno 1 x.

CHACKER
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 02 črc 2007 22:42
Bydliště: Potoční 213, Hostivice, 25301
Kontaktovat uživatele:

Z37S

Příspěvekod CHACKER » 31 říj 2007 11:55

Galerka : http://asmobile.whiteboxworld.com/z3/Z37S/gallery.htm

ja jsem si tento Nb objednal u itek.cz v teto konfig. : http://www.itek.cz/kosik?load=7MsXBDTp

Fyzicky bude tohle sasi v CR tak za tejden a potom doplnej fotky i na vbi.cz/notebooknamiru.cz

Az se mi NB dostane do rukou, tak napisu jeho +/-
Ride for Fun, RiDE 4 SNOWBOARDERS.CZ
ASmobile Z37S 13.3", GF8400 256MB,Core2Duo T7500 2,2Ghz, 2GB DDR2 Ram 667mhz, 160GB 7200 HDD SATAII, Wifi, BT.

nightmare
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2007 10:47

Příspěvekod nightmare » 31 říj 2007 13:07

OK diky moc, ja prave vaham mezi trema notasama (jeste Vaio CR a FZ), tak jeste pockam na realne zkusenosti. Tenhle vychazi nejlevneji a je to 13ka, takze me celkem zajima. Jinak konfiguraci bych si dal asi podobnou, jen 2GB RAM a T7250 CPU. Skoda ze se na nej neda nikde podivat... Kdy by Ti to melo dorazit?

CHACKER
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 02 črc 2007 22:42
Bydliště: Potoční 213, Hostivice, 25301
Kontaktovat uživatele:

Z37S

Příspěvekod CHACKER » 31 říj 2007 19:05

no psali mi ze behem tejdne dojde to sasi ,,tak snad do 14-20ti dnu ho budu mit na stole...
Ride for Fun, RiDE 4 SNOWBOARDERS.CZ

ASmobile Z37S 13.3", GF8400 256MB,Core2Duo T7500 2,2Ghz, 2GB DDR2 Ram 667mhz, 160GB 7200 HDD SATAII, Wifi, BT.

marjeh
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 říj 2007 12:43

Příspěvekod marjeh » 28 lis 2007 21:37

Tuhle 13tku sem si objednal - chtěl jsem lehkej noťas, co vydrží chvíli na baterii...

Bohužel to byla špatná volba a po týdnu jsem ho vrátil! Notebook váží o ,25kg víc, než se píše ve specifikaci na VBI (1,95kg je hmotnost bez baterie). Druhá věc - baterie nevydrží víc než 2:30 při co nejmenší zážeži. s wifi sotva 2 hodiny :( A napájecí adaptér váží 550g.

Sečteno a podtrženo, noťas s adaptérem váží 2,75 - zdá se vám to adekvátní k 13,3" notíku? Podle mě je to výsměch...

Ale na druhou stranu, za ty prachy... A vypadá moc pěkně!

LuiGi
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2006 00:15

chladenie + celkovy dojem

Příspěvekod LuiGi » 02 pro 2007 02:24

A ako je ten notebook s chladenim a jeho hlucnostou??
kedze je dost maly a case od asus tak ocakavam ze to asi bude trochu viacej kurit.. Ako je to v reale?
A z prevedenia co ti tak najviac vadi co sa tyka klavesnice, display-e, a inych technickych vlastnosti??

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 02 pro 2007 16:21

marjeh: kdyz tam mas 8400G, tak k tomu logicky potrebujes vetsi adapter. Minimalne a k tomuto asi i optimalne 75W (koukam, ze k nim davaji 90W). baterie ti nevydrzi uplne ze stejneho duvodu - kvuli karte, navic je tam 6-ti clankova baterie, chtelo by to 9-clanku + dedikovana karta nebo 6-clanku a integrovana. 9-ti clankova baterie je ale samozrejme tezsi.
Tady se holt musi jit do kompromisu, bez ohledu na znacku, pokud chces maly notebook s vykonou kartou.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

radikkud
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 13 pro 2007 15:52

Mam ho

Příspěvekod radikkud » 13 pro 2007 16:16

Nuž, kupil som si ho.
Rozhodoval som sa medzi toshibou 13,3 U143kou No ta mala procak len 2,0 a XPS od dellu, ktore teraz začali robiť.
Dalsiu a teda pre mna rozhodujucu vec bola spominna grafika.
Povedzme si to uplne otvorene, co sa hore spominalo, je pravda.
Ked robim len v office, da sa, trosku pohuci ventilator, potom sa vypne, potom si chladi tak akurat.Akonahle, mu dam zamakať, rozhuči sa, ešte ked skončim, tak dochladzuje a teraz v zime to použivam na ohrev lavej ruky.Vlavo, kde je klaveska, je to pekne teple, a ked dam k vyfuku ventilatoru pohar, smejem sa že udržiavam čaj teply.Naozaj je to o držku.
Sklamala na najviac vydrž.Baterka trči z tela, je 6 člankova a vydrž sa k 3 hodinam nepribliži.Dve a max dve a pol.Viac to nejde.
A baterku o väčšej kapacite neviem zohnať.Vie niekto ?dajte vedieť.
Dlašia vec, kedže vela pišem, viem oceniť dobru klavesku.
TO sa o tejto POVEDAŤ N E D A!Už davno ma tak nič nenasralo ako tato klavesnica.
Odpustim jej posunuty Ctrl ako aj zmenšene šipky.Aj to, že jedine dve tlačidla na klavesnici, teda na tele ktore su, su pod XP nepoužitelne a ovladače čo som nan našiel, boli len pre VIstu.
Ale, tlačidla ubohe, ok, neporovnavam s IBM na ktorom som pracoval predtym, to je proste vrchol, ale toto nielenže nieje na HP, ale ani na novy acer.
Posobi krehko, odozva by mohla byť lepšia.ok, posobi to luxusne, ale na notasi potrebujeme predsa pracovať, nie nan kukať a pretrčať.
A K L E P E.pozeral som na to, a nebol zaskočeny jeden roh, tak som jemne zatlačil nožikom a zapadka pekne vhupla n miesto, ale pravy a lavy dolny roh klepu.Proste, je tam milimeter vola.
Neviete si predstavit, ako to hneva.Nie proste ze to nieje neviem ake skvele, ale ide o to, ke ked kliknete napr. lavy alebo pravy shift, ko keby ste robili na niecom ubohom, lacnom starom,ako keby to malo dvoj klik.
Tak lacno to klepe, pojdem s tym do servisu, nech to opravia ,alebo založia.
Na40 tisicovy notebook je klavesnica to najhoršie čo som zažil.
šasi su dobre, pekne, nevrzgau nekrutia sa.
Ale klavesnica je ubohosť aka nema paru, po vykonovej stranke je to podla očakavani delo.Niet čo riešiť.

Nech každy uvaži, kde da svoje nemale peniaze.Ja viem, že keby som ho nepotreboval tak surne tak idem do XPS, a keby nie XPS tak Toshiba, ma skvele klavesnice a su dokonale vyladene.


Tolko k tomu.S pozdravom.



P.S.
Nevie niekto stranku na drivery?stara nefunguje.diky.

radikkud
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 13 pro 2007 15:52

pokračovanie

Příspěvekod radikkud » 25 pro 2007 10:47

Ono, pravdu povediac, nieje mojim umyslom len Asmobile haniť, ale aj pochvaliť.
Vedla HP NX/NC vypada ako klenot, posobi krehko ale pevne, doteraz som sa napr nestretol s notebookom takych rozmerov a vykonov.
Skoda len, ze danou je vyssie spominane "zlo".

Jedna vec mi ešte vadi, tou je otvaranie, každy, kto notebook prvy krat chyti, ho chce otvoriť za kameru.Ona tak umyselne alebo zlomyselne trči, ako otvaraci gombik, presne ako na utrhnutie.
skoda, ze sa otvaranie nevyriesilo podobne ako na Z37FN alebo inych.tam je to naozaj lepsie.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 28 pro 2007 11:35

radikkud: spatne uchycena klavesnice je neschopnost cloveka, ktery ho skladal a nesikovnost daneho systemu. Ocekavam, ze to i u tohoto modelu bude pritlacene dvema sroubky.

Vzhledem k tomu, ze je to skladaci notebook, tak se da snadno rozebrat a klavesnici si upravit tak, aby drzela napevno.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)



NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

radikkud
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 13 pro 2007 15:52

diky

Příspěvekod radikkud » 28 pro 2007 11:47

Mas pravdu, akurat som sa vratil z danej firmy, a povedali mi ze zaciatkom januara to spravia, ze je to len uchytenie 2 srobov, ze sa to da rozobrat a dotiahnut.
Kazdopadne, velmi to kazi dojem s inak pomerne prijemneho pristroja.


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů