FL90 instalacia WIN XP

notebooky VBI a vše kolem nich
Tiger23
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 16 zář 2007 14:51

FL90 instalacia WIN XP

Příspěvekod Tiger23 » 16 zář 2007 16:25

Cafte borci....jdem kupovat ntb FL90. Citam ze su tam nejake problemy so SATA pri instalacii....ako ste sa im vyhli ? da sa v instalacke win rozdelit disk....alebo staci potom s win XP ? dikes

nManJofo
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 21 srp 2007 13:14

Příspěvekod nManJofo » 16 zář 2007 21:52

Cely problem je v AHCI - treba nan driver, ktory XP v sebe nema (Vista vsak hej), preto nemusi rozpoznat HDD. Rieseniu su nasledovne:

- vypnut AHCI v BIOSe, ale prides o cast SATA vymozenosti (v podstate po vypnuti AHCI sa emuluje ATA rezim)
- puzit externu disketovku s driverom a na uplnom zaciatku ju pouzit - toto som uz na jednom Acer notasi uz robil a fungovalo to
- integrovat dotycny driver pomocou programu nLite priamo do instalacky Windowsu. To ako sa to robi sa mi rozpisovat nexce.....skus google ale mozno je to aj tuna

Joee
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 06 srp 2007 21:29

Příspěvekod Joee » 17 zář 2007 00:18

kdyz ste u uz u toho moh by mi sem nekdo hodit aktualni drivery z VBI-downloads na SATA rozhrani - asi to bude nakej komplet balik na chipset. Chtel bych si to zatim pripravit pres nlite a testnout co to pak udela.

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 17 zář 2007 08:37

Hi, takže ovladače na sata jsem stáhnul z vbi.cz, ale mermomocí se chtěli zkopírovat na disketu, takže u kámoše jsem to zkopíroval na disketu a přines domu. V nLite jsem to přidal na instalační cd XP, jenže nevěděl jsem jakej mam vybrat, tak jsem si naivně myslel, že když tam dam všechny, tak to nebude vadit, ale pak při bootování mi to hodí chybu v souboru setup.sif nebo tak nějak a jde to do píči. Tak nevim jestli je nutný tam vybrat jen ten jeden. To ještě zkusim. Už se s tim mrdam dost dlouho...chtělo by to nějakej návod klik po kliku jak pro dementa nebo fakt nevim :D

Joee
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 06 srp 2007 21:29

Příspěvekod Joee » 17 zář 2007 09:34

Staci, kdyz se nekdo s jiz nainstalovanymi XPeckama koukne do spravce zarizeni mezi radice a tam najde SATA zarizeni - tak by mel stacit napsat presnej nazev + se podivat do podrobnosti ovladace jaky soubory vyuziva, jaky verze apod.

+ hodte sem nekdo ty ovladace z vbi.cz at se do toho baliku muzu podivat diky

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 17 zář 2007 11:17

Napiš mail, hodim ti je tam

Joee
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 06 srp 2007 21:29

Příspěvekod Joee » 17 zář 2007 14:36

mas ho v PM, diky

hodte sem pak nekdo ty informace o SATA ovladaci at to muzu dohledat kterej to je... thx

Tiger23
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 16 zář 2007 14:51

Příspěvekod Tiger23 » 17 zář 2007 18:43

hosi poslite mi nejaku adresu na ten ovladac SATA na COMPAL FL90....napr na rapid

U_Phone

drivers

Příspěvekod U_Phone » 17 zář 2007 20:32

Tak jsem ty ovladače klukum poslal na mejl. Kdby náhodou, tak jsem je upnul ještě sem
zVBI.rar
Je tam nejnovější verze ovladačů na SATA, přímo z VBI a navíc ještě Intel Chipset Utility, která dokáže zjistit typ chipsetu. Snad se to bude hodit a snad se to někomu úspěšně podaří rozchodit. :wink:

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 18 zář 2007 09:09

Joee: Zkousel jsem identifikovat ten ten radic pomoci "intel chipset identification utility" a ukazuje mi to:
82801HB/HR/I/O (ICH8M)
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 18 zář 2007 09:40

Mě "překvapivě" taky...jenže...v nLite jsem nejdříve k instalačce přidal všechny, pač když mam vybrat jen jeden ovladač, tak jsem nevěděl jestli mam načíst iastor.inf nebo iahci.inf a při nahrání všech to pak při bootu hodí chybu v souboru txtsetup.sif...tam jsem zkončil..

Joee
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 06 srp 2007 21:29

Příspěvekod Joee » 18 zář 2007 12:10

to kubino: diky moc

U_Phone a jaky si mel nastaveni OEM Preinstall, zkusil bych ho zakazat v nlite v bezobsluzny instalaci a pridat ty soubory cos mi poslal. Pokud by to hazelo furt chybu tak bych pridal jen tyhle: iaahci.cat, iaahci.inf, iastor.sys. Ty druhy se mi zdaj, ze sou na RAID coz ted nepotrebujem.

Dalsi moznost, co me napada, je zapnuti OEM Preinstall a vyuzit $OEM$ slozky. S tim OEM sem jeste nedelal, takze nevim, jak to presne bude chodit (jen sem vcera trochu googlil o tom...). Potreboval bych to otestovat, ale NB budu mit az kolem 24.
Naposledy upravil(a) Joee dne 18 zář 2007 16:32, celkem upraveno 2 x.

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 18 zář 2007 13:11

No dneska až přijdu z práce, tak to zkusim a dam vědět...teda když to najdu :D

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 18 zář 2007 14:03

Pri integraci ovladacu pomoci nlite bych vybral tenhle
http://ukazto.com/img_small/907480,inte ... ladacu.png
EDIT: ten odkaz nejak blbne, kdyztak ten ovladac je "Inter(R)82801HEM/HBM SATA AHCI Controler (Mobile ICH8M-E/M)"
Obrázek


Z nejakeho fora jsem si ulozil nasledujici post (jestli funguje nevim):
"Pro ty co resi a budou casem resit stejne veci..
jednoducha prace s instalackou Win se obejde
i bez komplikovani si zivota s nLite..
..implementovane ovladace maji na CD vlastni slozku.. priklad:
E:\$OEM$\$1\Drivers\571S
..toto je muj pripad.. slozka "571S" je slozka s balickem ovladace,
tj. inf a ostatnimy soubory (muj pripad SiI 571S)..
nahradit ji lze samozrejme jakoukoli jinou.."

Jeste, existuji cele baliky ovladacu, ktere se daji pridat do instalacky XP:
http://driverpacks.net/DriverPacks/
(zkusil bych ty "mass storage")
Pres sekci Tutorials se da dostat az k nejakym navodum
Naposledy upravil(a) kubino dne 19 zář 2007 08:58, celkem upraveno 1 x.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

Joee
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 06 srp 2007 21:29

Příspěvekod Joee » 18 zář 2007 16:05

kubino píše:Pri integraci ovladacu pomoci nlite bych vybral tenhle
http://ukazto.com/img_small/907480,inte ... ladacu.png

sem si rikal jak si ta dostal ten vyber, ja daval jen jedntlivy soubory at ted kokam ze kdyz se da cela slozka tak to hodi vyber :)
jo tenhle ovladac bych tam zkusil dat.

edit: na jednom foru sem nasel ze pri integrovani ovladacu pres nlite by mel OEM Preinstall byt zaplej takze radsi nevypinat, pripadne zkusit oboje...


kubino píše:Z nejakeho fora jsem si ulozil nasledujici post (jestli funguje nevim):
"Pro ty co resi a budou casem resit stejne veci..
jednoducha prace s instalackou Win se obejde
i bez komplikovani si zivota s nLite..
..implementovane ovladace maji na CD vlastni slozku.. priklad:
E:\$OEM$\$1\Drivers\571S
..toto je muj pripad.. slozka "571S" je slozka s balickem ovladace,
tj. inf a ostatnimy soubory (muj pripad SiI 571S)..
nahradit ji lze samozrejme jakoukoli jinou.."

jo o tomhle sem presne mluvil, ale vsude sem nasel, ze ta $OEM$ by mela byt jeste ve slozce \I386\, akorat presne nevim jak zapnout OEM Preinstall pri bootu aniz bych na to musel sahnout nlitem...


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů