FL90 v2

notebooky VBI a vše kolem nich
kobop
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 26 bře 2007 17:42

Příspěvekod kobop » 07 úno 2008 22:43

Radim van Ousek píše:kobop:
a když zadáš do SPUSTIT "Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks"
uklidní se disk po určité době?

Ne, ne. Neuklidní. Když vypnu vše co mám stále si bliká v romezí 1-5s Je to stále stejně často jako při čisté instalaci xp. Občas se stane, že třeba minutku neblikne, ale prostě nikdy vypnutí disku v důsledku nečinnosti nepřipadá v úvahu a když tak max na 30 sekund. Tého funkce jsem u Win 98 a starých hlučných disků velice rád využíval. Ale u mě bych to teď neřešil mám ted systém ve stavu, že bych za něj ruku do ohně nedal.
VBI Compal FL90; T7500; 2x1GB RAM; Seagate momentus 120GB, 7200ot., SATA2; Win XP Pro SP2

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 07 úno 2008 22:51

No, podívej. Nemůžeš po XPčkách chtít, aby si alespoň jednou do minuty nehrábly s page-filem. Jsou tak stavěný. Přestože XPčka můžeš rozject i se 2 procesama, budou swapovat. A pokud jsi nastálo připojenej k internetu, tak disk samozřejmě bude hrabat tím častěji, čím více dat přijmeš a odešleš. A to nemusíš nic stahovat, nebo surfovat. Pakety putují neustále.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

kobop
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 26 bře 2007 17:42

Příspěvekod kobop » 07 úno 2008 23:03

JJ tohle všechno vím, odpojuji při tom sitovej kabel, ale už jsem se s tím smířil taky jsem to svedl na page file a na to, že to prostě ani úplně nejde. Ale jak říkám v 98 to šlo :D. Já jen že to tady tohle téma znovu otevřeli tak jsem je v tom chtěl podpořit :)
VBI Compal FL90; T7500; 2x1GB RAM; Seagate momentus 120GB, 7200ot., SATA2; Win XP Pro SP2

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 07 úno 2008 23:10

ad. svádět na XP:
potom to byla zbytečná snaha, i přesto žes věděl, že XPčka nelze provozovat bez pagefilu, jsi se snažil disk umlčet. :roll: Kladivem by to šlo. :lol:
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Quest
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 27 pro 2007 23:44

Příspěvekod Quest » 07 úno 2008 23:35

Tak jsem po očku sledoval vaši konverzaci pánové, ale prostě ne a ne mi to přestat cvakat. Zkusil jsem všechny fígle tady od van Ouska a pokusil se vypnout ten nvcpl.exe, který se sice jmenoval jinak, ale v principu dělal to stejné.

jo, a co že dělá to: Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

Spustil jsem to, protože vám věřím :wink: Tak doufám, že mi to kompa nějak neodpálí :)

Ale nepomohlo to :roll:

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 07 úno 2008 23:41

QUEST:
ten příkaz ti odstartuje veškeré naplánované úlohy a úlohy běžící v pozadí systému (defragy, aktualizace atp.), aby tě do příštího restartu už neotravovaly.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Joee
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 06 srp 2007 21:29

Příspěvekod Joee » 08 úno 2008 11:21

Radim van Ousek píše:Joee:
že ti neběží tento proces ...používáš Visty, co? :idea:
Na XPčkách se tenhle proces ukáže vždycky, pokud jej nevymažeš ze startupu. Je součástí nvidia driverů.

ne XP SP2, Visty moc nezeru a nidky u me v kompu nebyli a jeste chvili nebudou :wink: drivery 169.28, proces nvcpl.exe nikde...

Triktrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 14 pro 2007 15:52

Příspěvekod Triktrak » 08 úno 2008 12:34

Quest píše:Ale nepomohlo to :roll:

Mužete pls. zkontrolovat teplotu HDD nějakou S.M.A.R.T. utilitkou.
V minulem notebooku (mašinka od Umaxu) mi občas cvaknul disk (Hitachi) ale bylo to tak 2x až 3x za večer. Jenže ten disk se v tom notebooku hodně hřál. Chvíli po bootu byl na 50° C a při vyšší zátěži se šplhal až ke své papírové mezi což bylo 55° C
Takže tam jsem se tomu cvakaní ani moc nedivil. Už má dva roky za sebou a pořád bez problému jede (i s cvakáním :wink: )

darkstone
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 15 lis 2007 10:28

Příspěvekod darkstone » 08 úno 2008 12:59

to Radim: problem s cvakanim mam taky (btw. XP uz jsou z5:)) a tve postupy nepomohly (v msconfigu odstreluju vsechny procesy spojene s grafikou uz od dob prvnich detonatoru)..spis mam jinej dotaz a zajimame jestli opet znalecky (mysleno ve velice dobrem slova smyslu - povazuji te za odbornika) poradis.

Muj dotaz se tyka ovladacu wifi, neboli Intel PROWireless set. Pokud odeberu vsechny procesy tykající se tohoto programu prestane mi wifi fungovat a standartni ovladace z XP hlasi, ze zarizeni wifi nebylo nalezeno i kdyz v systemu je "videt". Intel PROWireless set je super akorat ze je to nezkutecny zrout pameti a pro moje domaci pouziti by mi stacila i defaultni systemova utilita....
Compal FL90 v2
Intel® Core™ 2 Duo Processor T7700, BOX 2.40GHz, 800MHz FSB, 4MB L2
2× Kingston 1 GB 667MHz PC2–5300 DDR2 CL5.0 (5–5–5) SO-DIMM
SEAGATE Momentus 200GB 7200 S-ATA-II 16MB 2.5'' NCQ G-Force
GF 8600M GT 512MB
Acer AL2416Ws

bongo007
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 18 dub 2007 14:43

Příspěvekod bongo007 » 08 úno 2008 13:55

ako vypnem indexaciu disku? vypol som v ovladacich paneloch obnovenie systemu, indexaciu disku som nikde nenasiel. diky

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 08 úno 2008 15:41

Joee:
a rundll.exe ti běží?

podle mého názoru jde pouze o zlobivý proces (nemyslím zrovna rundll), běžící v pozadí systému. Může se klidně jednat o antivirový program, nebo virus. Vaše logy, msconfig, task manager, ani services administration jsem neviděl, nemohu posoudit. A HijackThis používáte asi málokdo.

A budete se divit, mohl by to způsobovat i S.M.A.R.T., který vám bohužel zpomaluje avšak kontroluje disk.

darkstone:
většina HW lze nainstalovat 2ma způsoby. Pokud nechceš ovládací software, přiložený k wifině, odinstaluj wifi i se softwarem a použij update funkci ve správci zařízení. Ve které zaškrtneš složku s novým ovladačem wifi. Ovladače se překopírují a softwware se nenainstaluje. Pro správu wifi se ti wokna nabídnou sama. Jen zadáš do TCP/IP správné domény a máš vyhráno.

bongo007: vypínat obnovení systému silně nedoporučuji (nastav na 1%, aby ses v případě nouze mohl vrátit alespoň k předchozímu nastavení windows).
Indexace disku se vypíná v ---tento počítač - jednotka "C" -pravý klik na vlastnosti
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

j3ronimo
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2007 14:39

Příspěvekod j3ronimo » 09 úno 2008 10:47

nikdo nereagoval, tak zkusim poslat dotaz ještě jednou. mam visty a když dám notebook spát, tak se mi většinou stane, že usne a hned se vzbudí. Občas to musim tak třikrát opakovat než ho definitivně uspim Confused netuší někdo proč mi to dělá?
jo a ještě dotaz ohledně baterky. jedu pořád jenom ze síte a když chci aby baterka měla co největší životnost, tak ho musim mít nabitej pořád na 50% a jednou za tejden vybít? je to tak?
dík za odpovědi

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 09 úno 2008 11:17

S tím spánkovým režimem -kolik ti běží v Hlístách procesů při nečinnosti?
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Joee
píše často
Příspěvky: 109
Registrován: 06 srp 2007 21:29

Příspěvekod Joee » 09 úno 2008 11:25

Hijackthis pouzivam, jinak tamten proces bezi jako NvCpl.dll pod procesem RUNDLL.exe, to kdyz vykopnu tak to je ale po resetu zpatky, jako mam to celkem procisteny ale co nvm jestli muzu odhodit od Nvidie je nvsvc32.exe coz se hlasi jako display driver...
a pak netusim jeste co je nwiz.exe /install jestli to se muze zahodit...

Blend
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 19 říj 2007 15:47

Příspěvekod Blend » 09 úno 2008 11:55

DARKSTONE:

alebo to mozes spravit tak ze wifi jednoducho odinstalujes aj zo softwarom a nahodis tam iba toto: http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... l&lang=eng
Compal FL90, GeForce 8600GT 256MB, Intel® Core2Duo T7500 2.2GHz, Kingston 2 x 1GB 667MHz DDR2, SEAGATE Momentus 160GB 7200rpm S-ATA-II 8MB, Intel PRO/Wireless 4945ABG LAN, Bluetooth, Robson Modul 1GB, Win 7


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů