FL90 v2

notebooky VBI a vše kolem nich
Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 03 bře 2008 20:36

swal:
však jej musíš nastavit na disabled. Ovládací panely -administrační nástroje -služby (v angličtině je to holt jinak, takže sorry, pokud kecám)

Proces se tam nachází pod jménem NVIDIA display driver service.

"msconfig" je dobrej akorát na startup programy.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

xm
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2008 22:36

nvsvc32

Příspěvekod xm » 03 bře 2008 23:00

Totalne odstranit spousteni NVSvc sluzby muze vest k ruznym problemum pozdeji (napr. polofukcni PowerMizer, neulozeni/nenacteni nekterych provedenych zmen v nastaveni grafiky apod.). Nez zastavite tuto sluzbu, vrele doporucuji nejprve nastavit vsechno, co se tyce grafiky, pak teprve tuto sluzbu zastavit...

Pokud nvsvc32 proces zlobi, elegantnejsi je nechat jej po startu Windows vykonat svoji praci a pote jej programove ukoncit - napr. vytvorte si davkovy *.bat soubor:

@echo Cekam 60s na ukonceni NVSvc sluzby...
@ping 127.0.0.1 -n 60 -w 1000 > nul
sc stop NVSvc
exit

a zajistete, aby se spoustel vzdy pri startu Windows (napr. ho umistete do startovni nabidky "Po spusteni")

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 03 bře 2008 23:13

Já jsem si to myslel, ale vzhledem k tomu, že powermizer nepoužívám a custom profile pro wokna taktéž ne, přijde mi ta služba pro můj laptop jako úplná zbytečnost. 8)
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

xm
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2008 22:36

Příspěvekod xm » 03 bře 2008 23:19

hmm, ale videl jsem i pocitac, kde bez nvsvc nefungovalo prepinani grafiky mezi 2D a 3D rezimem nebo se vubec neregulovaly otacky vetracku grafiky...

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 03 bře 2008 23:46

Tohle fakt neřeším. Každý touží po něčem jiném. Svůj sen jsem si splnil -mám minimalistická XPčka SP3, co vypadaj nachlup stejně jako Blackbox a celkově jedou s méně než 15ti procesy. Spotřebu laptopu neřeším, páč si jej stejně beru maximálně na hajzl, a ani tam nespotřebuju víc jak 15% baterie :lol: Hadr ani jednou nechroupne, pokud nejsem na internetu, či nespouštím aplikaci, protože se už nenajde proces, který by nějaký přístup vyžadoval. I CPU jede imrvére v idle. Tím se mi sníží spotřeba a nepotřebuji k tomu žádný software, nebo freeware. Je to logické a opravdu ...úžasné.

Co se týče chlazení -GPU a CPU si to obstarají samy za sebe, což mi stačí.

"mezi 2D a 3D" -to jako že nešla spustit ani jedna 3D aplikace? Nic takového jsem sám nezaznamenal. Hmm, spíš bych viděl problém mezi ...no opakovaný fór nejni fórem. :?
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

xm
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2008 22:36

Příspěvekod xm » 04 bře 2008 00:06

> Spotřebu laptopu neřeším, páč si jej stejně beru maximálně na hajzl
-----
zajimava lokace pro vyuziti ntb runtime :)


> "mezi 2D a 3D" -to jako že nešla spustit ani jedna 3D aplikace?
-----
ne, to jako ze by se napr. pri spusteni graficky narocne aplikace (vyuzivajici rozhrani DirectX a OpenGL) grafika neprenastavila do vykonejsiho (3D) rezimu nebo naopak v nem zustavala viset i pri normalni praci (Word...) ve Windows

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 04 bře 2008 00:19

To víš, někdo si bere noviny, já zase notebook. Občas když se podívám, co uživatelé píšou na mém fóru, se nemusím ani namáhat s tlačením. :lol:

(EDIT) Co se týče režimů a speedstepů:
stalo se mi snad jen jednou, že se nepřepla frkvence na GPU, a to jsem nvsvc32 měl spuštěný. No ale co jsem updatoval BIOS a poladil XP, se to už nestalo.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

Triktrak
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 14 pro 2007 15:52

Příspěvekod Triktrak » 04 bře 2008 10:45

swal píše:a ako sa ti ho podarilo vypnut, vykopoval som ho uz zo vsade aj s registrov msconfig a vkuse sa po rr zapne, a manualne vzdy sa mi ho nehcce killovat..

Muzes to provest jak psali kolegove predemnou, ja na toto pouzivam skvelou utilitku Autoruns od Sysinternals, kde mas zalozky jak k startrunu, tak procesum a driverum.
http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysi ... us,MSDN.10).gif

Nevhodny program/proces lze bud smazat nebo lepe zrusit zaskrtnuti cimz mas sanci vratit z5t zmeny kteren notasu neudelji dobre. Takze stahnout ze www.sysinternals.com a odskrtat co je zbytecne. Jinak sysinternals koupil microsoft tak se nezleknout presmerovani.

kobop
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 26 bře 2007 17:42

Příspěvekod kobop » 04 bře 2008 23:00

Radim van Ousek píše:"mezi 2D a 3D" -to jako že nešla spustit ani jedna 3D aplikace? Nic takového jsem sám nezaznamenal. Hmm, spíš bych viděl problém mezi ...no opakovaný fór nejni fórem. :?


Potvrzuji, že při vypnutí služby NV Display driver grafický čip nepřetaktoval na 3D aplikaci. Konkrétně NFS Carbon. Po spuštění této služby vše v pořádku
VBI Compal FL90; T7500; 2x1GB RAM; Seagate momentus 120GB, 7200ot., SATA2; Win XP Pro SP2

bongo007
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 18 dub 2007 14:43

Příspěvekod bongo007 » 05 bře 2008 13:00

Po zakázaní nvsvc32.exe system pristupuje na disk o moc menej. Pri nastaveni EnablePrefetcher na hodnotu 0 sa občasný prístup na disk nezmenil, iba windows sa dlhšie nahráva. Teda nechal som pôvodnú hodnotu 3. Niekto tu písal,že sa mu týmto spôsobom podarilo uviesť hdd do úplnej nečinnosti, teda hdd bliká iba keď sa naň číta/zapisuje,..mne sa to nedarí a to aj pri vypnutej rezidentnej ochrane antivírusu..ale je to o poznanie lepšie, ako keď na disk neustále niečo pristupovalo, a kontrolka disku svietila bola ako blinker na aute.. :)
..hry som ešte neskúšal odvtedy

xm
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2008 22:36

Příspěvekod xm » 05 bře 2008 18:53

2 bongo007:

> ... ako keď na disk neustále niečo pristupovalo, a kontrolka disku svietila
> bola ako blinker na aute..
----

Jen kontrolni dotaz - jste si jisty, ze pravidelne blikani HDD LED ve vasem pripade znamena skutecnou cinnost HDD? Mohlo by take jit jen o zapnutou funkci autorun pro CD/DVD ATAPI-mechaniky (MS Windows pak pravidlene v cca 1s intervalech kontroluje pritomnost CD/DVD media v mechanice), kterazto cinnost muze byt signalizovana stejnou LED-kontrolkou...

Jinak pokud HDD skutecne "vrci", tak pro odhaleni puvodce cinnosti HDD doporucuji SysInternals utilitu FileMon (popr. DiskMon). Obe se po spusteni zavesi jako filter-driver do systemu a uvidite veskery datovy provoz na disku s oznacenim puvodce, typu a vysledku cinnosti na HDD.

LU-2
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 26 lis 2007 14:48

Příspěvekod LU-2 » 05 bře 2008 21:20

palituner píše:
LU-2 píše:Zdravim, mam tu jeden s tech debilnejsich dotazů: Jak se vypina pipani pri dochazeni beterie? v biosu?


XP: start->nastavení->ovládací panely->možnosti napájení->záložka nastavení varování
nebo tray na liště->upravit možnosti napájení->záložka nastavení varování



To jsem uz zkousel, ale pro jistotu jsem to jeste prekontroloval a tentokrat vypl upozornovani uplne, a speaker-beep to neodstranilo...
diky za odpoved
Compal FL90 v.2, T7500, 2GB, 8600GT, 120GB SATAII 7200 rpm, Win XPP

Radim van Ousek
píše často
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2008 21:35
Bydliště: Brodce /Brodec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radim van Ousek » 05 bře 2008 21:25

kobop:
jestli používáš nTune, je možný, že se pak něco pose*e. Já používám Atitoola.

xm:
no pokud vezmeme v potaz, že pevný disk a optická mechanika jsou v tomto notebooku odděleně (tedy ne na jedné a té samé "žíle"), není možné aby kontrolka blikala kvůli oboum.

Autorun jsem vypnul nedávno, ale to jen z toho důvodu, že si CDčka prohlížim kdy se mi zamane a ne abych něco musel odklikávat. Co se týče těch jednovteřinovejch kontrol disku CD/DVD -vím, že si wokna vyžádaj přístup, pokud spustím průzkumníka, či aplikaci, která pracuje s optickou mechanikou. Jinak nevidím důvod pravidelných vynucených přístupů. Když si vzpomenu na problémy s TSST mechanikou, přístup na CD/DVD proběhl třeba 2x do půl hodiny, nebo taky jenom jednou za den a že se jednalo pouze o chybu ve firmwaru, nic víc.
The man of knowledge must be able not only to love his enemies but also to hate his friends.

kobop
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 26 bře 2007 17:42

Příspěvekod kobop » 05 bře 2008 22:24

bongo007 píše:Niekto tu písal,že sa mu týmto spôsobom podarilo uviesť hdd do úplnej nečinnosti
Je možné, že to prefetch nedělá, jen jsem říkal, že bez toho mám disk v klidu - ale nesmí být puštěn skype :evil:
VBI Compal FL90; T7500; 2x1GB RAM; Seagate momentus 120GB, 7200ot., SATA2; Win XP Pro SP2

TehGoat
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 04 led 2008 14:40

Příspěvekod TehGoat » 06 bře 2008 00:54

Čerstvá recenze notebooku postaveným na CompalFL90v2...

http://www.czechgamer.com/clanek.php?se ... _clanku=62

Autorem jsem já, ale je to poprvý, co jsem psal recenzi na něco takovýho, takže si nejsem jistej, jestli bych se měl přiznat. :lol:


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů