Moje osobni zkusenost s S96S a FL90..

notebooky VBI a vše kolem nich
Syrup

Moje osobni zkusenost s S96S a FL90..

Příspěvekod Syrup » 29 črc 2007 12:11

Porovnani S96S a FL90

Nejdriv jsem si koupil S96S, mel jsem s ni neuveritelne problemy, jak s instalaci ovladacu,tak mi to hazelo bluescreeny atd atd. Nejhorsi na tom byl jiz nekde zminovany problem, ze grafika se hrala na neskutecnou uroven a bylo to hodne citit ve hrach, ze zacatku OK, jakmile to zaclo topit tak se to zaclo sekat atd.

Nastesti jsem mel moznost notebook vymenit, koupil jsem si FL90, akorat mi prehazeli streva a jsem maximalne spokojeny. Vsechny ovladace jsem z CD nainstaloval bez problemu a notebook jede konecne tak jak ma.

Takze zaverem- S96S bych NIKOMU nedoporucil, FL90 je na tom o milion procent lip, jak vzhledove, tak stabilitou, tak vykonem grafiky, kterej je oproti GS opravdu dobre znat. Hlavne to netopi na 98 stupnu, ale v zatezi tak na 80..... viva Compal FL90 :-)

Syrup

Příspěvekod Syrup » 29 črc 2007 12:24

Jeste pro uplnost- instaloval jsem vzdy XPcka...

Ted kdyz si zpetne procitam ruzne prispevky na tema S96S tak jsem velice rad ze se mi ho podarilo vymenit, protoze se zda i hodne poruchovy...

MiSHAK
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 07 čer 2007 00:00
Bydliště: Opava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MiSHAK » 29 črc 2007 15:40

A u koho jsi jej kupoval VBI? (nechci zakládat flame na téma VBI a TS Bohemia, jsem dalek tvrdit že jimi dodávné šasi jsou odlišné) Ptám se, protože jsem plánoval si jej koupit. Ale provozovat na něm W Visty. Ovladače pro W Visty mi přišli dostupné a v pořádku...

Syrup

Příspěvekod Syrup » 29 črc 2007 16:17

objednaval jsem si ho na VBI.cz

V mem pripade ani tak neslo o system, avsak o celkovou nespokojenost s notebookem, ktery me stal cca 38 000,- Napriklad to prehrivani grafiky ...

sibelius

Příspěvekod sibelius » 29 črc 2007 19:06

No vidíš a já se svým S96S nemám ani jeden problém - a obávám se, že největší problémy jsou vždy mezi židlí a klávesnicí...
PS: po zátěži je teplota grafické karty 85 až 87° a to se větrák netočí na plno, pokud by se tohle upravilo byla by teplota ještě nižší...

Sangria
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 04 pro 2006 16:21

Příspěvekod Sangria » 29 črc 2007 19:52

Naprostej souhlas se sibeliusem, mimo to zahřívání, který taky není až tak šílený, žádnej problém...
S96S (T7300 2,0GHz • 2GB RAM • nVidia 8600 GS 256MB • 100GB, 7200ot.)
HP PAVILION dv5-1020ec (AMD Turion X2 2,0GHz • 2GB RAM • ATI Mobility Radeon HD 3450 • 160GB, 5400ot.)

Syrup

Příspěvekod Syrup » 29 črc 2007 22:19

Sibelius: Ja rozhodne nepatrim mezi lamy, jelikoz jsem si u pocitace odsedel uz par peknejch let, a nejsem jenom standartni uzivatel. Tudiz problem byl proste v notebooku, ne u me. Je mozny, ze to byl proste blbej kus, ale pak teda nechapu nastvany prispevky lidi, napriklad ze jim komp umrel a uz se nenastartoval, ze jim to zamrza, ze jim to piska... atd atd.

sibelius

Příspěvekod sibelius » 30 črc 2007 07:36

Pokud jako chybu ntb bereš to, že si nerozjel OS a že ti nefungují ovladače, tak chyba je na 100% jinde než u ntb. Neschopnost nainstalovaní ovladačů - ten notebook je fakt ale prevít!! Co se týče pískání, to je problém některého z ovladačů (mimochodem vyřešene o všech OS krom 64bit Visty) a umřel jeden počítač a to uživateli, který si koupil barbone u Bohemie, čili ne vbi S96S...
A mimochodem, když už píšeš o zkušenostech s tím a s tím, tak by to chtělo ty zkušenosti opravdu mít... Pokus někam nainstalovat ovladač, to že ten ovladač neumím nainstalovat a pak nerozjedu operační systém, není zkušenost...
Pro všechny ty, kteří se rozhodují mezi S96S a FL90. Jediny rozdíl mezi těmito ntb je ve vzhledu (což je velmi subjektivní) a co je důležitější, tak v grafické kartě. FL90 má 8600GT 256MB - oč je ryhlejší musíte zjistit z diskusí, kterých je tu hafo...
A pokud si chcete přečíst preview na S96S, tedy mé zkušenosti můžete zde: http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... t=#7334718

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Příspěvekod PCtvor » 30 črc 2007 09:00

Pak jsi zapomnel jeste na to ze S96S ma integrovanej modrej zub a u FL90 si ho musish pridat jako modul. Navic podle nazvu sasi by S96s mne vyrabet asmobil a FL90 compal.

Ja bych to videl ze ten notas se proste prehrival (at huz spatna vodiva pasta nebo zrovna par cipu co se vic hralo, bozinku) a pak to mohlo mit dost velkej vliv na vykon systemu. A pokud ten notas pouzivash na hranicich moznosti, tak se to projevi spish, nez kdyz ho pouzivash na brouzdani ci koukani na filmy. A nemalou roli hraje i zpusob pouzivani(okolni teploty, prasnost, vlhkost atd.)

opravdovej zatezovej test bych videl kombinace boinc(zajisti vytizenost CPU na 100%)+betchmark grafiky(ci neco co ji opravdu rozpali) a nechat to pusteny tak tejden pri okolni teplote min 30°C

caker
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 15 čer 2007 16:49

Příspěvekod caker » 30 črc 2007 09:22

sibelius píše:No vidíš a já se svým S96S nemám ani jeden problém - a obávám se, že největší problémy jsou vždy mezi židlí a klávesnicí...
PS: po zátěži je teplota grafické karty 85 až 87° a to se větrák netočí na plno, pokud by se tohle upravilo byla by teplota ještě nižší...

jo a dival ses nekdy kolik je pri zatezi :?:

Syrup

Příspěvekod Syrup » 30 črc 2007 11:01

Sibeliusi ty jsi nejakej chytrej, ale co jsem procital par diskuzi tak vypada ze i ty s tim notem nejsi zrovna 100% spokojenej. Neschopnost nainstalovani ovladacu? Asi jsi teda v tom pripade jedinej, kterymu sli ty ovladace nainstalovat korektne z prilozenyho cdcka. Padalo mi to jak pri instalovani ovladacu chipsetu, tak pri audiu a to uz vubec nemluvim o grafice, protoze ty ovladace se nedali pouzit. A rozhodne jsem si nehral se systemem, proc taky?

Zkusenost- pouzival jsem ho prakticky porad cca tejden, pote co jsem usousdil ze tohle jsem si fakt koupit nechtel, sel jsem do FL90.

Pri zatezi ta karta ma okolo 100 stupnu, jestli ta tvoje ma 80 tak do ni asi peres nejakym zazrakem vodni chlazeni, nebo mas opravdu nejakej vyjimecnej kus, jak jsem uz psal nahore.

Proste a jednoduse- moje doporuceni je si koupit rozhodne FL90 oproti ty S96S, ale zalezi na vas....

Hajan
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 13 kvě 2007 14:31
Bydliště: Plánice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hajan » 30 črc 2007 13:05

Syrup píše:Zkusenost- pouzival jsem ho prakticky porad cca tejden, pote co jsem usousdil ze tohle jsem si fakt koupit nechtel, sel jsem do FL90.

Pri zatezi ta karta ma okolo 100 stupnu, jestli ta tvoje ma 80 tak do ni asi peres nejakym zazrakem vodni chlazeni, nebo mas opravdu nejakej vyjimecnej kus, jak jsem uz psal nahore.

Proste a jednoduse- moje doporuceni je si koupit rozhodne FL90 oproti ty S96S, ale zalezi na vas....


hele a co jsi hral ze ti grafika udělala 100 stupnu, ja to zkousel, a po pul dni paření 76stupnu maximalně tak nevím jak se ti to muze tak přehřavat, já víc než těch 76 stupnu na grafice nikdy nenameril....hral sem Stalkera na full detail, COD2, COLIN MCrae DIRT, Flatout 2


_______________
Compal FL90 15.4", S-ATA, SuperMulti, GF 8600GT 256MB Santa Rosa Limited Edition; Intel® Core™ 2 Duo Processor T7300, BOX 2.00GHz, 800MHz FSB, 4MB L2; 2× Kingston 1 GB 667MHz PC2-5300 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM; Toshiba 200GB, 4200ot., S-ATA-II, 8MB, 2.5"; WIFI; BT

Syrup

Příspěvekod Syrup » 30 črc 2007 14:15

Hajan: bavis se o FL90 nebo S96S? Ja to s tema 100 stupnema na grafice psal ohledne S96S. A hral jsem na tom presne ty hry co pises.

Jinak chlazeni FL90 je nebe a dudy. Po vytaveni grafiky v 3d marku 06 se to vysplhalo maximalne na 82 stupnu, jinak standartne to jede na 62...

Hajan
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 13 kvě 2007 14:31
Bydliště: Plánice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hajan » 30 črc 2007 14:29

mam to v popisu takze FL90 a me to vic nez 76 stupnu pri plny zatezi jeste neudelalo

Syrup

Příspěvekod Syrup » 30 črc 2007 14:39

Hajan: ja se ale bavil o AsMobile S96S .... :wink:


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů