COMPAL FL90

notebooky VBI a vše kolem nich
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 19 čer 2008 23:19

ach jo.. to neni o tom co rikam ja. to je o tom ze to tak skutecne je.. ale to nema smysl..
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 19 čer 2008 23:20

v low endu má kyo pravdu. VBI je (mno vlastně už není) OEM šase s nápisem VBI, proto si můžou dopřát za tu cenu takovej HW. Jenže to vůbec neplní funkci notebooku. To je prostě mobilní nástroj, který něco vydrží. Zkus si dát display do 180stupnu, chytnout to za display a dát vodorovně do vzduchu. Prostě to byl lowend i když to má výkonný HW. ale to je v notebooku to nejméně podstatné. Na výkoný HW tu jsou desktopy a ne notebooky, kde musí být vyřešené chlazení, vše zmenšené a kvalitní aby to přežilo i horší zacházení.
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 19 čer 2008 23:34

ja teda nevim, co s tim delate vy ale me to vklidu snese 2x tydne transport 150 km :) plus nejaka dochazka do skoly .. jinak je bud doma na chladici podlozce a nebo na kolejich. vsude mam k tomu prislusenstvi.
potreboval sem bud 2 pocitace - jeden doma a jeden na koleje a nebo vykonej notebook, kterej si budu vozit. nakonec sem vzal notebook protoze 2 kompy to proste neni ono. vykon je pro me ale dulezitej. nepotrebuju aby vydrzel to chytani za displej apod. to ja s notebookem nedelam. potrebuju abych ho mohl presunout na nejaky misto a zde aby podal odpovidajici vykon/praci. to plni FL90 dokonale. neni co resit. pokud se tomu rika lowend - budiz. staci mi to. notebook za 60k by mi prokazal minimalne stejnou sluzbu takze bych vyhodil tehdy 20, dnes 40 tisic do vzduchu...
VBI Compal FL90 (15,4", 1280x800 • T7500 2,2GHz 4MB L2 • 2x1GB RAM • GF 8600M GT + Robson 1GB • Seagate momentus 500GB, 7200ot., SATA2, G-Force • Wifi, Bluetooth • Windows Vista home Premium 32bit CZ SP2 - RULEZ) • Logitech MX518

palituner
píše často
Příspěvky: 139
Registrován: 11 zář 2007 14:32
Bydliště: mezi kabelama

Příspěvekod palituner » 19 čer 2008 23:35

Všechno to je otázka peněz. Např. já jsem hledal výkonný notebook za příznivou cenu, A co jsem hledal, to jsem našel--> VBI…Výkon za dobrou cenu a že je to lowend či ne? Samozřejmě je tu něco za něco. V tomto případě je výkon a cena vykoupena menší kvalitou zpracování a designu. Ovšem to záleží na konkrétním uživateli, kolik je ochoten do přístroje,
který za 2 roky bude výkonově "mimo" vložit finančních prostředků. Samozřejmě pokud má člověk dost financí není problém mít vyšší kvalitu i výkon,prestiž apod. Navíc je to opravdu záležitost velmi individuální (typ uživatele, fin.prostředky, použití, přenášení, atd apod.)
DELL Precision M6400 Q9300@2,53GHz; 6GB; ATI 7820 1GB GDDR5; 1920x1200 E2Glass; 2xHDD(1xSSD,1x1TB)
Lenovo E530 i7-3632@2,2GHz; 8GB, NVIDIA GT635M; HD+
Lenovo G770 C2D@2,2GHz; 8GB,ATI

MirQoo
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 22 kvě 2008 15:10

Příspěvekod MirQoo » 20 čer 2008 00:35

ak raz budem chciet chytat notebook za display pri otvoreni na 180° tak si kupim Lenovo :) takto mi bohate staci aj toto sasi :P

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 20 čer 2008 01:40

já to dělám i s low end HP Compaq, kde sic nemám takový výkon, zato kvalita je skvělá a klidně i za 3 roky mi může sloužit, páč je to na práci a ne na hry. Mě nehřeje ani nikde nepraská a za 2 roky bude stejný, což se při častým nošením nemůže VBI podařit. V jednom máte pravdu. Vybrali jste si to co jste potřebovali, dále nemá cenu diskutovat, každý uvidí sám.
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 20 čer 2008 08:18

jo to je presny :) ja sem to vybiral s tim ze za 2-3 roky koupim novej ;) VYKOON :D
VBI Compal FL90 (15,4", 1280x800 • T7500 2,2GHz 4MB L2 • 2x1GB RAM • GF 8600M GT + Robson 1GB • Seagate momentus 500GB, 7200ot., SATA2, G-Force • Wifi, Bluetooth • Windows Vista home Premium 32bit CZ SP2 - RULEZ) • Logitech MX518

Flankers
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2007 11:30

Příspěvekod Flankers » 20 čer 2008 08:20

mobilcarl píše:v low endu má kyo pravdu. VBI je (mno vlastně už není) OEM šase s nápisem VBI, proto si můžou dopřát za tu cenu takovej HW. Jenže to vůbec neplní funkci notebooku. To je prostě mobilní nástroj, který něco vydrží. Zkus si dát display do 180stupnu, chytnout to za display a dát vodorovně do vzduchu. Prostě to byl lowend i když to má výkonný HW. ale to je v notebooku to nejméně podstatné. Na výkoný HW tu jsou desktopy a ne notebooky, kde musí být vyřešené chlazení, vše zmenšené a kvalitní aby to přežilo i horší zacházení.


Tedy promiň, ale ja si notebook nekupuji na akrobatické kousky, kde ho budu chytat za displej a dělat s nim vsechny akrobatické figuríny které mě napadnou :D Notebook uz používám jeden rok, 2x tydne ho prevazim zapnuty ve vlaku asi 150 km a v tydnu nosívám nekolikrát na přednášky. A představ si, funguje stale skvele, nikde ani naznak nejakeho optrebeni pantu, šasí apod. V tomhle ohledu pracuje skvele. A jesli vy závidíte, že jste si koupili mnohem dražší a s menším výkonem, tak si jdete spamovat a pomlouvat jiné notasi na jiné forum, Ocividne tu z vas srši vetsinou jen závist s nulovýma zkusenostma pro srovnání a lecite si zde akorat sve komplexy :wink: Jak píše skejpa, normální uzivatel vetsinou nepotrebuje pozlacený šasí, aby mohl notas privazat za displej a spoustet ho kupříkladu z okna na laně s displejem ohnutým na 180 stupnu. :o Či co to s něma pořad chcete provádět za nesmysly.
Otevřu, zapnu, funguje, tichej je výtečně, odvětrávání perfektní, zvuk také dobrý (i kdyz na zvuk jsou lepsí Toschiby, ale to ve srovnání se všemi notebooky). No problemo 8)

Navíc jsem ho kupoval s tím, že za dejme tomu 2 roky si stejně pořídím nový, díky velmi rychlému vývoji. A k čemu mít, jak ty píšeš například 4 roky "zastaralý" pozlacený notas za 60k kdyz v tu dobu už bude na trhu za třetinu výkonější. Nevím jak ty, ale já jdu spíše s dobou s ohledem na výkon. Každého názor.

//edit: Jěště ted koukám, jak píšeš, že HW u notebooku není podstatný. Ty jsi opravdu trošku mimo, nemyslíš? Ja osobně jsem se rozhodoval také mezi dvěma počítači (jeden na kolej), přičemž potrebuji řádný výkon. VBI nejen v tomhle ohledu je volba, které prostě nelze litovat :x
A kupovat si něco za 50k jen abych se pak cítíl jako "borec" s pozlacenym notasem pro lepší pocit... Takovej trouba fakt nejsem

Howgh
FL90 v.1 GF8600 GT 256MB,T7300,2x 1GB RAM,120GB DISK 7200ot.,BT+WIFI;

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 20 čer 2008 09:13

ano notebook není o HW. Notebook je stroj, který ti má sloužit na práci když si mimo PC. Není primárně určený na brutální dedikované GK. Takže mimo si asi ty, pže si jeden z těch co chce skvělej HW za co nejmín peněz.
Však říkám, počkej až skončí záruka.VBI asi rozšířenou záruku radši ani nedává, pže po 2 letech KO. Pak můžeš psát jak je skvělej.
BTW: Já komplexy nemám, já tady své HP neobhajuju. Hry nehraju a notebook mám na práci. Akrobatické kousky složí k tomu abych poznal kde je hranice notebooku. Pže sem tam se stane, že ho o něco opřu atd. To by notebook kterej hraje na výkon a cenu asi jen tak nezmákl.
Zakomplexovanej si asi ty. Mě je to úplně jedno, že máte VBI, ať vám slouží pořád tak dobře jako dosud. ALe vykřikovat jak jsou perfektní je do nebe volající.

Btw: HP asi není n.1 jen tak pro nic za nic, že? :wink:
ach jo, proč všichni nechápající musí mít notebook se značkou co má tři písmena a I na konci...tohle už se tady řešilo i v MSI. :lol: Fakt super notebooky, můžu mát GF 8600m GT už za 15tis. Super, ne? o tom přeci notebook je.. :lol:
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 20 čer 2008 09:40

kdyz od notebooku ocekavas praci ve wordu po dobu 5 let, pak se ti opravdu vyplati koupit notebook trochu drazsi se slabym a kvalitnim HW. pro lidi jako sem ja staci, ze notebook vydrzi obcesnou cestu a obcasny transoprt nekam. chci aby byl vykonej a za 2-3 roky ho prodam nebo proste koupim novej. kdyz vidim jak se pracuje na 4-5 let starym notebooku, no jak to rict, ja bych to nevydrzel. ne proto, ze bych byl fajnovka nebo tak ale proto, ze ty notebooky uz nestihaj moderni aplikace, zaostavaj v dynamice systemu apod. jak jsem psal. na word ti staci to co mas. kdyz od notebooku ocekavas vic a musis ten vykon mit na vice mistech, pak se na to budes koukat jinak. a jeste jedna vec. HP je n.1 jak pises ale to preci neznamena ze je nejlepsi... VW je taky importer n.1 a nedela nejlepsi auta (natoz pak nejlevnejsi)...
VBI Compal FL90 (15,4", 1280x800 • T7500 2,2GHz 4MB L2 • 2x1GB RAM • GF 8600M GT + Robson 1GB • Seagate momentus 500GB, 7200ot., SATA2, G-Force • Wifi, Bluetooth • Windows Vista home Premium 32bit CZ SP2 - RULEZ) • Logitech MX518

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 20 čer 2008 09:45

o tom bych se klidně hádal, ale nechám to být.
BTW: já chci kupovat HP Elitebook 6930p, nehodlám mít toto 5 let, ale zase chci aby to vypadalo pořád stejně, bylo kvalitní, netopilo to jako blázen. BTW: ta integrovaná GK zvládne dost věcí :wink:
Ono to totiž není jen o HW, ale taktéž o odolnosti té šasi a zpracování. Ve mě OEM výrobci nevzbuzují zrovna respekt.
Jinak můžu hrát na svým notebooku carbony, pak to vytáhnu ze zásuvky a když vypnu wifi a snížím jas, tak můžu 4 h dělat ve wordu. To vše aniž by to topilo jako blázen, prohýbalo se, atd.
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400

Flankers
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 12 říj 2007 11:30

Příspěvekod Flankers » 20 čer 2008 09:59

mobilcarl píše:ano notebook není o HW. Notebook je stroj, který ti má sloužit na práci když si mimo PC. Není primárně určený na brutální dedikované GK. Takže mimo si asi ty, pže si jeden z těch co chce skvělej HW za co nejmín peněz.


Nevím jak lépe to už napsat, zkus si ješte jednou přečíst tu část, kde mám (nejen já) notas jako plnohodnotnou nahradu PC kvůli cestování. (na stolní PC se dostanu např jednou za dva týdny, a s tím jsem si notebook také kupoval). Kdybych denně dojížděl domů, tak si koupím nějakého compacta cca za 20 k s integrovanou grafikou, komponenty abych rozjel a otevřel PDFka a DOC. soubory a tím by to haslo.

mobilcarl píše:Však říkám, počkej až skončí záruka.VBI asi rozšířenou záruku radši ani nedává, pže po 2 letech KO. Pak můžeš psát jak je skvělej.


Zde si znovu pomalu přečti tu část, kde píši že za 2 roky jsou uplně jiné notebooky, tak nač mít 5 let stale jeden, když stěží bude stačit novodobým HW nárokům. Navíc nechápu, jak můžeš s takovou jistotou tvrdit, že se VBI notas po dvou letech rozpadne :lol: Rok mého užívání již něco znamená a o ten další rok ty změny moc rapidní nebudou, tomu nevěř :wink:

mobilcarl píše:BTW: Já komplexy nemám, já tady své HP neobhajuju. Hry nehraju a notebook mám na práci. Akrobatické kousky složí k tomu abych poznal kde je hranice notebooku. Pže sem tam se stane, že ho o něco opřu atd. To by notebook kterej hraje na výkon a cenu asi jen tak nezmákl.
Zakomplexovanej si asi ty. Mě je to úplně jedno, že máte VBI, ať vám slouží pořád tak dobře jako dosud. ALe vykřikovat jak jsou perfektní je do nebe volající.


Já si podobnými nesmysly tedy opravdu nic dokazovat nepotřebuji. :) A představ si, svůj Compal také občas, možná i častěji než jen občas, o něco opřu, a věř nevěř, on to také zmákne :D
k tomu vykřikování: Ukaz mi místo, kde vykřikuji že je perfektní? Konstatuji zde roční zkušeností s Compalem. Vykřikujes zde leda ty s tvým n.1 v posledním příspěvku a házení špíny na VBI :wink:

mobilcarl píše:Btw: HP asi není n.1 jen tak pro nic za nic, že? :wink:


HP je samozřejmě značka, s líbivým designem, hodně známá se spoustou reklam. Je samozřejmě dobrá a netvrdím, že ne. Mně osobně ovšem opravdu stačí i ten muj Compal co mám.
Jen tak pro srovnání - Můj spolubydlíci ma 1,5 roku staré HP (nejsem si jist přesně řadou) a jede samozřejmě výborně. Ve srovnání s mým compalem- design lepší, hlučnost a výkon chlazení horší, tuhost šasí- na podobné úrovni ( muj Compal ma tužší a pevnější displej s panty, Hp ma tužší "tělo".
Tím chci říct, že každý model, značka má své mouchy a tím že je nejprodávanější, ovšem neznamená, že je ve všech směrech nejkvalitnější. v některých věcech se dají modely VBI opravdu rovnat i s HP
FL90 v.1 GF8600 GT 256MB,T7300,2x 1GB RAM,120GB DISK 7200ot.,BT+WIFI;

skejpa
guru
Příspěvky: 520
Registrován: 30 led 2007 13:54
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod skejpa » 20 čer 2008 10:00

jo to je sice pravda ale pro streety si s tim uz nezahrajes (uprimne i ty carbony na tom nebudou s hratelnosti moc dobre). a je mi celkem jedno jak ten notebook vypada (ikdyz u me vypada po roce stale stejne). pokud bude osoupanej je mi to jedno. dokud plni svou funkci, tak je vse v poradku. me notebook taky nijak zvlast netopi, nehuci apod. cestu z pardubic do brna taky vydrzi tak co vic si prat :)
VBI Compal FL90 (15,4", 1280x800 • T7500 2,2GHz 4MB L2 • 2x1GB RAM • GF 8600M GT + Robson 1GB • Seagate momentus 500GB, 7200ot., SATA2, G-Force • Wifi, Bluetooth • Windows Vista home Premium 32bit CZ SP2 - RULEZ) • Logitech MX518

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 20 čer 2008 10:07

Hadate se o kravinach. Student s horko tezko nasetrenymi 15-20 000, ktery chce na kolejich hlavne parit a na konci semestru udelat neco do skoly nebude pokukovat po T61. Kdyz se ten notebook poskodi a bude mesic v oprave, tak se nic hrozneho nedeje. Jen se bude vic chlastat a min hrat :-)

Stejne tak nekdo, kdo vydelava pomoci notebooku se nebude divat po VBI. Protoze pri nejakem problemu a oprave mesic se mu vic vyplati koupit fofrem novy notebook. Tak radeji investuje do neceho spolehlivejsiho, kde se nemusi tolik bat.

Obe strany maji presne to, co potrebuji a do ceho jsou ochotne investovat.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 20 čer 2008 10:10

on se může tak nějak kazit aniž bys to věděl. Přeci jen je uvnitř vysoká teplota, ta GK je topení jako svin a tím dochází k opotřebování a snižování životnosti těch součástek, takže i celého notebooku. Tak pokud seš rozhodlej si za rok koupit notebook, tak prosím. Já bych se třeba bál, že najednou bude jiná investice, nebude si to chvíli člověk moct dovolit a selže základní deska. Nevím jak vy, mě by to štvalo.

EDIT: na druhou stranu, zaplat pánbůh, že jsou tu na trhu značky, které hrajou hlavně na cenu. Notebooky by bez nich stáli jako dříve a my studenti bychom si je asi dovolit nemohli.
Naposledy upravil(a) mobilcarl dne 20 čer 2008 10:15, celkem upraveno 1 x.
ex: HP Compaq 6715s

now: DELL E6400


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů