COMPAL FL90

notebooky VBI a vše kolem nich
prima-men

Příspěvekod prima-men » 28 črc 2007 20:16

cub píše:a ještě jsem se chtěl zeptat, mám tenhle disk SEAGATE Momentus 160GB, 7200ot., S-ATA-II, 8MB, 2.5", NCQ, G-Force a když instaluju Visty tak mi to na disku ukáže jenom 149 GB!! Kdyby mi to ubralo 5 Gb to je v pohodě ale 11 GB?


Nevím, jestli je u FL90 recovery part na disku, ale určitě si část vezmou informace, jako třeba systém souborů a já nevím, jaké všechny informace o HDD, aby vůbec mohl fungovat. Na mém ASUSU A6T (popis v podpisu, je tam SEAGATE 120GB HDD, 5600ot./min.) také není standardních 120 GB, ale faktická kapacita je zhruba jen 100 GB. Část (asi 1,9 GB) zabírá recovery partition. A co mám 250GB Packard Bell externí HDD, tak faktická kapacita je pouze 232 GB. To je tím, že jsou na tom HDD data o HDD, ale to místo, co zabírají, to ti windows neukážou.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 28 črc 2007 20:30

cub: Musíš rozlišovat gigabyte binární a dekadický.

binární:
1024 bytů = 1 kilobyte
1024 kilobytů = 1 megabyte
1024 megabytů = 1 gigabyte

160.000.000.000 bytů = 156.250.000 kilobytů = cca 152.589 megabytů = cca 149 gigabytů


dekadický:
1000 bytů = 1 kilobyte
1000 kilobytů = 1 megabyte
1000 megabytů = 1 gigabyte

160.000.000.000 bytů = 160.000.000 kilobytů = 160.000 megabytů = 160 gigabytů
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

Dominic
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 črc 2007 14:50

Příspěvekod Dominic » 28 črc 2007 22:45

Diky za prispevok.
krakatoa píše:to dominic: viem len tolko ze v asbise sa kupia jednotlive komponenty a zaruka je tiez len na jednotlive komponenty. Otazka je ale ci to paradoxne nie je prave vyhoda. Ked ti vyhuci notas nemusis posielat do servisu napr. HDD.

Ale kde mi ho postavia. Vies bude to moj prvy notas, no bracho ma sice tiez, ale on ma HP a ten hlavne nerobi z hardwareom, takze sa nehodlam skladat ten notebook doma na kolene. Keby sa jednalo o table PC tak spokojne to neni problem, ale notas chcem komplet hotovy aj so softwareom. Sa mi s tym nechce babrat a hlavne behat po biose a dokola skusat co vsetko treba na to aby siel robson, 4GB ram a co ja viem co setko este. Samozrejme ze ten notas budem aj niekedy reinstalovat ale v biose sa mi hrabat teda fakt nechce.
A druha vec je ohladom tej zaruky. Ked mi sa upecie MB a odijde aj HDD tak mi ten HDD nemusia reklamovat lebo povedia, ze za to moze MB a budem v pr..li. Tak preto chcem to kupit od niekoho kto mi na to da aj servis a hlavne niekto seriozny.
ma niekto skusenosti s VBI?

Dominic
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 27 črc 2007 14:50

Příspěvekod Dominic » 28 črc 2007 22:53

A s tym 160GB HDD je to asi tak ako pisal Crabik. Ty si si nekupil HDD s 160GB ale HDD ktore ma 160.000.000.000 bytov. Vyrobca to zaokruhli dekadicky, ale v praxi sa pouziva binarne kodovanie co ti sposobi ze namiesto 160GB tam mas 149GB, ako to tu znazornil Crabik.
A HDD si berie aj nejake memory pre "seba urcenie", ale to su len nejake byty az MB zalezi na HDD, ale to je naozaj zanedbatelne.

synama
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 06 črc 2007 11:05

Příspěvekod synama » 28 črc 2007 23:00

Tak sem psal na kvazar-micro a tam mi řekli že druhá verze šasí FL90 by měla být v září, ale taky to nemusí vyjít a může tu být až v říjnu, takže doufám že to bude co nejdřív. Co vy na to má cenu čekat?

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 29 črc 2007 00:23

cub píše:tak jsem zkoušel rozchodit ten Robson modul downgradowal jsem BIOS na 1.8, zapnul AHCI a přeinstaloval Visty. Naistaloval ovládače na chipset a pak na Robson modul a jelo to (dokonce se mi zdálo že ten noťas byl rychlejší) ale potom jsem chtěl chtěl flashnout BIOS na 1.10 a to už se mi nepovedlo. No a teď mi to nejde vůbec .. budu to musel poslat do servisu. Nevím jestli to je chyba BIOSU nebo něco odešlo ..
Takže to bude tak jak jsem si myslel...ten robson bude fachat jenom při zaplým AHCI...jinak mě fungoval na tom biosu 1.10...píšeš, že ti to nejde vůbec...jak nejde?

Izmail
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 11 dub 2007 15:56

Příspěvekod Izmail » 29 črc 2007 03:10

1. Mate nekdo zkusenost s flashovanim BIOSU s nainstalovanym OS?
Mel jsem BIOS 1.1 a OS VIsta, ale po flashnuti na verzi 1.8 mi pri startu vist vzdycky spadl pocitac do modre smrti, pomohl jen reinstal vist. Ted bychchtel zkusit verzi 1.10, ale bojim se o to, aby pak sly Visty.

2. Nainstaloval jsem ovladace pro Wifi, ale neni tam nikde nejakej obsluznej program na wifinu, vim ze se to dela ve vistach, ale chtel bych radsi neco jinaciho nez blbej pripojeni k siti ve vistach.
Diky

Kedlub
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 06 kvě 2007 15:39

Příspěvekod Kedlub » 29 črc 2007 07:08

to já mám ten 1.10 a když zapnu AHCI tak Visty nenaběhnou a spadne to. to asi nic nepomůže co?

cub

Příspěvekod cub » 29 črc 2007 08:31

Kedlub píše:to já mám ten 1.10 a když zapnu AHCI tak Visty nenaběhnou a spadne to. to asi nic nepomůže co?


Když jsi Visty naistaloval s vyplým AHCI a pak ho zapneš tak Visty nepojedou. Musíš to mít zaplé při instalaci a když to máš vyplé při instalaci tak asi nerozchodíš Robson modul ...

cub

Příspěvekod cub » 29 črc 2007 08:34

U_Phone píše:
cub píše:tak jsem zkoušel rozchodit ten Robson modul downgradowal jsem BIOS na 1.8, zapnul AHCI a přeinstaloval Visty. Naistaloval ovládače na chipset a pak na Robson modul a jelo to (dokonce se mi zdálo že ten noťas byl rychlejší) ale potom jsem chtěl chtěl flashnout BIOS na 1.10 a to už se mi nepovedlo. No a teď mi to nejde vůbec .. budu to musel poslat do servisu. Nevím jestli to je chyba BIOSU nebo něco odešlo ..
Takže to bude tak jak jsem si myslel...ten robson bude fachat jenom při zaplým AHCI...jinak mě fungoval na tom biosu 1.10...píšeš, že ti to nejde vůbec...jak nejde?


když ho zapnu tak se rozjede větrák na pár sekund, 2x zablikí kontrolka HDD a obrazovka celou dobu černá. A potom už nic nejede ani větrák ani HDD ....

Izmail
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 11 dub 2007 15:56

Příspěvekod Izmail » 29 črc 2007 09:34

Nahral jsem flash BIOS 1.10 , ale nezadarilo se a notebook nenajede, nemam disketovku, takze to musim poslat do servisu.
Prijdu o zaruku???

cub

Příspěvekod cub » 29 črc 2007 10:40

Izmail píše:Nahral jsem flash BIOS 1.10 , ale nezadarilo se a notebook nenajede, nemam disketovku, takze to musim poslat do servisu.
Prijdu o zaruku???


Jo přesně tohle se mi stalo taky ..

Izmail
píše často
Příspěvky: 110
Registrován: 11 dub 2007 15:56

Příspěvekod Izmail » 29 črc 2007 10:50

cub píše:
Izmail píše:Nahral jsem flash BIOS 1.10 , ale nezadarilo se a notebook nenajede, nemam disketovku, takze to musim poslat do servisu.
Prijdu o zaruku???


Jo přesně tohle se mi stalo taky ..

A jestli prijdu o zaruku nevis? Jak jsi to resil?? Ja prave nemam disketovku tak to nemuzu udelat podle navodu na této stránce

scooti
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 07 črc 2007 11:36

Příspěvekod scooti » 29 črc 2007 11:50

Dominic píše:Diky za prispevok.
krakatoa píše:to dominic: viem len tolko ze v asbise sa kupia jednotlive komponenty a zaruka je tiez len na jednotlive komponenty. Otazka je ale ci to paradoxne nie je prave vyhoda. Ked ti vyhuci notas nemusis posielat do servisu napr. HDD.

Ale kde mi ho postavia. Vies bude to moj prvy notas, no bracho ma sice tiez, ale on ma HP a ten hlavne nerobi z hardwareom, takze sa nehodlam skladat ten notebook doma na kolene. Keby sa jednalo o table PC tak spokojne to neni problem, ale notas chcem komplet hotovy aj so softwareom. Sa mi s tym nechce babrat a hlavne behat po biose a dokola skusat co vsetko treba na to aby siel robson, 4GB ram a co ja viem co setko este. Samozrejme ze ten notas budem aj niekedy reinstalovat ale v biose sa mi hrabat teda fakt nechce.
A druha vec je ohladom tej zaruky. Ked mi sa upecie MB a odijde aj HDD tak mi ten HDD nemusia reklamovat lebo povedia, ze za to moze MB a budem v pr..li. Tak preto chcem to kupit od niekoho kto mi na to da aj servis a hlavne niekto seriozny.
ma niekto skusenosti s VBI?


No ja mam FL90 uz asi tyzden a skladali ho vo vbi.sk. Na stranke v konfiguratorovi nemali take komponenty ktore som potreboval, tak som si poskladal notebook na ceskej stranke okopiroval celu zostavu a poslal som to na mail vbi.sk. Do 24 hodin som mal cenovu kalkulaciu a do tyzdna poskladany notebook. Takze uplna spokojnost, bez problemov :)

kokoseq
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 27 črc 2007 16:45

Příspěvekod kokoseq » 29 črc 2007 12:33

tyhlety problemy s biosem se tykaji pouze windows vista nebo i XP?
Is it nut?! No it is coconut!


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů