VBI

notebooky VBI a vše kolem nich
Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 20 kvě 2007 21:18

Jimmy píše:Na www.zero.sk jsem nikdy nebyl, ale řekl bych, že ten ZERO mobile pro 80 je vlastně Compal Hel80,ne?

podla tej fotky ano :)

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 20 kvě 2007 23:43

celkem me uz rozciluje, jak Ceco na kazdym foru, ktere moderuje nebo do nej prispiva, neustale dokola pouziva na ucet VBI ten samej argument o pevnosti sasi notebooku VBI. Osobne by mne zajimalo, kolik jich on mel osobne v ruce, ze kazdemu, kdo se pta na vbi (ne na IFL90) hned pise jak to je s plastama. Navic neustale pouziva vetu od Swarma (dik za jeho rady, uz mi mockrat pomoh), jako by byl Swarm pan Buh. Pouze preci napsal jak na nej pusobi sasi IFL90 (navic to snad byla jen testovaci verze)
Diky tomu tu pak nekdo pise, ze VBi si nekoupi, protoze "vsude" pisou, ze VBIcka jsou tak mekke, ze se ani nedaji vzit za roh a ze se hned cele ohybaji.
Pokud neco pisete, musite snad predjimat dusledky sveho cinu ne? Tady ty stranky si hodne ctou totalni analfabeti co se tyce NTB a pak koukaj ze VBI je mekke a nej je DELL kvuli zaruky, Acer smejd kterej ma poruchovost asi 100% podle toho co o nem pisou apod.)
To ze to tu Swarm napsal, je OK, ale vubec se mi nelibi, jak to Ceco hned kazdemu vpali, kdo se zajima o vbi)

Jinak pro Swarma: Co se tyce konkretne modelu HEL80, tak sasi a plasty celkove jsou cca tak o tretinu lepsi nez jsem mel predtim u toho ASUSu A6KM Q070, ktery jsem vracel.
Navic oproti tomu ASUSU me naprosto ohromil displej. Nevim ktere parametry ma lepsi (uhlopricka i rozliseni stejne), ale je to o ligu vys.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 21 kvě 2007 00:56

Tak v tom případě ten můj kousek IFL90 šel kvalitou proti předchůdci hodně dolů, protože Asus A6Km jsem přece taky měl a proti IFL90 byl minimálně tak o třídu na tom líp (vlastně na A6Km jsem si vůbec ohledně pevnosti nemohl stěžovat...kdyby nebyl hlučný jak prase, tak jsem si ho nechal...teď mám na stole o dvě generace novější náhradu a vidim, že se asus ani trochu nezměnil :-().
Otázka je, jak bude vypadat finální verze IFL90. Pokud ji nějak vylepší, tak to bude jedině dobře. Pokud nechají šasi tak jak je teď a jenom jí nastříkaj (btw ten prototyp neměl nastříkané ani popisky diod nebo tlačítek...vypadalo to vtipně) a ani neudělaj nějakou pořádnou povrchovou úpravu, tak to bude pro mě maličko zklamání.

ad Ceco - on má myslim s NB obecně možná i víc zkušeností jak já...
Naposledy upravil(a) swarm dne 21 kvě 2007 01:01, celkem upraveno 1 x.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 21 kvě 2007 00:59

swarm: To vypada, ze s tim hodne spechali. :D

CeCo

Příspěvekod CeCo » 21 kvě 2007 01:05

VBI som uz v ruke nejake mal pod znackou Premio a pravdu povediac - nic moc.
Navyse som musel ratovat par neborakov, ktori setrili na skladacky (celkovo, nielen NB) a potom som zabil 2 dni riesenim ich problemu, kedy im neslo obnovit komplet uctovnictvo a potrebovali ho mat do 3 dni...

Mojim Leitmotivom je totiz CELKOVA HODNOTA, nielen MB a GHz... Ono je mozno pekne mat najlacnejsich 2GB RAM a 2GHz Core2Duo, ale vela ludi dokaze viacej ocenit pohodlny pristup k USBckam, specificke rozlozenie klaves, Trackpoint a pod. - akurat im treba dat VIACEJ MOZNOSTI...
Kamarat napriklad tiez "nadaval", ze mohol mat silnejsi notas namiesto lepsej zaruky... Ked sa mu vsak nedavno pokazil zdroj, tak okamzite sa mu zapacila NBD zaruka, ked mu dorucili nahradny diel pred dvere domu a tych par MB v 3DMark-u v pohode ozelel...

Apropo - co som pocul tak aj Dell-acka NBD ma v poslednom case muchy (dodavka 2-3 dni a pod.). Nanestastie nemam casto moznost mat realne skusenosti a tak sa musim spolahnut len to, co je na webe.
Apropo2 - schvalne som si raz porovnaval pevnost ACERu a ASUSu, ked tiez ktosi do mna rypal. Pouzil som FCC reporty a voala - ASUS mal 2-3x pevnejsie plasty nez ACER... Takze navrhujem pozriet si nejake FCC reporty a budeme mudrejsi...
Apropo3 - ma ma rozculovat, ze ty vsade zasa vychvalujes tvoje VBI do nebies? Zamysli sa dobre, co odpovies...
Apropo4 (swarm) - povedzme, ze sme celkom narovnako co do NB; akurat ja mam trosku viac ekonomickeho insightu (studijna deformacia + nejake interne zdroje zo zakulisia vyrobcov) ;)

C

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 21 kvě 2007 08:34

CECO:
Nechtel jsem napsat kriveho slova proti Tobe. Jde mi jenom o tom, ze me rozcililo, jak se vsude obevuje stale ta sama veta (snad to i kopirujes:-))
Taky muzu vsude zacit psal, ze nekdo napsal, ze VBI jsou nejlepsi NTB na svete.

Apropo1: Bylo to mysleno taky jako zamysleni pro Tebe....lide maji s VBI servisem a technickou podporou (kterou taky neustale dokola zminujes jako nevyhodu) vyborne zkusenosti. Nevim jestli po zadani problemu s NTB IBM nebo HP se ti hned ozve technik, snazi se vyresit pres telefon, pak posle pick up service a celou komponentu okamzite vymeni a posila NTB zpet..? Neni to NBD, ale myslim ze to je kvalitni tech podpora produktu, narozdil od te "orezane" kterou na ucet VBI obcas usuzujes ty.
Apropo2: Projdi si moje prispevky na zive, neni to tak davno, co jsem nekomu doporucoval Tecru a nejakej Lifebook od FS. Asi narazis na to ze sem parkrat lidem napsal, at si pockaji na nove SantaRosy od VBI (proto jsi logicky odpovedel hned o jejich kvalite, tomu rozumim), ale uvazuju, ze VBI nebude jen v sasi Compal, ktere mel Swarm v ruce a bylo mekke (prototyp - to jsi nikde nezminil myslim Ceco)

Vazim si Tve obrovske znalosti co se NTB tyce, mas obrovsky prehled v teto oblasti, prave proto me mrzelo, ze su pouzil nekolikrat "stejny", ne padny argument.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 21 kvě 2007 12:12

No, myslim ze sa nejako dohodneme ;)

Ty si VBI friendly, ja zasa VBI moc nefandim (a cuduj sa svete, obaja z rovnakych dovodov)...
Pri IBM/HP sa ti technik neozyva; ty zadas problem rovno jemu a potom je uz jeho starostou, co s tym urobi... Pick-up&Return maju tieto znacky tusim tiez standartne (najma pri business modeloch), akurat to uzivatelia nevedia...

Ono ja som vsak radsej za opatrnejsi pristup - ked swarm povedal, ze je to jeden z troch najkrehkejsich laptopov, tak sa podla mna oplati spozorniet a najma preto, ze tento notas kupuju casto studaci, ktori "obracaju v ruke kazdu korunu" (aspon tot vyzor studakov podla mnohych ludi; realita je casto ina...) a ktori si myslia, ze MB a GHz znamenaju automaticky kvalitny notebook...
A potom prave takito ludia nadavaju na notasy, ze su nefunkcne, ze sa kazia a pod...

A pochybujem, ze prototypove sasi sa bude nejako velmi lisit od noveho... Mozno prepajaju trochu dosku, ale velke zmeny v kvalite materialov by som necakal...

C

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 21 kvě 2007 13:27

CeCo: Co se tyce toho servisu, tak pokud tu vec reklamujes, tak oni si ten notebook od tebe na vlastni naklady vyzvednou a na vlastni naklady ti ho zase privezou zpatky. :wink:

A co se tyce toho 1 notebooku, ktery tady kritizujes - myslim, ze u kazde znacky si najdes obetniho beranka, ktereho muzes zdrbat. Presto ale muzou kupodivu delat dobre notebooky.

TozTomas
píše často
Příspěvky: 195
Registrován: 13 kvě 2007 10:58

Příspěvekod TozTomas » 21 kvě 2007 20:06

Zero predavaju aj dell, ale vyrabaju aj svoje notebooky na ktore beru suciastky z Dellov a HP-ciek.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 21 kvě 2007 20:11

TozTomas:
Tak to si ma teda pekne rozosmial... Ze beru suciastky od HP a Dell... :mrgreen:

Na Slovensku je specialny system predaja - povodne bol cisto cez dilerov (velke objednavky), postupne spojazdnili aj cesku infolinku, ktora moze sluzit pre SR. Slovaci si teda mozu Dell objednat BUD cez dilera, alebo cez cesku infolinku. Slovensky e-shop a telefon zatial funguje len pre extra velkych klientov (>100, resp. >250 pocitacov).

Popritom si vsak Dell robi aj VLASTNE notebooky podobne ako Premio - zoberie komponenty z programu VBI, da tam vlastne logo a predava to pod menom ZERO. Tympadom to vsak uz nespada do programu VBI a servis sa robi vylucne u predajcu/"vyrobcu" (teda firmy, ktora to spojazdnila do pouzitelneho stavu), ktorym je firma ZERO.

HP a Dell v zivote svoje suciastky nepredavali pre beznych assemblerov; ti zasadne marketuju svoje vyrobky pod svojim menom.

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 kvě 2007 20:16

jj, tiez ma to pobavilo :)

btw asi si chcel napisat "Popritom si vsak Zero robi aj VLASTNE....". dell nema dovod brat komponenty z VBI ;-)

inak nemusia to byt len VBI ale aj ine barebone sasi.

RICO66
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 11 bře 2007 19:45

Příspěvekod RICO66 » 21 kvě 2007 21:08

tak ja bych se take rad vyjadril k tomu IFL90.
kolega zabyvajici se prodejem vbi (notebook-vbi.cz), mel take IFL90 v ruce a nebyl moc nadsen ze vzhledu a zpracovani, ale byl ujisten, ze je to jen predprodejni vzorek na ukazku, kde jde hlavne o to ukazat hardware a jak to asi bude vypadat..
dilenske zpracovani a pevnost ma byt u prodejnich kusu uplne jina..
samozrejme nechci rikat, ze to bude naprosto dokonale, ale jak nekdo (neuraz se CeCo), kdo ho vubec nemel v ruce a ani nevi, jak bude vypadat finalni kus, muze tak kritizovat

RICO66
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 11 bře 2007 19:45

Příspěvekod RICO66 » 21 kvě 2007 21:22

CeCo píše:TozTomas:
HP a Dell v zivote svoje suciastky nepredavali pre beznych assemblerov; ti zasadne marketuju svoje vyrobky pod svojim menom.
C


svoje vyrobky, no nevim..
HP a DELL si nechavaji 90% svych notebooku vyrabet od quanta a compal a asustek
DELL tedy prevazne od quanta.. nektere vyrabi foxcon

jen pro ukazku, jak je na tom Apple
napriklad
13,3" MacBooky jsou v současné době vyráběny společnosti Asustek Computer, zatímco nové 15,4" MacBooky bude vyrábět společnost Quanta Computer, která vyrábí i 15,4" a 17" MacBooky Pro.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 21 kvě 2007 21:31

RICO66 píše:dilenske zpracovani a pevnost ma byt u prodejnich kusu uplne jina..
samozrejme nechci rikat, ze to bude naprosto dokonale, ale jak nekdo (neuraz se CeCo), kdo ho vubec nemel v ruce a ani nevi, jak bude vypadat finalni kus, muze tak kritizovat

Ja som len hovoril, ze Swarmovi sa to nepacilo ;) Ale uznavam; pockajme teda na riadnu verziu (aj ked pochybujem, ze pride k obrovskemu zlepseniu)...

Dell si montuje svoje notasy zasadne sam, prenho robia ostatni akurat komponenty. Ono vsak po novom planuje outsourcovat aj montaz...
Kazdopadne toto viem, ale pod menom "svoje vyrobky" som samozrejme myslel vyrobky, ktore Dell/HP navrhlo, vyvinulo, nechalo si vyrobit niekde inde (Quanta, Compal, Inventec a pod. su stale len v pozicii subdodavatela a assemblera, navrh je od vyrobcu), marketuje ich a supportuje...

C

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 21 kvě 2007 21:52

vidim, ze jsem nebyl sam, komu se nepacila Cecova kritika:-)
no a moznebude neco pravdy i na moji domnence s prototypem...i kdyz ruku bych za to do ohne rozhodne nedal :)


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů