Kedy budu nove sasi?

notebooky VBI a vše kolem nich
CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 kvě 2007 16:12

Majkee:
Ocakavania su momentalne na 2 veci; prvorade su peniaze. Dalej su v hre veci typu vytaznost (graficke jadra sa robia masovo a az potom sa testuju a davaju sa im rozne frekvencie; je kludne mozne, ze zatial je malo jadier schopnych bezat ako GT a tak ich radsej nepustaju do obehu, aby nevznikli iluzie o "virtualnych" kartach).

A ze spickovy model? To je ako v autach - spickova skodovka je casto horsia nez priemerne BMW... Pre naozajstnu spicku musis zabludit do inych cenovych vod.

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Sklamanie...

Příspěvekod Ghost » 17 kvě 2007 16:17

Majkee píše:Vzhľadom na všeobecné očakávania, ak pre IFL-90 bude iba model GS a nebode možnosť aj GT, tak to bude o ničom...všetci očakávali GT, a ja len dúfam, že naozaj budú aj modely s GT verziou.

dufat mozes a mozno aj v nejakom sasi bude. skor mi pride prilis optimisticke od nastupcu modelu s podtaktovanou 7600 ocakavat GT verziu. hlavne ak predchadzaju verzie ako 7600GT a 7700 dostupne neboli.

Majkee píše:Neviem kde si vzal 70% nárast výkonu, ktorý uvádzaš, podľa prvých testov, je nárast okolo 40%. IFL-90 by mal byť špičkový model Compalu a preto od neho očakávam GT verziu. Všetko ostatné je pre mňa prepadák.
http://www.notebookcheck.com/Mobile-Gra ... 735.0.html

7600vka v HEL80 davala v reviews vacsinou od tych 1800 do 1900 bodov v 3dmarku 2006. IFL-90 dava podla swarma 3200 tak si to zrataj. btw tych 3200 je podla toho webu na urovni 8600GT tak kde je problem? :)

btw ten zdroj co uvadzas je pekne nespolahlivy imho. viacere cisla su tam diskutabilne.

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 17 kvě 2007 16:50

navic jsem nikde necetl ze Comapl bude vyrabet BOMBA NTB se spickovymi GK a ze na to vsichni cekaji....Myslim ze vzdycky vyrabeli mainstream za HODNE prijatelne penize...diky tomu, kdyz ten porovnas POUZE Mhz, MB apod. u vsech NTB s HEL80 a S96J, vyjdou VBI NTB uplne maximalne vyhodne.
Mam za to, ze to co prijde ted v cervnu/cervenci, bude 8600 GS, mirne podtaktovana...mozna se mylim 8) (GT verzi bych teda behem 4 tydnu neocekaval, tak jako "VSICHNI", jak pise Majkee

Majkee
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2007 12:09

Příspěvekod Majkee » 17 kvě 2007 18:52

CeCo píše:Majkee:
Ocakavania su momentalne na 2 veci; prvorade su peniaze. Dalej su v hre veci typu vytaznost (graficke jadra sa robia masovo a az potom sa testuju a davaju sa im rozne frekvencie; je kludne mozne, ze zatial je malo jadier schopnych bezat ako GT a tak ich radsej nepustaju do obehu, aby nevznikli iluzie o "virtualnych" kartach).

A ze spickovy model? To je ako v autach - spickova skodovka je casto horsia nez priemerne BMW... Pre naozajstnu spicku musis zabludit do inych cenovych vod.

C


...samozrejme v rozumnej cenovej hladine...t.j. špička v mainstream/rozumné peniaze/vbi :) nepotrebujem platiť niekomu, kto si dá za nalepenie ZNAČKY na NB 100% maržu...keď nie viac :)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 kvě 2007 19:01

Ono 100% na znacku dava mozno tak Sony a Apple.

Inac je v tom priplatku schovany napr. servis po celej zemi, dostupnost nahradnych dielov do 5 rokov od kupy NB, siroka podpora online, chatom a telefonicky (tiez po celom svete), prevyrobne/povyrobne testy a pod. - proste vsetko, co treba pre spravne fungovanie notebooku podla moznosti vzdy a vsade.

C

Majkee
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2007 12:09

Re: Sklamanie...

Příspěvekod Majkee » 17 kvě 2007 19:02

Ghost píše:
Majkee píše:Vzhľadom na všeobecné očakávania, ak pre IFL-90 bude iba model GS a nebode možnosť aj GT, tak to bude o ničom...všetci očakávali GT, a ja len dúfam, že naozaj budú aj modely s GT verziou.

dufat mozes a mozno aj v nejakom sasi bude. skor mi pride prilis optimisticke od nastupcu modelu s podtaktovanou 7600 ocakavat GT verziu. hlavne ak predchadzaju verzie ako 7600GT a 7700 dostupne neboli.

...s GT verziou by sa kľudne mohli stať kráľmi mainstreamu :) s pomerom cena/výkon.

Ghost píše:
Majkee píše:Neviem kde si vzal 70% nárast výkonu, ktorý uvádzaš, podľa prvých testov, je nárast okolo 40%. IFL-90 by mal byť špičkový model Compalu a preto od neho očakávam GT verziu. Všetko ostatné je pre mňa prepadák.
http://www.notebookcheck.com/Mobile-Gra ... 735.0.html

7600vka v HEL80 davala v reviews vacsinou od tych 1800 do 1900 bodov v 3dmarku 2006. IFL-90 dava podla swarma 3200 tak si to zrataj. btw tych 3200 je podla toho webu na urovni 8600GT tak kde je problem? :)

btw ten zdroj co uvadzas je pekne nespolahlivy imho. viacere cisla su tam diskutabilne.

...samozrejme, že na presnejšie porovnanie benchmarkov výkonu je zatiaľ príliš skoro, ten rozdiel medzi oboma testami je dosť vysoký 2743 vs. 3200, ťažko posúdiť, keď nevieme, kto aké kto použil testovacie prostredie. A zatiaľ je testov výkonu veľmi málo, veď blízka budúcnosť ukáže :)

Majkee
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2007 12:09

Příspěvekod Majkee » 17 kvě 2007 19:14

janzat píše:navic jsem nikde necetl ze Comapl bude vyrabet BOMBA NTB se spickovymi GK a ze na to vsichni cekaji....Myslim ze vzdycky vyrabeli mainstream za HODNE prijatelne penize...diky tomu, kdyz ten porovnas POUZE Mhz, MB apod. u vsech NTB s HEL80 a S96J, vyjdou VBI NTB uplne maximalne vyhodne.
Mam za to, ze to co prijde ted v cervnu/cervenci, bude 8600 GS, mirne podtaktovana...mozna se mylim 8) (GT verzi bych teda behem 4 tydnu neocekaval, tak jako "VSICHNI", jak pise Majkee

...skús pobehať rôzne iné zahraničné fóra o NB Compal, kde mali preliminary infos už dávnejšie a zistíš, že GT verzia je dosť často očakávaná, určite viac ako GS, ok, nemusia to byť všetci ako som napísal, sorry, tak to upresním na väčšinu :) nemáš ten pocit, že keby tam bola verzia GT za rozumný peniaz, tak by si neuvažoval viac o GT ako o GS? Myslím, že 8600M si nikto nebude kupovať ako buissness level, ale skôr ako desktop replacement...
Naposledy upravil(a) Majkee dne 17 kvě 2007 19:19, celkem upraveno 1 x.

Majkee
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 16 bře 2007 12:09

Příspěvekod Majkee » 17 kvě 2007 19:16

CeCo píše:Ono 100% na znacku dava mozno tak Sony a Apple.

Inac je v tom priplatku schovany napr. servis po celej zemi, dostupnost nahradnych dielov do 5 rokov od kupy NB, siroka podpora online, chatom a telefonicky (tiez po celom svete), prevyrobne/povyrobne testy a pod. - proste vsetko, co treba pre spravne fungovanie notebooku podla moznosti vzdy a vsade.

C

Myslím, že licenčno-záručné podmienky INTELu pre VBI tiež nie sú na zahodenie a ide to aj bez 100% marže :)

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 17 kvě 2007 20:01

podpora Intelu je myslim na velmi vysoke urovni, zaruka je navic na nektere komponenty dozivotni!!! Tezko ziskas u jineho vyrobce. Jasne ze GT verze by byla lepsi, ale vidim co vypustil Compal do Hel80. nicmene muzeme byt vsichni prijemne prekvapeni, treba si budeme moc vybirat a konfigurovat jeste vic nez doposud. otazkou je za jake ceny.
Nicmene ja uz menit nebudu, jsem nadmiru spokojen :-)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 17 kvě 2007 21:17

na ktore je dozivotna?

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 17 kvě 2007 22:51

ted z hlavy nevim presne ale myslim ze dozivotni zaruku maji moduly operacni pameti, wifi karta Intel, 36 mesicu je tusim na procak....no muzu na to kouknout, mam to zalozene mezi zarucakama...vsak mas taky vbi ne?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 kvě 2007 23:41

janzat:
Nanic mi je dozivotna zaruka na pamate (o 3 roky by som tam ajtak dal 2x vacsi modul), ked na sasi a displej je len 24 mesiacov.

A hadaj, co zatial odchadzalo v mojom okoli
3x zakladna doska (pri VBI zaruka 24 mesiacov)
3x displej (pri VBI zaruka 24 mesiacov)
1x adapter (pri VBI zaruka 24 mesiacov)

Takze ti moze byt srdecne jedno, ze mas pamat ci WiFi s dozivotnou zarukou, ked ti odchadzat bude prave to s najmensou zarucnou lehotou (dovolim si zovseobecnit vysledky mojho okolia, nakolko sa jednalo o siroke spektrum notasov i roznych cenovych hladin)...

C

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 18 kvě 2007 12:03

janzat píše:ted z hlavy nevim presne ale myslim ze dozivotni zaruku maji moduly operacni pameti, wifi karta Intel, 36 mesicu je tusim na procak....no muzu na to kouknout, mam to zalozene mezi zarucakama...vsak mas taky vbi ne?

ako ceco pise. dolezita je zaruka na mb, displej a cpu. to ostatne su vpodstate smiesne ciastky - aj ten adapter je suma radovo stokoruny za novy. ale ked sa ti po zaruke pokazi lcd alebo mb tak ta uz asi lacnejsie vyde novy notebook pomaly.

nemam vbi, mam thinkpada T40tku stale zatial.

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 18 kvě 2007 21:07

ceco ty taky spamujes na vsechny fora koukam, co? :D :D :D
Odpovedel jsem uz tam...ale strucne...je jasne ze dozivotni zaruku ti nikde nedaji na MB nebo DVD mechaniku......napsal jsem to jako VYHODU !
coz nikdo nemuze poprit ze by nebyla.....no a 2 x 1 GB moduly pameti preci jenom nakou hodnotu mit budou i za ty dva roky, porp. pri pripadnem prodeji, pokud na ne bude zaruka, nez pokud bude nout uz uplne out of warr.

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 18 kvě 2007 22:03

Sem ted narazil na stránkách ofic. servisu pro VBI na konfigurátor Santa Rosa VBI notebooků. Moc se v tom nevyznám, ale tohle asi ještě není to co se furt čeká, že ? CPU má jen 800MHz sbernici a ty nový mají mít 1066MHz ? Ja je tak ze sem si toho vsiml :)


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů