VBI Asus S62J

notebooky VBI a vše kolem nich
millhaus
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 20 úno 2007 23:08

VBI Asus S62J

Příspěvekod millhaus » 05 bře 2007 18:41

Recenze zde na servru: http://notebook.cz/__/,clanky,predstave ... index.html
Doplnění recenze + první dojmy
Koupě
V úterý dopoledne jsem si na stránkách VBI objednal tuto konfiguraci
VBI Asus S62J 14.1", S-ATA, SuperMulti, VGA nVidia Go 7400 (128MB), FireWire, Core™ Duo T2300E, Kingmax 1GB 667MHz, SEAGATE 80GB, 5400ot.(ST980811AS), wifi. Cena 25300,- Jako prodejce jsem si vybral Anacomp. Za 3 hodiny mi volal technik z Anakompu kvůli potvrzení objednávky a s dotazem, zda mi mohou místo procesoru T2300E dát C2D T5500, samozřejmě cena se měnit nebude. Prý se již řada Core Duo nedodává. Pochopitelně jsem souhlasil. V nabídce k šasi Asus S62J do té doby procesory C2D nebyly. Dnes (5.3.07) jsou nabízeny oba typy. Notebook jsem si v pátek!!! vyzvedl. Přístup k zákazníkovi tedy výborný.
Šasi
Menší než jsem čekal, černá barva ho ještě zmenšuje. Trochu mě překvapilo žebrování víka displeje, které na obrazcích http://www.vbi.cz/gallery/gallery.asp?p ... zezadu.jpg není, zde je víko hladké. Šasi je z poměrně pevných plastů, nic nevrže a otevírání víka displeje jde příjemně ztuha. Trochu jsem se obával klávesnice, ale příjemně mě překvapila. Sice mi vadí nezvyklá poloha talčítek Fn a Del a menší pravý Shift, ale píše se na ní velmi pěkně. Vedle tlačítka napájení jsou ještě 4 tlačítka rychlé volby (zapnutí touchpadu, poštovní klient, browser a tlačítko na přepínání režimů v Power4Gearu). Nešťastné mi přijde umístění USB konektorů, dvě dvojice vedle sebe. Vstup na sluchátka je efektně červeně podsvícen. Reproduktory jsou ovšem velmi!!! mizerné; slabé a velmi zkreslují. S displejem jsem velmi spokojen. Bál jsem se jít do leštěného, ale rozdíl v živosti barev je velmi zřetelný a odlesky zmizí při zvýšení jasu či změně osvětlení.
Touchpad je také širokoúhlý. Místo nVidie go7400 zde ovšem mám go 7300, jak ukazují ovladače i program Everest. Na stránkách Intelu je u tohoto šasi uvedeno, že zde má být nVidia 7300. VBI se vyjádřilo (28.2.), že jde pravděpodobně o překlep, že situaci prověří a opraví. Dodnes se nic takového nestalo.
Adaptér bych si dokázal představit daleko menší. Rozměry (13 x 5,5 x 3 cm). Váha notebooku bez baterie je 2,30 kg s baterií 2,66, váha adaptéru včetně kabelů je 0,55 kg. Celková kvalita šasi (teď mám na mysli hlavně pevnost plastů a kvalitu klávesnice) je menší než Dell Inspiron 6400 a HP nx6110, ale větší než FSC Amilio V2040 a Acer Aspire 3020.
Notebook má také Bluetooth 2, aniž bych si ho objednal. :-)) (Už tu ve fóru bylo řešeno proč asi.)
Příslušenství
K notebooku byly na cdčkách všechny potřebné ovladače (kromě Bluetoothtu) a Nero 6. Po registraci notebooku dostáváte přístup do download arény na stránkách vbi.cz, kde si můžete ovladače, bios, manuál,... stáhnout.
Provoz
Notebook je velmi tichý. Větráček začne být slyšet teprve při plném vytížení při hrách. Teplota po dvou hodinách kancelářského provozu (v NHC nastaveno max. výkon): jádra 44 a 43 °C a disk 48 °C, pokud jsou ale zakryty otvory pro sání vzduchu (jsou vespodu) disk dosáhne lehce 55 °C. Výdrž na baterii (NHC nastaveno na max. výkon) něco málo přes 1 hod, na max. výdrž baterie téměř 3 hod.
Výsledky z programu HWiNFO32 (single / multithreaded): CPU Benchmark 20136 / 40442, FPU 12458 / 25036, MMX 25635 / 51433, Memory transfer speed 2054 MBytes/s, Disk: Read burst rate 107,66 MBytes/s, Random read 22,64 MBytes/s Random access 15,61 ms.
Skóre v 3dmarku 2005 je 1719 bodů.
Celkově si tedy myslím, že jede o velice slušný notebook za slušnou cenu. Jediné výhrady mám k poněkud nepřesným informacím na vbi.cz.

freebird
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 12 úno 2007 08:55

Příspěvekod freebird » 06 bře 2007 06:59

Mysíš že by sem šlo dát fotky té jiné šasi?

millhaus
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 20 úno 2007 23:08

Příspěvekod millhaus » 06 bře 2007 10:56

víko: http://img112.imageshack.us/my.php?image=img6233ub0.jpg pokud tam chcete nalepit CNP panel tak to sem zvědavej jak to bude vypadat, na druhou stranu na něm nejsou tolik vidět otisky prstů.

Btw. Pokud má někdo tento komp, písněte jakou máte grafárnu. Díky

millhaus
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 20 úno 2007 23:08

Příspěvekod millhaus » 09 bře 2007 09:18

tak na strankach Vbi uz uvadeji u tohoto sasi GK nVidia Go 7300, slo tedy o preklep.

narozdil od vsech hellu je tenhle notas opravdu VELMI tichy, az moc! vetracek se zapina podle teploty procesoru ne tedy podle teploty CPU a GPU. pokud je ale grafarna nastavena na max, dost topi i v klidu a dost ohriva disk (az k 60 °C) a cele sasi.


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů