ASmobile Z97V

notebooky VBI a vše kolem nich
mixchal
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 úno 2010 21:38

Příspěvekod mixchal » 25 bře 2011 20:04

zdravim, po roce sem konecne nasel forum, kde se řeší problém s rozpixelovanim obrazu, nemate nekdo prosim odkaz na ty starsi ovladace ktery by podle vás meli být v pohode? na strankach GeForce sem nasel pouze 257.21 a ty problem neřeší o novějších ani nemluvě. Předem Díky
EDIT: malem bych zapomnel. win 7 64bit
Naposledy upravil(a) mixchal dne 25 bře 2011 20:58, celkem upraveno 1 x.

Phalanx
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 13 kvě 2010 07:30

Příspěvekod Phalanx » 25 bře 2011 20:10

mixchal: standartně na stránkách asusu
http://support.asus.com/download/downlo ... uage=cs-cz

mixchal
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 úno 2010 21:38

Příspěvekod mixchal » 26 bře 2011 07:04

díky za odkaz, našel sem jich jich nakonec i hodne na strankach nvidie a po delsi noci a nekolika galonech kavy sem ozkousel vsechny a bohuzel mi obraz zrni u vsech...
nemáte nekdo zkušenosti s tim upravenym biosem? nebo je to celé zpusobený win 7ckama?

pidom
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 06 úno 2007 19:01

Příspěvekod pidom » 26 bře 2011 13:32

JJ ted ty nové to dělají opět.Stáhni z nvidie verzi 260.99 ty mi jako nejnovější fungují.Z asus stránek fungují i novější ale tam mám problém že např v Aero při otevření nějakého okna není otevření plynulé alee takové trhané.
A co se týče toho že plno notebooků v dnešní době píská tak jestli to není způsobeno Win 7 a jejich řízením procesoru.S win 7 mi jemně píská a na XP ticho.Už ho mám 4 měsíce po záruce tak snad ještě vydrží.S rozlišením displeje a poměrem 16:10 sem maximálně spokojený.Dnes bych NB vybítal docela těžko.Je někdo komu odešel už uplně?
http://www.nvidia.co.uk/object/notebook ... er-uk.html
ASmobile Z97V 15.4" 1920x1200, GF 9650GT 1024MB, Montevina
Intel® Core™ 2 Duo P9500, 2.53GHz, 1066MHz FSB, 6MB L2, Penryn 45nm
2x Kingston 2GB 800MHz ,SSD Intel 320 120 GB+500GB, W7HP 64bit

Mek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2010 23:32
Bydliště: Trencin, Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mek » 13 čer 2011 18:34

V poslednych dnoch som sa bavil s podporou ASUS-u o tom probleme s blikajucimi pixelmi pri pouziti novych ovladacov od NVIDIE. FAQ na stranke podpory pre Z97V tento problem pozna a odporuca aktualizovat VBIOS. For je vsak v tom, ze pre Z97V ziadny VBIOS nikdy nevysiel, aj preto som pisal podpore, nech to posunu dalej a ten opraveny VBIOS zavesia na web. Avsak jedine, coho som sa dockal, bola rada, aby som pouzil ovladace stare dva roky, alebo sa necudoval. Neuveritelne.
Skopcim sem celu komunikaciu, aby ste si mohli spravit obraz:
Ja som píše:Cannot upgrade Nvidia drivers to more recent version, because such upgrade
causes
random artifacts, flickering pixels and random screen flickering with OS freeze
usually
in 5 minutes. Currently staying at Nvidia drivers version 260.99, everything is running
fine. I already had this very same problem in the past. It disappeared with newer
Nvidia drivers but now it is introduced in the drivers again.
My BIOS is the latest version. I have found out that I am not the only one with
this problem and that it is very common - mainly on ASUS notebooks with Nvidia
graphic cards.
The support page on link ( http://support.asus.com/Search/KDetail.aspx?
SLanguage=en&no=5CF50C3E-07B6-44EC-CA69-448736A16E89&t=2# ) says that
I need a new VBIOS but it does not exist for Z97V. If you could release a fixed VBIOS,
me (and many other customers) would be very grateful.

ASUS píše:Dobrý den :
Dekujeme,ze kontaktujete ASUS zákaznickou podporu.
Jmenuji se Mirek a budu vám asistovat.

Omlouvam se, ale Vas notebook je produkt vyrobeny zakazku a nejedna se tedy
primo o vyrobek firmy ASUS. Podporu temto produktum poskytuje prodejce, technicka
podpora ASUS Vam bohuzel nemuze pomoci.

S pozdravem / Best regards

Ja som píše:Dobry den Mirek,
zrejme si uz nepamatate, ale uz sme davnejsie tento problem spolu riesili. Navrhli
ste, aby som notebook poslal do servisu, co nemam v umysle urobit, ked notebook
potrebujem denne pouzivat a naviac problem dokazem opravit aj sam. Neviem, co
myslite tym, ze je to produkt na zakazku, ked je to presne taky isty notebook, ktory
ASUS sam vyraba a podporuje ho, kedze Z97V sa nachadza v zozname
podporovanych produktov na stranke ASUS.
Viem, kde je problem, vie to aj XY dalsich ludi na internete, ale ASUS sa stale k
tomuto problemu stavia, ako keby ho ani nevidel. Pritom tento problem je tu uz
peknych par rokov. Pisal som tuto ziadost o podporu preto, aby som dal ASUSu
vediet, ze vo VBIOSe ich notebookov sa nachadza chyba, ktora vyzaduje ich
spolupracu. Servisny zasah nie je nutny, pretoze tak, ako si uzivatel dokaze sam
aktualizovat BIOS, tak to ide aj s VBIOSom. Ide len o to, ze konkretny VBIOS nie je
dostupny, tym padom ani odporucanie na aktualizaciu VBIOSu, na ktore som Vam
poslal link z online supportu, nie je platne.
Prosim Vas o posunutie tohto problemu dalej, nech uz sa nieco v tom pohne. Uz
dlhsie s tym zapasim a vypisujem na podpory a nic. Obavam sa, ze tento notebook je
posledny produkt, ktory som si od ASUSu kupil.
S pozdravom,

ASUS píše:Dobrý den,

Víte cemu nerozumím, pokud je chyba ve VGA BIOSu a problém generují nsprávné
nové ovladace, proc nepoužíváte puvosní ovladace a byl by klid.
Mužete mi to vysetlit? Pokud je to opravdu VGA BIOSem bylo be to rešení.

Z97V se neprodával na našem trhnu, proto bežne se podpora tímto kusem nezabýva.

Po zmene ovladace je vše v porádku ci nikoliv?

Díky za info

S pozdravem / Regards !

Ja som píše:Zdravim,
teraz pouzivam ovladace 260.99 a tie su bez problemov. Avsak obcas sa tiez stane,
ze pocitac na chvilu zamrzne, potom preblikne obrazovka a objavi sa hlaska "Display
driver nvlddmkm stopped responding and has recovered" alebo nieco v tom zmysle.
To sa ale moc casto nestava, len asi raz do mesiaca, a pracu na NB to neovplyvni
(len je to otravne). Rad by som aj kvoli tomuto pouziival najnovsie ovladace, no
najma kvoli tomu, ze novsie ovladace byvaju lepsie - vyssi herny vykon.
Z97V sa predaval v ramci programu Intelu Verified by Intel (VBI), ktory zial uz
nefunguje. Existuje forum, kde sa aj ceski uzivatelia stazuju na problemy s grafickou
kartou: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... &start=150
Dakujem za ochotu pomoct,

ASUS píše:Dobrý den,

ten problém s pádem ovladace je bežný u vetšiny karet s NVIDA VGA, predeším u stolních pocítacu. Nedá se mu uplne vyhnout.

Vyzkoušejte napr. tyto ovladace.

Výkon u tohoto historického kusu není kam zvedat, práve proto, že se jedná o notebook, kde je politika precejenom jiná a to stabilita.

To že notebook padá s novýmy ovladacem je normalní, jelikoš urcení tech nových ovladacu je pro jiné vga karty primarne, než ty tu kterou máte.

Pro Vás není dulžite mít nejnovejší ovladace, ale optimální olvadace.

Navíc Váš notebook není garantovaná podpora W7, tady opravdu není samospasitelná rada na poradu dne.

Zkuste tyto ovladace :

http://www.asustreiber.de/downloads/win ... e-w7-64bit

S pozdravem / Regards !

Ja som píše:Zdravim,
ovladace, ktore ste mi ponukli, su naozaj velmi stare. Viem, ze tento problem nastaval uz vtedy, ked boli aktualne, s podobnou verziou. Vtedy som tiez musel ostat na starej verzii - 16x.xx, az raz som sa niekde docital, ze nove ovladace verzie 25x.xx (presne cisla si nepamatam) uz tento problem nesposobuju a naozaj, po instalacii vsetko bolo v poriadku. Takto som isty cas mohol aktualizovat ovladace opat az dodnes, ked som zistil, ze najnovsie ovladace prinasaju tento problem spat. Posledne funkcne ovladace su teda 260.99.
Ked je teda toto spravanie bezne u vacsiny grafickych kariet, ako je mozne, ze vyrobcovia s tym nic nerobia? A ako vobec mozu byt ovladace od NVIDIE oznacene, ze su urcene pre tuto graficku kartu a dokonca niest logo WHQL, ked nefunguju?
Ked, ako tvrdite, je specializacia modelu Z97V na stabilitu, tak ako to, ze nove ovladace ho robia nestabilnym v zmysle, ktory som popisal?
Tento problem nastaval v minulosti aj pod Win Vista, preto to, ze mam Win 7 na to ozaj vplyv nema.
Co tak skusit vyriesit pricinu tohto problemu, namiesto jeho nasledkov?
Pekny den,

ASUS píše:Dobrý den,



Problémy obecné podpory NVIDIA se zabývat nebudu.

Každopádně jste si koupil notebook ASUS a vy primárně máte následovat doporučení spol. ASUS.

My zajišťujeme, aby notebook fungoval dle parametrů a tedy doporučíme Vám především ten ovladač,

který je pro notebook ideální.



To jestli to neopoužijte, už je jen vaše volba.

Pokud si nainstuljete ovadače které vám nedoporučíme, nemůžete se zlobit, že nebude správně fungovat.



Děkuji za pochopení situace.



Přeji Hezký Den :-)

Po tomto uz naozaj nemam chut dalej sa s nimi hadat. Aspon vidno, ze im ide iba o prachy a riesenie davno znamych problemov ich nezaujima. Teraz sa ohanaju tym, ze je to starsi kus (ma len dva roky, to hadam nie je tak vela), ale nezaoberali sa tym, ani ked bol novy. Zda sa, ze je to ozaj prvy a posledny produkt od ASUSu, ktory som si kupil.
Mal som Asus Z97V. Uz ho nemam.

scalerun

ovladače Win 7

Příspěvekod scalerun » 18 zář 2011 20:16

ahoj,

po delší době používání šasi s win vista jsem přešel na win 7 ale řeším nedostupnost ovladačů na tento systém. na stránkách asus jsou jen pro xp a vista. Zkoušel jsem to přes kompatibilitu, ale to taky hází chyby. Jak jste to vyřešili vy? Jde mi třeba o to ATK hotkey nebo o fingerprint( tu aplikaci taky)

dík za odpověď

Mek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2010 23:32
Bydliště: Trencin, Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mek » 18 zář 2011 22:49

ATK Hotkey aj ten program na odtlacky prstov mi funguje v 64b Win7 bez problemov. Odkial som tie ovladace stiahol, si uz nepamatam. Asi som skusil tie, co su tam pre Vistu...? Skus, ak nepomoze, tak ti svoju zbierku ovladacov niekam uploadnem (tie, co pouzivam na Win7 ja).
Mal som Asus Z97V. Uz ho nemam.

scalerun

Příspěvekod scalerun » 19 zář 2011 15:14

zkusil jsem to stáhnout z asusu, ale proste mi to hodi vzdycky pri spusteni pocitace nejakou chybu ze to nemuze nacist. tak kdybys byl tak hodnej...a ctecka ti funguje?

Mek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2010 23:32
Bydliště: Trencin, Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mek » 19 zář 2011 18:51

Vsetko mi funguje. Poslal som ti sukromnu spravu s linkom.
Mal som Asus Z97V. Uz ho nemam.

Mek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2010 23:32
Bydliště: Trencin, Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mek » 05 lis 2011 13:58

Dnes som opat skusil nainstalovat najnovsie ovladace od NVIDIE (mysliac si, ze to vyriesi obcasne sekanie v hre Rage). Kupodivu, uz ziadne mrznutie a artefakty na obrazovke. Len aby to zase neposahali v niektorej z dalsich verzii, ako minule...
Mal som Asus Z97V. Uz ho nemam.

pidom
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 06 úno 2007 19:01

Příspěvekod pidom » 10 lis 2011 16:52

A jaká je to verze?poslední mi fungujou 260.99 a i nejnovější 285.62 mi hází artefakty a ovladač se často restartuje
ASmobile Z97V 15.4" 1920x1200, GF 9650GT 1024MB, Montevina

Intel® Core™ 2 Duo P9500, 2.53GHz, 1066MHz FSB, 6MB L2, Penryn 45nm

2x Kingston 2GB 800MHz ,SSD Intel 320 120 GB+500GB, W7HP 64bit

Mek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2010 23:32
Bydliště: Trencin, Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mek » 10 lis 2011 17:27

Je to 285.62 a mne fachci skvele... coz fakt nechapem :shock:
viem len ze jednu vec som pred instalaciou urobil inak a to ze som vypol antivir a firewall... ale nezda sa mi ze by to bolo tym... ale mozno to za pokus u teba stoji...
inac tiez som mal tie 260.99 nainstalovane a s nimi som fungoval dlhy cas.
Mal som Asus Z97V. Uz ho nemam.

Mek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2010 23:32
Bydliště: Trencin, Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mek » 17 lis 2011 13:27

A sakra... tak som to zakrikol... kvalita ovladacov od nvidie zase nenechala na seba dlho cakat.
Tie ovladace mi slapu len dovtedy, kym mam pripojeny externy monitor cez HDMI (hoci aj vypnuty). Akonahle vytiahnem kabel, tak za chvilu artefakty a zmrznutie systemu. Po starte OS bez pripojeneho externeho monitora to iste. Takze u mna je volba jasna -> downgrade a oci pre plac :?
Mal som Asus Z97V. Uz ho nemam.

Mek
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 03 led 2010 23:32
Bydliště: Trencin, Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mek » 06 led 2012 19:09

Dnes som sa pousmial cez slzy, ked po instalacii najnovsich ovladacov do linuxovej distribucie Backtrack 5 (v290) sa prejavili tie iste artefakty, ako na Windows. Po chvili samozrejme zmrzol system.
Nastastie som nasiel na nete linuxove ovladace verzie 260.19 a tie funguju perfektne. Takze zial to nie je len zalezitost Windows.
Mal som Asus Z97V. Uz ho nemam.

KodloN
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 21 črc 2014 13:43

Z97V - SSD

Příspěvekod KodloN » 21 črc 2014 13:53

pidom píše:ASmobile Z97V 15.4" 1680x1050, GF 9650GT 1024MB, Montevina
Intel® Core™ 2 Duo P9500, 2.53GHz, 1066MHz FSB, 6MB L2, Penryn 45nm
2x Kingston 2GB 800MHz ,SSD Intel 320 120 GB, W7HP 64bit

"pidom", prosím tě, ve svém podpisu uvádíš SSD a já nyní plánuji také oživit notebook Z97V tím, že nahradím původní 320GB disk za nové SSD.
Můžeš prosím poradit? Případně někdo další zde na fóru?
Ještě jsem ten notebook nerozdělával. Je v notebooku standardní SATA rozraní? Potřeboval jsi nějaké redukce k tomu intel 320 SSD? Postupoval jsi podle nějakého návodu? Případně, migroval jsi systém z disku na SSD nebo šlo o čistou instalaci?


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů