Compal HL90

notebooky VBI a vše kolem nich
FiftyVCD
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2008 12:14

Příspěvekod FiftyVCD » 12 zář 2008 17:46

Dobrý den prosím Vás pěkně měl bych dotaz ohledně instalace OS konkrétně Win XP a Vista. Jde si teda zapnout boot a nainstalovat si OS nebo to nejde:-(? Když to tu tak pročítám začínám být z toho nervoozní že to nejde:-(. Děkuji pěkně za radu.

ineya

Příspěvekod ineya » 12 zář 2008 17:54

FiftyVCD píše:Dobrý den prosím Vás pěkně měl bych dotaz ohledně instalace OS konkrétně Win XP a Vista. Jde si teda zapnout boot a nainstalovat si OS nebo to nejde:-(? Když to tu tak pročítám začínám být z toho nervoozní že to nejde:-(. Děkuji pěkně za radu.

Dobry den, urcite to ide. Pre XP je predtym ale nutne vypnut ahci pomocou ahci_dis.exe, instalacia win by potom mala prebehnut OK. Druha moznost je slipstream Intel driverov (tusim ICH9) na instalacne medium a potom by instalacia nemala koncit bluescreenom 7b. Visty som zatial neskusal.

FiftyVCD
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2008 12:14

Příspěvekod FiftyVCD » 12 zář 2008 18:11

ineya píše:
FiftyVCD píše:Dobrý den prosím Vás pěkně měl bych dotaz ohledně instalace OS konkrétně Win XP a Vista. Jde si teda zapnout boot a nainstalovat si OS nebo to nejde:-(? Když to tu tak pročítám začínám být z toho nervoozní že to nejde:-(. Děkuji pěkně za radu.

Dobry den, urcite to ide. Pre XP je predtym ale nutne vypnut ahci pomocou ahci_dis.exe, instalacia win by potom mala prebehnut OK. Druha moznost je slipstream Intel driverov (tusim ICH9) na instalacne medium a potom by instalacia nemala koncit bluescreenom 7b. Visty som zatial neskusal.


Nechápu to:-( jsem asi trochu blbší ještě tmu moc dobře nerozumím prosím pěkně šlo by to rozepsat přesněji. Prosím pěkně. Nechápu co je ta ahci_dis.exe a kde se to dá najít když budu mít notebook kupený bez OS:-(. Prosím pěkně děkuji za radu

ineya

Příspěvekod ineya » 12 zář 2008 18:34

Nic sa nedeje, pred par dnami som bol rovnako zmateny, prave toto forum mi pomohlo najst smer.

AHCI detailne tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_H ... _Interface
Stanovisko Compal-u tu: http://service1.marasst.com/Compal/JHL9 ... lation.jpg
ahci_dis.exe - utility, ktora sa da stiahnut tu: http://service1.marasst.com/Compal/JHL9 ... X_AHCI.zip

laicky povedane: ahci je feature, ktora je pekna a zvysuje vykon (neviem presne o kolko) pevneho disku, podporuje hotplug a pod. avsak ked je zapnuta tak XP maju problem s nou pracovat, a skoncia bluescreenom.

Co treba spravit pred instalaciou XP je nabootovat nejaky DOS, ja som napr. pouzil obraz diskety z win98, pridal som tam ahci_dis.exe a cele to napalil na CD. Nabootoval, spustil a vypol ahci. Instalacia XP prebehla bez chyby, a dokonca aj BartPE zacal fungovat.

trnyv
občas něco napíše
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2008 12:01
Bydliště: Jakarta

Příspěvekod trnyv » 12 zář 2008 18:56

Počkat. Já sem trošku amatér takže vůbec nevím o čem tady mluvíte :oops: . Postupně :
1. Dovezou mě počítač kompletně bez OS, pač doma mám Windows Wp Sp3
2. Pustím kompl a vrazím do něj Cd s Xp a vono se to normálně z toho nabootuje a nainstaluje
3. Je to pravda nebo to není tak lehký?
4. Díky
5. Nebo sem trošku vedle :lol:

FiftyVCD
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 27 čer 2008 12:14

Příspěvekod FiftyVCD » 12 zář 2008 18:56

ineya píše:Nic sa nedeje, pred par dnami som bol rovnako zmateny, prave toto forum mi pomohlo najst smer.

AHCI detailne tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_H ... _Interface
Stanovisko Compal-u tu: http://service1.marasst.com/Compal/JHL9 ... lation.jpg
ahci_dis.exe - utility, ktora sa da stiahnut tu: http://service1.marasst.com/Compal/JHL9 ... X_AHCI.zip

laicky povedane: ahci je feature, ktora je pekna a zvysuje vykon (neviem presne o kolko) pevneho disku, podporuje hotplug a pod. avsak ked je zapnuta tak XP maju problem s nou pracovat, a skoncia bluescreenom.

Co treba spravit pred instalaciou XP je nabootovat nejaky DOS, ja som napr. pouzil obraz diskety z win98, pridal som tam ahci_dis.exe a cele to napalil na CD. Nabootoval, spustil a vypol ahci. Instalacia XP prebehla bez chyby, a dokonca aj BartPE zacal fungovat.


Teda já mám takové problémy s tímto to je hrozné:-(. Mohli bychom si psát na icq prosím Vás? Do PM jsem Vám poslal ICQ svoje

ineya

Příspěvekod ineya » 12 zář 2008 19:14

trnyv píše:Počkat. Já sem trošku amatér takže vůbec nevím o čem tady mluvíte :oops: . Postupně :
1. Dovezou mě počítač kompletně bez OS, pač doma mám Windows Wp Sp3
2. Pustím kompl a vrazím do něj Cd s Xp a vono se to normálně z toho nabootuje a nainstaluje
3. Je to pravda nebo to není tak lehký?
4. Díky
5. Nebo sem trošku vedle :lol:

nie, pokial viem, tak v tomto poradi skonci instalacia bluescreenom s chybou 7b, pred instalaciu XP treba vypnut ahci
Enabling AHCI in a system BIOS will cause a 0x7B Blue Screen of Death STOP error (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE) on installations of Windows XP where AHCI/RAID drivers for that system's chipset are not installed - i.e. boot failure.

mozem potvrdit, ze BartPE (win live cd) skutocne takto skoncil ked som to skusal

Nacek
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 15 srp 2008 11:49
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Nacek » 12 zář 2008 19:20

Zdravim, znova ja....pořád mi nejde flashnout ten bios....ale je tu takovej zvláštní problém....nejde mi freedos...ani z CD pokaždé to napíše cosi jako wrong optical něco....přesně nevim....ale když se mi podařilo rozfungovat freedos z Hiren's boot cd tak mi zase setup.bat u programu co má flashnout bios nahlásil zase nějakej error....bohužel nevím jakej...
daku pls. napiš nějakej detailnější návod...(zase ne moc)

Compal JHL90 1680x1050
Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P8400, 2233 MHz (8.5 x 263)
Kingston 4 GB DDR2-800 (5-5-5-18 @ 400 MHz)
GeForce 9600M GT (512 MB)
320 GB, 7200 RPM, SATA-II

3DMARK06 - 4812

dak

Příspěvekod dak » 12 zář 2008 20:15

vytvoril jsem si bootovaci flashku podle tohodle navodu (gigova flashka od kingstonu - prvni metoda)

jinak s tou instalaci a ahci... vsichni kolem toho silej, ale mne instalace XP SP3 probehla v pohode. to visty byly ty, co se s*aly

Raduzz
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 27 srp 2008 21:31

Příspěvekod Raduzz » 12 zář 2008 21:31

dneska jsem si ho taky objednal - primo na prodejne, kde mi ho i ukazali.
pan "prodavac" se me zeptal, jaky operacni system na tom budu provozovat. a kdyz jsem mu rekl, ze XP, tak si do objednavky pripsal poznamku: pripravit na XP - ahci... .

ale tak si rikam, nebylo by lepsi nainstalovat Visty? jaky mate nazor?
prinejmensi by vyuzily cele 4GB pameti

budu si muset sehnat ovladace na XP. musim prochazet cele toto forum a dohledavat jednotlive odkazy na drivery, nebo je to nekde vsechno pohromade - jeden zip file?
HL90 - 1680x1050, GF 9600M GT 512MB, P8600, 4GB RAM, 200GB HDD

ineya

Příspěvekod ineya » 12 zář 2008 23:43

Raduzz píše:dneska jsem si ho taky objednal - primo na prodejne, kde mi ho i ukazali.
pan "prodavac" se me zeptal, jaky operacni system na tom budu provozovat. a kdyz jsem mu rekl, ze XP, tak si do objednavky pripsal poznamku: pripravit na XP - ahci... .

ale tak si rikam, nebylo by lepsi nainstalovat Visty? jaky mate nazor?
prinejmensi by vyuzily cele 4GB pameti

budu si muset sehnat ovladace na XP. musim prochazet cele toto forum a dohledavat jednotlive odkazy na drivery, nebo je to nekde vsechno pohromade - jeden zip file?

64bit XP by si mal poradit s 4GB ram
drivery som pouzil odtialto (adresar winxp): http://service1.marasst.com/Compal/JHL90_91/

dak

Příspěvekod dak » 12 zář 2008 23:45

no pokud se nepletu, tak pokud si tam nedas 64bit visty, tak stejne zustanes nekde na 3GB, na zbytku mas namapovanej hw. a osobne nevim, jestli bych do toho sel...
jinak XP drivery jsou tady (thx2 ineya)
pripadne moje jsou uply na rapidu.

edit: nebyl jsem nejrychlejsi :)

Unown
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 09 zář 2008 18:38

Příspěvekod Unown » 12 zář 2008 23:48

hoj,
rád bych se optal,jakého typu má grafika paměti --> DDR2/DDR3/DDR3 a jak se na tomto notesu hraje...příští týden my mi měla příjít tato Konfigurace:
Přehled konfigurace:
1) Compal HL90 15.4'' 1440x900, SuperMulti, GF 9600M GT 512MB, Montevina

2) IntelR CoreT 2 Duo P8400, 2.26GHz, 1066MHz FSB, 3MB L2, Penryn 45nm

3) Kingston 2GB 800MHz PC2-6400 DDR2 CL5.0 (5-5-5) SO-DIMM

4) Pevný disk 250GB, 5400ot., S-ATA-II, 8MB

5) Mandriva Linux 2008.1 spring free 64bit

6) OpenSUSE 11, 64bit, 1 DVD

7) UBUNTU 8.04 ''Hardy Heron'' 64bit

8) IntelR WiFi Link 5100 Series, 802.11a/b/g/Draft-n, PCI-E Mini Card

9) Compal Bluetooth modul pro řadu HL90

Doplnili by jste tam něco?

a nechápu rozdíl mezi těmi WIFI-nami,přijdou mi šecky stejné..

//jinak nelekněte se těch distribucí Linuxu,nejsem socka,ale budou se mi hodit na školu :)

díky všem

ineya

Příspěvekod ineya » 13 zář 2008 00:14

doplnil by som 2GB ramky, nech mas 4
wifi som bral ciste podla podpory pre linux, znelo mi to povedome, tak som vzal 4965

9600m gt: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 449.0.html

hra sa na nom celkom dobre (na to ze je to notebook), vcera som skusal portal, vsetko na max na 1680x1050 sa drzal medzi 60 a 30fps, a vysledky 3dmarkov najdes tiez niekde v tomto threade

dak

Příspěvekod dak » 13 zář 2008 00:41

pameti jsou gddr2. je to jedinej nedostatek tohodle notebooku...
jinak ty wifiny jsou vicemene stejny. lisej se jenom antenama (rozdil je jenom u novejch apcek)


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů