Comodo firewall

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
MichalJ5

Comodo firewall

Příspěvekod MichalJ5 » 16 lis 2007 12:22

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli někdo používáte tenhle firewall a jaké s ním máte zkušenosti? dik[/u]

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 lis 2007 12:37

Nemám. :D

Ale osobně nemám tu ani antivir a pouze wokení firewall a pod tuxem též jen to co nabízí on sám nic víc. A vir ani worm ani nic podobného jsem doma nechytil, wokna mi tu jednou už to bude rok a naprosto v pohodě pořád. A to že si občas stáhnu i takové ty videa s pěknýma slečnama :D
tento účet již není aktivní.

chroust
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 24 říj 2007 09:01
Bydliště: Liberec

Příspěvekod chroust » 16 lis 2007 17:26

dokud jsem mel starej nb s winXP tak jsem pouzival Comodo FW 2.4. ted mam visty, takze zatim hledam poradny FW, Comodo v3, ktery bude podporovat Visty je ve stadiu RC1, tak se snad dockam.
jinak je to podle me dost dobry FW, je potreba se s nim trochu seznamit a neni moc vhodny pro zacatecniky, tem spis nejaky kerio apod. nemel jsem s nim zadne problemy a vsechno fungovalo presne jak si nastavis - komunikace, porty ... u me jasnych 5/5 :wink:
Lenovo R61 (T7250, 2GB ram, 15.4" WSXGA+, NVS 140M, 160GB hdd ..., WVB + Gutsy Gibbon)
+ 19" LCD Samsung 931bw, 2.1 Logitech Z4 repro

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 16 lis 2007 18:43

maxxz píše:Nemám. :D

Ale osobně nemám tu ani antivir a pouze wokení firewall a pod tuxem též jen to co nabízí on sám nic víc. A vir ani worm ani nic podobného jsem doma nechytil, wokna mi tu jednou už to bude rok a naprosto v pohodě pořád. A to že si občas stáhnu i takové ty videa s pěknýma slečnama :D

Tím bych se být tebou vůbec nechlubil... :roll: V linuxu snad máš alespoň iptables, ne? Nebo ses ani neobtěžoval je nakonfigurovat?

Jinak pokud ve Winech nemáš žádný firewall ani antivir, tak by mě moc zajímalo, jak si můžeš být tak jistý, že máš comp čistý, když nemáš jak poznat, jetsli skutečně čistý je... ;)
Pokud jsi za NATem, tak to ještě jde, páč se k tobě stejně z venčí nikdo nemůže připojit (pokud nemáš proroutované některé porty nebo pokud už nemáš v compu nějaký škodlivý kód, který si spojení sám vytvoří), ale nevíš, co vůbec odchází od tebe (já třeba mám rád kontrolu nad tím, které programy komunikují s netem). Pokud máš veřejnou IP, tak si normální sebevrah... :roll:

Jinak já používám Comodo Personal Firewall 2.4. Jsem s ním celkem spokojený. Jelikož lze nastavit úroveň ochrany podle zkušeností uživatele, tak bych ho asi doporučil i začátečníkům.
Předtím jsem zkoušel ještě Outpost firewall, který je v testech na špici, ale byl jsem z něj velmi zklamán. Naprosto příšerné nepřehledné GUI a navíc byl nestabilní.
Dříve jsem dlouhou dobu používal Kerio Personal Firewall 4.1.2, ale ten nenabízí dostatečnou ochranu, navíc mi dost hodně brzdil přenosy po domácí síti.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 lis 2007 19:08

mám jen ten co je ve Woknech SP2 :) Firewall myslim. Jistej si sem pač jednou za čas sem nainstaluju spybot, noda a projedu to. Nic neobjevim a můžu to dát s klidem opět pryč. Ano mám veřejnou ip. Není mi to k ničemu pokud nemám v PC žádnej soft co by potají odesílal nějaký klíče nebo hesla tak čeho se mám bát, že odesílám ? Pokud je někdo idiot a nainstaluje si každej shit co na něj vyskočí přes popup okno tak budiž ať se zazdí. A jestli mě někdo napadne z venčí ? Co by mi bože tak mohl ukrást :D Maximálně mi někdo může sebrat moje sešity :D píšu si ve škole do booka :D A to mě zase tak moc netrapí.
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 16 lis 2007 20:31

"Firewall" integrovaný ve Windows XP SP2 není žádný firewall, ale atrapa firewallu.

Moc by ses divil, kolik běžných programů odesílá jakési neznámá data do inetu... A zdaleka se nejdná jen o nějaké shareware...

S veřejnou IP WinXP bez firewallu? Bez urážky, ale si fakt cvok a o bezpečnosti asi vůbec nic nevíš. Nemáš náhodou nasdílené všechny disky a účet bez hesla? Takých dementů je i na ČVUT FEL mraky a během přednášek tam lze najít desítky lidí, kteří mají nasdílený i systémový oddíl, žádné heslo a dokonce povolený zápis. Kámoš se baví tím,že jim zanechá na ploše vzkaz, rozhází zástupce a soubory do jiných adresářů atd.
No ale zpět k věci. Říká ti něco spam? Napadlo tě někdy z jakých počítačů se rozesílá? Hackeři si na počítačích těchto šílenců otevřou zadní vrátka a nainstalují nějaký pěkný škodlivý kód, který třeba rozesílá spam. Vytvořejí si takto celé klastry, které mohou ovládat a využívat k různým účelům. Na co plýtvat prostředky na výkonné servery a riskovat odhalení, když lze využít nezabezpečené počítače šílenců s veřejnýma IP? ;)
Internetové bankovnictví nepoužíváš?

Pokud nejsi BFU, tak se dnes klidně obejdeš bez antiviru. Ale úmyslně nemít na WinXP žádný normální firewall a být připojen přes veřejnou IP je normální demence... :roll:
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 lis 2007 20:50

máš náhodou nasdílené všechny disky a účet bez hesla?


ne. Nemám nasdílené nic. Účet mám s heslem.

Říká ti něco spam?


A když si dám firewall určitě miliony spamů přestane chodit že ? Tohle se prostě nedá zastavit a kdo chce může se dostat přes cokoliv pokud je šikovnej.

Internetové bankovnictví nepoužíváš?

ne.

Ale úmyslně nemít na WinXP žádný normální firewall a být připojen přes veřejnou IP je normální demence...


proč ? Pan Hulán vypraví o dokonalém systému tak čeho bych se měl bát ? :D :D Ale k věci nemám za potřebí ho mít. Nějaký porty mám blokovaný v routeru a je to.
tento účet již není aktivní.

centos
guru
Příspěvky: 1157
Registrován: 20 zář 2007 22:52
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod centos » 16 lis 2007 21:19

K tomu Comodu, verze 3 funguje na Vistě (a na stáhnutí je taky), ale tak nějak mi odebrala admin práva a nepovolovala ani zápis na disk, když jsem chtěl něco stáhnout z netu. Jde to tam někde nastavit? Momentálně mám ZoneAlarm, ale zdá se mi, že trochu brzdí internetovou komunikaci.
A přes rok jsem měl na XP a veřejné IP Jetico (jeden z nejlepších fw) a ze zkušeností, co jsem za tu dobu nasbíral, bych řekl, že pokud člověk ví, co dělá, a neklikne na vše, co na něj vyskočí, tak fw ani nepotřebuje. Nicméně přehled o tom, co se kam připojuje, není k zahození a já sám už jen kvůli tomu ho budu mít vždy.
ASUS F3Ka, Arch linux
bo neznamená nebo, ale protože (neboť)..

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 16 lis 2007 21:19

Zřejmě si to s tím spamem nepochopil nebo si jen sobecký a je ti jedno, že se z tvého počítače rozesílá spam a mimojiné ti taky zatěžuje net. Ovšem to byl jen jeden příklad možného využít počítačů šílenců.

Co to je "nějaké porty"?! Jako namátkou si vzal pár portů a zablokoval je nebo co? :lol: Tohle se dělá tak,že se všechny porty zablokují a povolí jen ty, které používáš.... Pokud máš alespoň ten firewall na routeru dobře nastavený, tak alespoň že to.

Pan Hulán básní a používá Visty, ve kterých už je firewall použitelnější (samozřejmě nastavený přes to pokročilé nastavení).
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 16 lis 2007 22:22

Co to je "nějaké porty"?!

Bohužel jaký přesně nevim nastavoval mi to provider. Stejně tak mám zakázaný peer-to-peer takže mi museli zablokovat nějakej port ovšem jakej nevim. Musel bych jim napsat co přesně mi tam nastavili. ale FW v routeru je nastavenej musel bych se mrknout co přesně ale momentálně jsem docela nasráč nebudu se tady chlubit z čeho ale žádné navykové látky to nejsou pár slov k tomu stačilo takže doodpovim zítra.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 16 lis 2007 23:45

Ja napr. zkousel ted nedavno ten novy ESET program (ESET je tvurce Nod32) jmenuje se to Smart Security a je to v podstate takove 3v1 ... antivir, firewall a adaware (plus nejake takove funkce jako antispam, apod.) akorat ze to byla jen trial verze... a nejak sem nebyl schopny ten firewall nejak poradne nastavit, sice sem mohl pro spoustu aplikaci urcit pravidla/povolit/zakazat atd. ale nejaky poradny nastaveni sem nevedel jak... mozna sem to prehlidl, no pockam si a podivam se na plnou verzi. Firewall ale docela zklamal pri jednom testu na netu, jestli dokaze uchranit odesilany text pres IE... a nezvladl, podle tech stranek to ale treba Outpost Firewall zvlada. (ale s tim sem si fakt nerozumnel)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 17 lis 2007 00:02

maxxz píše:Co to je "nějaké porty"?!

Bohužel jaký přesně nevim nastavoval mi to provider. Stejně tak mám zakázaný peer-to-peer takže mi museli zablokovat nějakej port ovšem jakej nevim. Musel bych jim napsat co přesně mi tam nastavili. ale FW v routeru je nastavenej musel bych se mrknout co přesně ale momentálně jsem docela nasráč nebudu se tady chlubit z čeho ale žádné navykové látky to nejsou pár slov k tomu stačilo takže doodpovim zítra.

No tak ty si vážně expert... Ani nevíš, jak máš router nastavený, protože ti to "nějak" nastavil provider. :roll: Tak myslím, že další diskuze už ani nemá smysl...
Ono je taky dost možné, že jen zakázal P2P, aby tě omezoval ve stahování a tím si tolik nezatěžoval síť, ale ostatní klidně nechal povolené.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 17 lis 2007 07:31

jako kdybych někde psal, že jsem expert magore :wink: :wink: Máme celej barák zakázanou p2p.
tento účet již není aktivní.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 17 lis 2007 14:05

kedze je stale este nedostatok kvalitnych free personal firewallov pre vistu (comodo, jetico alebo kerio este nemaju plne funkcne verzie) tak docasne pouzivam pc tools firewall. urovne vyssie spominanych nedosahuje ale je zdarma a stale vyrazne lepsi ako windows firewall. windows firewall je pri kontrole in/out trafficu prakticky neucinny (hlavne pod admin uctom a duplom pri vypnutom UAC).

inak imho 99% ohrozeni virusmi a spywarom dokaze odfiltrovat pouzivanie FF s noscript extension (alebo obdoba v opere) a povolovanie javascriptu len na bezpecnych strankach. antispyware soft uz potom prakticky nie je potrebny. odkedy to pouzivam mi spybot alebo adaware nasli maximalne tak tracking cookies. a antivir je potrebny uz len na kontrolu prichadzajucich suborov (maily a download).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

chroust
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 24 říj 2007 09:01
Bydliště: Liberec

Příspěvekod chroust » 17 lis 2007 19:16

tak jsem se rozhodl, ze zkusim Comodo FW 3, kokretne je to CFP_Setup_3.0.11.246_XP_Vista_x32_RC1 a musim zatim konstatovat, ze kuci udelali poradnej kus prace. GUI je predelane oproti verzi 2.4 a imo k lepsimu, fce vypadaji dost dobre, hlavne si pohrat s novinkou Defence+ je to nadstavba k FW a hlida malware atd.
zatim sem neobjevil zadny bug, ale kdyby neco tak dam vedet
(a vzal kucina celych 4.2MB z pameti 8) )
Lenovo R61 (T7250, 2GB ram, 15.4" WSXGA+, NVS 140M, 160GB hdd ..., WVB + Gutsy Gibbon)
+ 19" LCD Samsung 931bw, 2.1 Logitech Z4 repro


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů