iTunes

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
lundefugl
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 15 črc 2012 20:19

iTunes

Příspěvekod lundefugl » 24 pro 2012 22:14

Zdravím, povězte mi, prosím, jaké jsou Vaše názory, popř. zkušenosti s tímto programem? Je to dobrý nebo spíš jen nutný zlo k iPod/iPhone? Někde jsem slyšel něco ve smyslu, že to má prý svojí vlastní knihovnu na hudbu? :roll:

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 25 pro 2012 08:08

Pro mě je to nutné zlo.Mám ho nainstalovaný jen kvůli některým knihovnám DLL bez kterých by mi nefungoval program IFunBox,který ho u mě plně nahrazuje.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 25 pro 2012 10:29

Perfektni program, v podstate neznam lepsi spravu hubdby. Pokud clovek nakupuje a nekrade pisnicky, tak je to soft cislo 1.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 25 pro 2012 12:25

Pro mě spíš nutný zlo. Používal jsem ho pár let, ale štvalo mě, kolik zabírá místa (resp jeho zálohy). Mám svojí složku s audio soubory. Když jsem je chtěl nahrát do iPodu tak se udělaly kopie "v itunes", takže fyzicky byly v počítači dvakrát.
Používám jako jeho náhradu DiskAid, ale taky jsou potřeba nějaké dll knihovny z orig iTunes.

Jinak na správu audio dat je to ok, stačí aby měly soubory v pořádku id3 tagy (a můžou být klidně stažený).
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 25 pro 2012 12:40

Je to takový zbytečně velký moloch. Z toho původního programu pro správu hudby se stala ne moc rychlá, překomplikovaná šílenost.

iTunes je ok, když plánuješ, že už nikdy nebudeš používat nic jiného. Tj. na počítači přehrávat pouze přes iTunes a na cesty pouze iPod/iPhone/iPad. Jinak je s tím spíš zlo.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

lundefugl
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 15 črc 2012 20:19

Příspěvekod lundefugl » 25 pro 2012 19:13

Já právě mám nový iPhone a ten se bez iTunes asi neobejde, tak jsem se snažil zjistit Vaše názory. Dá se nějak předejít tomu, abych hudbu měl jen ve klasický knihovně a ne ještě někde i iTunes knihovně, aby tam nebyla fyzicky dvakrát, jak píše kubino?

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 25 pro 2012 19:49

iTunes používám už léta letoucí a nikde mi to "duplicitní zálohy" nedělá... ??? Jsem maximálně spokojená.

Záleží, jak si program nastavíš - by default to ukládá všechnu hudbu (staženou z music store anebo nagrabovanou z CD) do vlastní podsložky v tvé hudební složce, ale nic ti nebrání tu hudbu pak přesunout jinam (a pak iTunes ukázat, kam jsi ji uložil). Vyhovuje mi, že umí dobře spravovat ID3 tagy, korektně pojmenovává soubory a vytváří logické složky (včetně správného řazení soundtracků a jiných kompilací).

Naprosto dokonalá featura je pak iTunes Match, za těch pár eur ročně rozhodně stojí, doporučuju pozornosti :) (aneb nemusím přetahovat komplet hudební knihovnu, když přecházím na nový počítač, a přitom mám veškerou svou hudbu k dispozici z cloudu... stejně tak do iPhonu / iPodu nemusíš synchronizovat všechno, co chceš mít "po ruce" - vybereš si, na co máš zrovna chuť, a streamuješ/stahuješ z cloudu.)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 25 pro 2012 23:55

entropy: jsem rad, ze to nekdo vidi stejne jako ja.... vsechno je to o nastaveni. Vetsina lidi to proste jen s iTunes neumi a pak tvrdi, ze to je zlo, ale neni. I na Windowsech ITunes funguje skvele a mohu je doporucit. Stejne tak zmineny iTunes Match.. proste parada..
Cili moje rada zni : nebran se tomu....je to v pohode..
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 26 pro 2012 08:45

To není ani zdaleka o nastavení.Ale jak psal Swarm je to moloch.Navíc je tam pro mě dost restrikcí a hlavně mi ten program neumožnuje jít do hlubší struktury výrobku od Applu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

entropy
píše často
Příspěvky: 376
Registrován: 08 bře 2008 13:00

Příspěvekod entropy » 26 pro 2012 09:12

"neumožňuje jít do hlubší struktury výrobku od Applu" - a tím myslíš co? :) Pokud máš na mysli nějaký "výrobek" s iOS, tak tam to není záležitost programu, ale právě iOS, který ti nedovolí vlézt do filesystému.

iTunes používám - nevím, deset let..? už na čtvrtém počítači - XP, win7, teď OS X, problém nemám. Hudbu mi to duplicitně NEukládá, žádné restrikce mě nijak neomezují (naopak! iTunes Match vezme i hudbu, která nebyla stažená z iTunes store nebo přes iTunes z CD). Pokud máš konkrétní problém, řekni jaký a někdo ti tu popíšeme řešení :) protože pokud ty problém máš a jiní uživatelé ne, tak to nejspíš opravdu bude věc nastavení ;)


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů