Ovládače k hp dv6660ec po přechodu vista->xp

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
Dallen
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012 16:36

Ovládače k hp dv6660ec po přechodu vista->xp

Příspěvekod Dallen » 02 dub 2012 21:41

Zdravím, mám trošku problém.
Změnil jsem OS z vist na winXP. Byla potřeba upravit instalačku, ale stím nebyl problém.
Teďka jsem asi pět hodin stím dělal a podařilo se mi v podstatě rozjet pouze ovladače wifi (za což jsem rád), ale nic víc.
Stahoval jsem několik desítek ovládaču, včetně ovládačů od výrobce (intel) ale nerozjel jsem to.
Nevím přesně totiž jaké čipy vtomhle stroji jsou.

V podstatě jsem se tomu ještě uplně naplno nevěnoval, ale nerad bych nad tím strávil pár dní když to ani nen můj notebook.
Pokud by někdo mohl poradit, nasměrovat mě nebo případně ví kde zjistit konfiguraci NB tak bych byl vděčný.
Mě napadla základní věc, použít ovladače z vist, ale ty se nechcou nainstalovat a nevím jak z té instalačky "vycucnout" jen to co potřebuji.

Díky

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 04 dub 2012 10:38

pokud výrobce notebooku oficiálně nepodporuje daný OS, budeš mít problém ... proč vlastně přecházíš na XP?

Dallen
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012 16:36

ovladace

Příspěvekod Dallen » 04 dub 2012 10:41

Pouzivam to primarne v garazi na diag. S vistama je ten notebook skutecne nepouzitelny a xp jsem porad spokojeny. Navic vetsina programu na diag nejlepe pracuje s xp.
W7 zvazuju, sehnat je pres banskou gratis. Nejake piratske verze se mi resit nechce a zase kupovat OS za cenu 2x vyssi nez je cena notebooku a potom zjistit, ze to je taky na tom nepouzitelne se mi uz vubec nechce.
Dost zvazuju linux, na stolaku jsem snim byl spokojeny, ale potreboval bych nejaky emulator a opet mam obavu jak to bude hrat s temi programy co potrebuji

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 04 dub 2012 10:47

jak je to stary model? ... kdyz hledas ovladace na strankach HP, najdes neco? ... hledej podle PN

Dallen
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012 16:36

Příspěvekod Dallen » 04 dub 2012 10:58

Najdu na visty a w7 vsechno co potrebuju. Na xp jen takove univerzalni (hp wireless asistent aj.).
Premyslim.na nejakem.pc s vistama nainstalovat ovladace do vist a pak je prekopirovat do xp.
Otazka jestli by to bylo funkcni.

Dallen
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012 16:36

Příspěvekod Dallen » 04 dub 2012 13:41

Co bych hlavně potřeboval rozchodit je ethernet. Nechápu, že si Xp sám nenašel ovladače.
Mám nainstalovaný chipset (grafika Ok), i wifi (ale stou jsou problémy, na domácí síť se nepřipojím, ostatní zařízení ano. Jediné na co se mi podařilo se připojit je hotsport z androidího telefonu).
Potřeboval bych zjisit přesnou konfiguraci NB abych si třeba dohledal ovladače od výrobce. Ale na hp webu je prostě napsáno pouze ethernet 10/100 a tj. vše.

Díky

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 04 dub 2012 14:24

zkus hledat konfiguraci podle PN na spodku notebooku

Dallen
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 dub 2012 16:36

Příspěvekod Dallen » 04 dub 2012 15:40

Tak uz jsem to rozchodil sice nejak zlobi wifina, ale to se jeste udela.
Nejake ovladace jsem nasel podle konfigurace notebooku. Ostatni jsem vycetl z instalacek na visty a pote podle toho sehnal od vyrobce ovladace na xp.
Sice to bylo par hodin prace, ale uz to bezi. Akorat, ze jsem si samozrejmne vsechny ty ovladace smazal tak to snad uz nebudu muset zase nikdy delat :D

Diky muze se smazat


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů