Problém s vypalováním...

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
Ponteral
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010 13:05

Problém s vypalováním...

Příspěvekod Ponteral » 17 črc 2011 16:25

Ahoj, snažil jsem se řešit problém s vypalováním, ale už si nějak nevím rady, tak by mě zajímalo názor vás ostatních. Zatím poslední řešení, je výměna základní desky, kterou uskutečním možníá zítra.

Po dvou měsích užívání mi na mém notebooku Dell Precision M4500. Přestalo jít korektně vypalování. To jest, že vypálení dat proběhlo.. ale při kontrole byly na DVD vadné sektory a DVD nešlo v tom místě přečíst.

Nahlásil jsem vadnou mechaniku, přišla nová ovšem problém se opakoval. Později jsem si koupil další mechaniku tentokrát Blu-ray vypalovačku. Výsledk 1 z 5 BD-25 se povedlo vypálit korektně. Opět stejný problém. Při kontrole dat nemožnost přečíst některé sektory.

Myslel jsem si, že by to třeba mohlo dělat AnyDVD, které odstraňuje SW ochrany z optických disků. Přeinstaloval jsem tedy kompletně systém a zdá se to ok, ovšem dnes opět chyba.. Tenktorát při samotném vypalování, kdy jsem vypaloval DVD+DL, selhalo na 93% důvod - chyba zápisu.

Řešil jsem to s Dellem, po dvou dnech mi oznámili, že mi vymění základní desku. Do toho se mi moc nechce popravdě, nemyslím si, že by to bylo zrovna tím.

Pro doplnění:

Na vypalování používám Nero a ImgBurn. V neru se mi před třemi dny nepovedlo na 4x!! vypálit datové DVD. Při kontrole ukázalo chybu čtení sektoru od - do.....

Media používám Verbatim DVD-R, vypaluji vždy rychlostí 4x. DLka Verbatim DVD+R DL, rychlost 4x. Blu-ray media jsem použil Verbatim BD-R 25 GB, rychlosti vypalování 2x.

Převážně vypaluji DVD filmy. Udělám v ImgBurnu image a pak vypaluji.
Systém mám Win 7 prof. 64 bit.

Můj typ, i když spíš hádání po tom všem je, že by to mohlo být SATA konektor k optický mechanice, nebo přímo chyba základní desky, HDD (ten jsem zkoušel v HDtune na vadné sektory i v diagnostice Dellu, v obou prošel bez chyb). Nebo možná SP1 pro Windows, se kterým jsou prý problémy.

Budu rád, za jakékoliv vaše postřehy. Díky

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Příspěvekod admin » 18 črc 2011 12:29

dělá Ti to jen s jedním DVD obsahem nebo s jakýmkoliv? ... pokud máš notebook v záruce a DELL nabízí výměnu základní desky, šel bych do toho

Ponteral
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2010 13:05

problem

Příspěvekod Ponteral » 18 črc 2011 16:50

Větší problémy jsou v Neru. ImbBurn má teda větší úspěšnost. Ale v Neru se mi nepovedlo testovaně vypálit 4x DVD s avi a titulky, to jsem zkoušel testově. Včera nakonec selhali dvě DVD+R DL. Jedno na 93% vypalování. Druhé se seklo na 48% kontroly, nakonec po opakování přecetl ten sektor a při přehrávání ok, ale i tak nevím.

Záruka samozřejmě je, ale nevím, jetli zrovna deska. Dva měsíce to jelo ok. Teď najednou ne.

george65
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 19 dub 2011 12:32

Příspěvekod george65 » 18 črc 2011 21:38

hele ja s tim Imgburn mel vzdycky problemy ve win 7 v XP jsem mel uspesnost vetsi. jinak ale jsem na tom podobne jako ty at menim pocitace nebo vypalovacky jak chci, na pocitaci zvladam snad cokoli ale vypalovani je pro me ta nejmene oblibena cinost ze vsech...
jinak nevim jestli neco delam spatne nebo u nas mame nekvalitni DVDcka ale na novym notebooku jsem si vypaloval recovery DVD.. mela byt tri, koupil jsem baleni po deseti a vypaloval jsem tak ze mi z nich zbylo jediny :-)


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů