přenos systému na nový hdd -> jaký soft?

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
Demultiplexor
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 úno 2009 18:41

přenos systému na nový hdd -> jaký soft?

Příspěvekod Demultiplexor » 11 dub 2011 20:57

Ahoj,
koupil jsem si nový hdd do notebooku a potřeboval bych přenést systém z toho starého. Nový hdd má samozřejmě větší velikost, ale to by nemělo vadit.

Jediná možnost v mém případě, jak přenést image ze starého disku na nový , je přes externího USB hdd. (udělat image starého na externí, vyměnit hdd na nový, přenést image)

Moje otázka zní, jaký je na to dobrý program?
Vím, že by to asi měl teoreticky umět Acronis nebo Norton Ghost, ale to je všechno :-).

A další otázka, zda neexistuje nějaké freeware řešení? Jde mi přeci jen o jednorázové přenesení systému.

Děkuji za Vaše rady.

JejKey
guru
Příspěvky: 633
Registrován: 27 bře 2011 19:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JejKey » 11 dub 2011 21:44

Na co takovy šílenosti?
Formát nového disku na NTFS, překopírovat všechny soubory z nějakyho live Linuxu, nabootovat do instalačky Win, odnobit loader a jedem dál...?
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 11 dub 2011 23:12

Parkrat jsem s uspechem pouzil R-Drive Image, ke stazeni je 15 denni trial verze.
Melo by tam byt i vytvoreni USB media a tim moznost kopirovat primo na novy disk (a nedelat tak to silene dvojite kopirovani), ale to nemam vyzkousene.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Demultiplexor
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 úno 2009 18:41

Příspěvekod Demultiplexor » 12 dub 2011 08:34

JejKey píše:Na co takovy šílenosti?
Formát nového disku na NTFS, překopírovat všechny soubory z nějakyho live Linuxu, nabootovat do instalačky Win, odnobit loader a jedem dál...?


Zapomněl jsem zmínit, že na notebooku mám dvě partition, jedna se systémem, druhá s továrním nastavením (obsahuje zálohu OS).
Takže pod linuxem bych musel napřed vytvořit partition o stejné velikosti, jako na původním hdd a poté to přes linux natvrdo nakopírovat...

Dvojité kopírování z toho důvodu, že můj stolní pc nemá SATA. Takže i to je problém, pokud bych se pustil do toho linuxu.

Děkuji Zivanovi za radu, snad to bude fungovat.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 12 dub 2011 09:29

Ja používam na to Norton Ghost 15, hodne systemou som preniesol, v nortone som povytvaral nove particie cez prikazoví riadok a bez problemou to fakčí

Na 500gb disk

Príkazoví riadok a don napišeme diskpart

Diskpart
list disk
sel disk 0
clean
create partition primary size=12000
format quick label PQservice fs=fat32
assign letter=F
active
create part primary size=200000
format quick label=ACER
assign letter=C
create part primary
formar quick label=DATA
assign letter=D
exit
Po tomto na Usb kluči rozbalíme v nortone PQSERVICE do partcii PQSERVICE, reštart, spustí sa mam automaticka inštalacia systemu, po nainštalovaní systemu PQSERVICE oddiel nevidíme, vydiet ho len v sprave diskou
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 12 dub 2011 11:11

mě tyhle úžasný softíky občas zklamaly (a jednou opravdu vypekly), zatímco nástroje postavený na LINUX/UNIXových liveCD/USB fungovaly daleko spolehlivěji. navíc veškerá funkčnost je zdarma, takže pokud ťe nebaví krát tak nástroje jako Clonezilla, SystemRescueCD a podobné jsou rozhodně lepší variantou. podmínkou je mít nějakou zkušenost s příkazovou řádkou :-)
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 12 dub 2011 12:04

Mna norton nesklamal, je to dobrí soft, treba vediet z ním robit
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Demultiplexor
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 04 úno 2009 18:41

Příspěvekod Demultiplexor » 14 dub 2011 12:55

Děkuji za rady, nakonec jsem to vyřešil pomocí FREE programu Macrium Reflect FREE Edition http://www.macrium.com/reflectfree.asp

Má 34MB a umí přesně to, co se po něm chce :-).

Takže stačilo program nainstalovat, přímo z windows vytvořit image celého disku a vypálit v programu bootovací cd.

Pak pomocí cd nabootovat a zvolit image k obnově (zde jsem měl menší problém, že live cd nevidělo externí usb hdd, na kterém jsem měl zálohu, takže jsem ho musel připojit ke stolnímu pc jako síťový disk).
Ještě jsem udělal tu věc, že jsem si obnovil pouze jednu partition s windows (můžete si přesně vybrat, které partition si chcete obnovit) a roztáhl jsem si ji na celý hdd.

Po obnově stačilo obnovit přes windows rescue cd boot mgr a vše jede tak, jak má :-)


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů