1 PC, 2 notebooky a 1 router -problém s připojením přes wifi

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
Tommy18
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 13 pro 2010 19:14

1 PC, 2 notebooky a 1 router -problém s připojením přes wifi

Příspěvekod Tommy18 » 25 pro 2010 09:35

Dobrý den!
Potřeboval bych poradit. Mám doma stolní PC, a do vánoce pouze 1 NB. Vše bylo v pohodě. Před vánocema jsem si koupil nový NB a mám problém s připojením internetu. V PC ( win XP ) a starém NB ( win wista) jede net bezproblému. Ale v novém NB ( win 7 ) mi to mojí domací síť najde, je plný signal, ale při připojování mi to napíše neúspěšné připojení k síti. Následně mám pravo dole u signalu sítě napsano omezené připojení :( . Nemáte někdo radu nebo postup?
Jo a když připojím k tomu novému NB kde přes wifi net nejede kabel, tak je vše v pohodě a net jede, ale přece jenom bych rad se připojoval pes wifi, než šaškoval s kabelem,,
Děkuji

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 25 pro 2010 18:52

Řešil jsem podobnou věc. Máš zapnuté v nastavení wifi automatické přidělení IP? Pokud ano a přes to se nemůžeš připojit, tak udělej jednoduchou věc jak sem tom udělal já... podívej se jaké nastvení sítě přidělil router tvůmu ntb a pc (IP, brána atd) a natvrdo nastav notebooku s win 7 další IP v pořadí :) sice je to takový prasác*ý řešení, ale to byl třeba jedinej způsob jak sem telefon připojil k domácí síti :wink:
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Tommy18
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 13 pro 2010 19:14

Příspěvekod Tommy18 » 25 pro 2010 21:31

JJ mám zapnuté v protokolu TCP/IPv4 automatické získávání IP adresy ze serveru DHCP i DNS.
Ale dál jsem v koncích, mohl bys prosím tě se více rozepsat, nebo spíše mě nasměrovat kde ve windows 7 najdu nebo kde mám na co kliknout? Předem díky za ochotu


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů