Předinstalovany Windows 7

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
klakipetr

Předinstalovany Windows 7

Příspěvekod klakipetr » 20 bře 2010 15:07

Zdravim. Koupil jsem si notebook s předinstalovanym windowsem a nedali me k nemu instalačku tech windowsu, nevi nekdo jestli se da nekde stahnout windows kterej bych pak mohl zaregistrovat?



Diky všem.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: Předinstalovany Windows 7

Příspěvekod stavač » 20 bře 2010 15:41

Notbuk si kupil a navod je assi pre psa alebo suseda, ked si kupil z predinštalovaním systemom notbuk tak ma skritu particiu ktoru nevídíš a ked to steš obnovit tak pri acer je to pri štarte stlačenie klaves ALT+F10, pri asus F9, a ked si to nainštaloval tak prečo si si nevitvoril recovery DVD tvojho operačneho sistemu čo si nainštaloval, to sa vytvara vtedy hned ked spravil inštalaciu notbuku po prvom zapnutí, ked to obnovíš tak potom si vytvor recovery, to recovery ti služi na to keby ti skolaboval system alebo sa skazil disk aby si si mal z čoho nainštalovat system, po obnovení sa nič neaktivuje u microsoft lebo je to už aktivovane, ked sa ti skazi disk tak ti ho počas zaruky vymenia ale system ti daju až si zan zaplatiš lebo tvoja povinnost je si spravit recovery a jak sa hovorí neznalost zakona neomluva
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Tony22
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 02 úno 2010 11:53

Příspěvekod Tony22 » 24 bře 2010 08:01

Ha...a co když se "pokazí" jeden z recovery disků? tak co potom? :shock:

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 24 bře 2010 09:55

Ked sa pokazí jeden disk tak to nenainštaluješ a preto si zhotov aspon dva, inak da sa kupit aj recovery zo servisu ktore aj z poštovnym ta vynde zhruba 50€ pri acer, možeš použit aj recovery od druheho takeho isteho notbuku ak ti to niekdo poskitne, alebo možeš použit taky isti operační system jak si mal v notbuku ktorí si od niekoho požičiaš alebo stiahneš z netu / OM verziu na mediu/ a daš ten kluč/ pri viste / naposledy ktorí maš na štitku spodu notbuku, po inštalacii zavolaš na zakaznícke centrum registracie microsoft kde ti system aktivuju, potom existuje aj norton ghost z ktorím si zhovíš obraz bud celeho disku alebo partícii a možeš to bud použit na obnovenie alebo na prenesenie systemu na druhy disk, taketo obnovenie je rychlejšie než zo skritej particie.
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Tony22
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 02 úno 2010 11:53

Příspěvekod Tony22 » 24 bře 2010 12:10

Já mám recovery v pohodě... :wink: jen mně to zajímalo do budoucna (třeba po 2 a více letech) kdybych potřeboval obnovit systém a jedno ze 4 recovery DVD nejelo... Díky za odpověď :wink:

klakipetr

Příspěvekod klakipetr » 30 bře 2010 00:46

diky za odpoved, jeste se chci zeptat, jestli ty recovery muzu udelat i tedka kdyz mam notebook uz 3 mesice, mam MSI, diky

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 30 bře 2010 06:47

samozrejme,že môžeš...neboj,tie recovery sa za 3 mesiace neskazili :D
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

klakipetr

Příspěvekod klakipetr » 11 dub 2010 16:54

Prosím, nenapsal by mě někdo kde mam ty recovery najit a pak vypalit na DVD? Mam MSI GT 628x. Diky všem za ochotu.

skok

Příspěvekod skok » 28 dub 2010 14:24

Zdravim, chhci se jen zeptat, kdyz při spouštění notebooku mackam F3 tak me tam najedou recouvery, tak by mě jen zajimalo kdyz ty recovery spustim jestli to je ta instalacka na windows ze ktery muzu normalne instalovat OS? jo a jestli při např zavirovani notebooku muzu pomoci techto recoveru nainstalovat OS aniž bych je měl vypaleny na DVD.


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů