zformatování disku a instalace XP

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
leon19
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 23 říj 2009 16:05

zformatování disku a instalace XP

Příspěvekod leon19 » 23 říj 2009 16:09

zdravim, jsem tu nový a potřebuji poradit ohledne notebooku Acer Extansa 5230E, v notasu je predinstalovany Linpus Linux a ja bych rad do notebooku nainstaloval XP, muzete mi jako laikovi nekdo poradit jak smazu ty linuxy ? hned po restartu najedou rovnou linux, nevim jak to smazat diky za radu
(popiste to jako uplnymu blbovi :) diky)

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 23 říj 2009 16:43

Hned při startu NTB mačkat F2 (asi) a najede to do BIOSu, tam nastavit v Boot jako první bootovací zařízení DVD. Uložit, vložit CD/DVD s XPčkama a dál už jen instalovat.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: zformatování disku a instalace XP

Příspěvekod stavač » 23 říj 2009 17:33

Ked zapneš notbuk a zbadaš na spodu displea taky pasik jak sa začina zjavovat tak stlačiš klavesu F2 a tim sa dostaneš do biosu a tam si nastavyš sata hdd na native čiže ide, potom pojdeš na boot a tam si nastavyš na boot z mechaniky, vložiš XP SP3, restart a po nom zdetekuje mechanika CDrom a potvrdiš enter,začina inštalacia os XP a začneš sa riadit inštalaciov z formatom C: v ktorom je nainštalovany limpus, postahuj si ovladače zo stanky http://www.acer.cz na tvoj notbuk alebo aj z tejto stanky aj ked je to warezacka a je tam od ovladačov visti až po XP: http://www.wara.ru/soft/188745-drajvera ... tensa.html
Možeš použit XP aj zo SP2 ale je tam nutne dat SP3 aby ti to fungovalo bez problemov, ja som taky notbuk inštaloval assi pred polrokom a už si presne nepametam či som notbuk prepol na IDE alebo som tie ovladače na sata daval počas inštalacii os, či inštaluješ notbuk alebo deskop je to to iste a akurat sa to liši v klavesach ked spuštaš bios, navodov na inštalaciu XP je na nete dost tak si ešte nejake pozry alebo si dakoho skuseneho zavolaj a ten ti to bude inštalovat a niečomu sa priučiš, ked budeš niečo chcet vediet tak mi napiš email lebo tu je malo miesta na odpisovanie

leon19
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 23 říj 2009 16:05

instalace

Příspěvekod leon19 » 23 říj 2009 19:38

v biosu jsem zmenil disk na IDE a bootovani prvni CD/DVD a kdyz dam do mechaniky XP tak mi stejne nenabutujou z linuxu kdyz dam setup.exe abych spustil xp tak mi to napise todle:

windows setup has encountered a problem and needs to close. we are sorry for the inconvenience.

you will need to rerun setup in orde to install windows. choosing dynamic update during setup will remedy this error.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: instalace

Příspěvekod stavač » 23 říj 2009 20:13

Ked si nastavil boot v biose z mecaniky a vloš tam XP do mechaniky a reštartuj notbuk tak by ti mala mechanika zdetekovat XP a zbadaš take bodky sa zjavovat a potvrdiš enter, keby to odmietalo tak použi na to spravcu diskov trebarz paragon a nabotuj z neho, preformatuj linuxovi oddiel na NTFS, inak sprevcov diskovych oddielov je dost a ja ich mam hodne v ruštine

lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 24 říj 2009 08:01

Jednoducho, vložiť CD Windows Xp, chvílu počkať, keď vypíše "press any key to boot from CD" stlačiť nejakú klávesu, vybrať oddiel pre inštaláciu, vybrať formátovanie a už to ide... :wink: a prečo klikáš v linuxe na "setup.exe" takto sa to neinštaluje... :(
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: zformatování disku a instalace XP

Příspěvekod stavač » 24 říj 2009 18:43

leon19 píše:zdravim, jsem tu nový a potřebuji poradit ohledne notebooku Acer Extansa 5230E, v notasu je predinstalovany Linpus Linux a ja bych rad do notebooku nainstaloval XP, muzete mi jako laikovi nekdo poradit jak smazu ty linuxy ? hned po restartu najedou rovnou linux, nevim jak to smazat diky za radu
(popiste to jako uplnymu blbovi :) diky)


Takto to začina jednoducho pre neskusenych: http://pcideas.tym.sk/rservice.php?akce ... 2007080020

leon19
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 23 říj 2009 16:05

instalace

Příspěvekod leon19 » 25 říj 2009 10:49

instalovat XP umim, dělal jsem to už hodněkrát, jenže u toho notebooku mi nebootuje CD s XP SP2, v biosu mam nastaveno spravne bootovani, tak nevim, kde je chyba ....

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 25 říj 2009 10:54

Asi špatné CD neschopné bootování, zkus jiné.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 25 říj 2009 18:34

kiposukjange píše:Asi špatné CD neschopné bootování, zkus jiné.


Ked je to CD-XP dobre a roby to v tom problemi tak by som bud aconicom alebo nejakym spravcom diskovych oblasti preformatoval to na NTFS a potom na disku by som vytvoril oddiet trebarz 2Giga a naformatoval to na FAT a donho by som nakopiroval to XP a spustil by som to nejakym managerom ako trebarz volkov comander ale su aj rozne nastroje nato spustenie, ked už tam ked nainštaluješ TO XP SP2 tak tam nezabudni doinštalovat SP3 aby ti bez problemov šlapal notbuk


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů