RightMark CPU clock - vyšší teplota než bez použití RMclock?

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

RightMark CPU clock - vyšší teplota než bez použití RMclock?

Příspěvekod Koby » 31 črc 2008 08:42

Zdravím,

tak jsem nainstaloval RM CPU clock, asi 2 hodiny jsem si liboval jak to suprově jede...:) NTB je MSI ex610x-044CZ

Jenže pak jsem zjistil celkem nepříjemnou věc.

Teplota procesoru je přes Right Mark vyšší asi o 10 stupnu. Př.: Mám podtaktováno na 800Mhz, kde se mi teplota pohybuje +- 45 stupnu. Přepnu RM CPU clock z No management na preset na výdrž baterie ( MHz zustanou na 800 ) a teplota se začne okamžitě zvyšovat až zhruba na 55 stupnu...:-(

Tohle dělá ve všech režimech, at baterie nebo adaptér...

A k tomu se ještě sníží výdrž na baterku. RM clock i Win píšou při No management třeba 2 hodiny, stačí na RM clocku zapnout režim šetření baterek a okamžitě jde výdrž o 15-25 minut dolu...:(


Poradíte někdo? Děkuji moc.



EDIT: Tak jsem hodně pátral po netu a našel jsem návody, jak snižovat postupně napětí na CPU, podle všeho by to mělo být právě špatným nastavením RMClocku... Myslel jsem si, že RMclock sám vše rozpozná a nastaví se na ideální konfiguraci.. Nj, budu si hrát :)

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 31 črc 2008 17:39

hi, můžeš sem dát odkaz na to, co jsi našel? .) taky bych si s tím chtěl pohrát :)

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 01 srp 2008 17:26

Ahoj, až budu na svym kompu, pošlu ti to. ted jsem vpráci a nemám to zde...


ladil jsem celej včerejšek a hustý...

Max. teplota při zatížení Orthos nebo Prime95 69 stupnu :-) Obvyklá teplota po hodině Richarde Burns 53 stupnu:-)

Pokud dám no management a zapnu jeden ze zatěžovacích programů, teplota je cobydub na 78 stupnu a šla by i výš, ale nechtěl jsem to trápít, i když co jsem čet, tak na tomhle procesoru u MSI ex610x je teplota i 80 stupnu pořád vklidu..

Takže u mě opravdu velké snížění teploty tak o 15 stupnu a stabilita v pohodě.

Výdrž na baterky se zvedla na 2:20 minut ze 2:05 :-) při power saving atd...




Akorát jsem zaznamenal problém a to ten, že pokud je CPU stabilní při nějakým napětí při zatížění, tak to ještě nic neznámená... Běžel mi takto zatěžovák 3 hodiny bez chyb a pak stačilo otevřít právě zminovaného RBrally a kouslo se to hned při intru... takže jsem to trochu zvýšil a zatím v pohodě.


jediný, nefunguje mi to Automatický doplnění voltáže v mezistupních...

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 02 srp 2008 11:43

jako co já jsem to studoval, tak tam nemůžu nastavit nižší voltáž než je tam nastavená.
Takže ani pořádně nevím, co tam nastavit :(
Takže až bude ten odkaz, podle kterého jsi to všechno zkoušel, dej vědět ;-)

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 02 srp 2008 17:01

keď nejde nastaviť nižšie nap. tak to je potom prakticky nanič...

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 02 srp 2008 20:54

No, tak jsem tam pátral a myslím (po posledním screenu) že jsem tam něco udělal. Jako - že mi to konečně neskáče až na 2 000 Mhz :) Což je prima - šetření battery :)
Kdyžtak poradíte mi co a jak? Nebo mě na něco odkažte. Nikde jsem nenašel co přesně s tím dělat a mně se musí věci vysvětlovat polopaticky :)
Obrázek

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 04 srp 2008 09:04

jeden návod máš zde http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... c34a6d1266


a druhej zde :) http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=2327


Je to to samý trošku jinými slovy. Já to podle toho udělal a včera mi moje msi, u kterýho píše výrobce výdrž 2 hod. max. a do tý doby vydrželo tak 1:50 až 2:05 - vydrželo při internetu a stahování na save battery s Wi-fi 2:25 :-)

Naxos

Příspěvekod Naxos » 04 srp 2008 11:11

Tak jsem se ted pustil do snižování napětí podle návodu a super... snižuju a snižuju a furt všechno jede... tak jsem si to napětí chtěl ověřit a v CPU-Z jsem se nestačil divit... :)
v RM clocku jsem si např. nastavil 0.8750V pro ten nejnižší násobič, ale v CPU-Z mi to napětí ukazuje něco malinko přes 1 V... nechápu to, ale když snižím napětí v RM clocku, tak se sniží teda i v CPU-Z ale furt je tam nějakej rozdíl těch cca 200 - 300 mV...
tak co je ted špatně?:)

edit: tak jsem to měřil a rozdílná hodnota konstatní ( 113mV )

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 04 srp 2008 12:37

Dalsi navod na podtaktovani tady (prakticky to samy)
http://www.overclock.net/laptops-notebo ... t7500.html
cpu-z mi taky ukazuje jine hodnoty nez rmclock.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů