Turion nebo Core Solo/Duo

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
vondrs

Turion nebo Core Solo/Duo

Příspěvekod vondrs » 22 kvě 2006 23:00

Chci koupit notas a nemuzu se porad rozhodnout jakej si vzit procesor. Jestli treba v dohledny dobe vyuziju 64bit nebo dve jadra. Vetsim favoritem je pro me Turion ale nekteri lidi me od nej odrazuji. Tak nevim. Poradte a reknete sve zkusenosti s Turionem. Vyhlidnul sem si Asus A6Kt

Ota
občas něco napíše
Příspěvky: 64
Registrován: 13 kvě 2006 16:06

Příspěvekod Ota » 23 kvě 2006 14:24

Ahoj, mám Asus A6K a jsem spokojenej. Rozdíly mezi Turionem a P-M jsou jen na papíře. V "praxi zásadní rozdíl není" ani u jednoho kousku. A6Kt je podle mě dobrá volba.

(Kdyžtak se koukni na forum.notebook.cz -> notebooky Asus -> Asus A6K)

Dneska je to složitý... Intel nemá 64b (a ty se pomalu budou rozjždět na novejch Woknech) a AMD zatím nemá dvojjádro (a to teďka "frčí" a časem se možná i využije).
Nejlepší řešení je novej Turion X2 (až bude). Popřípadě až bude Meron od Intelu.
Já fandim Turionu. Podle mě doba, kdy Intel v mobilních počítačích byl jedinou možností, dávno minula.

leon

Příspěvekod leon » 23 kvě 2006 14:32

Ota:
Podle mě doba, kdy Intel v mobilních počítačích byl jedinou možností, dávno minula.

... to naprosto sedí ... svědčí o tom i čím dál častější nasazování procesorů AMD do notebooků renomovaných výrobců ...

JMK

taky dilema pri vyberu

Příspěvekod JMK » 01 čer 2006 18:17

mam taky tohle dilema je Turion slabsi jako procak oproti Core Duo/Solo? a zere min energie? me by zajimalo nejaky testy- skoda ze THG delaj spis jiny testy.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 01 čer 2006 18:30

Turion x Pentium M -nastejno, Turion má navíc 64bit
Core Duo x TurionX2 -Turion je o něco málo slabší, ale zas levnější a má 64bit
Core Solo -nevim, předpokládám že o něco lepší než P-M
Core Duo 2(Merom) -na to je jěště čas :lol:
......samo všechny porovnání při stejný frekvenci.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů