Ati Mobility Radeon x700 - hardware acceleration

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
marcel
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2006 13:17

Ati Mobility Radeon x700 - hardware acceleration

Příspěvekod marcel » 20 zář 2006 13:27

Vážení přátelé mám problém s výše uvedenou grafikou.
Dovezl jsem si z USA notebok Acer Travelmate 4404 WLMI. Konfigurace je následující: AMD Athlon 64 1.8 GHz, 1GB DDR Ram, 120 GB HDD, 15.4 WXGA wide TFT LCD, ATI Mobility Radeon x700 64 MB VRAM PCI Express plus čtečky wifi atd.
Problém nastal při spuštění notesu kdy jsem si všiml na LCD drobných růžových teček (nebylo jich mnoho tak jsem tomu nevěnoval příliš pozornost). Poté jsem prováděl konfiguraci ¨
notesu a při této činnosti jsem opět spatřil ony růžové tečky. Nejviditelnější byly na pozadí bílého okna.Poté jsme uchopil okno a pohyboval jsem s ním. A najednou ony růžové tečky
jako by se "rozmazaly" po celém okně a okno najednou mělo růžovou barvu. Po minimalizaci nebo restartování okna vše bylo opět bílé ale růžové tečky se objevily opět.
Dále jsem zjistil že tento problém je vyvolán hárdvérovou akcelerací. Na záložce Troubleshoot jsem deaktivoval hardvérovou akceleraci a tečky zcela zmizely.
Nicméně při sledování filmu dochází ke "škubání" a to jsem nezkoušel hry. Samozřejmě se dá tento problém vyřešit vždy aktivací či deaktivací akcelerace podle toho co na notesu zrovna budu dělat, ale
notebook je nový a tento nedostatek (pravděpodobně na straně ovladačů od ATI) mě štve. Jako ovladače jsem vyzkoušel ATI Catalyst 6.8 a Omega drivers 3.8.273. Pokud mi někdo poradí s tímto problémem tak je opravdu borec jeliož jsem již v koncích.
Děkuji. Marcel

Zde je ukázka jak to vypadá: http://www.pv3s.ic.cz/okno.jpg

Ještě doplním, že grafická karta má výstup na TV - konektor S-Video
Naposledy upravil(a) marcel dne 20 zář 2006 17:02, celkem upraveno 2 x.

leon

Příspěvekod leon » 20 zář 2006 13:50

hm to je zvlastni ukaz ... nemas v tom notebooku nahodou TV? ... to vypada jako by se chtel "klicovat" obraz na pozadi ...

... ze by to byla chyba ovladaci se mi nezda, to spis bude nejaka vada v HW

... jestli je novej a ma mezinarodni zaruku tak bych to zkusil reklamovat ... sem zvedavej jak se k tomu Acer postavi kdyz byl notbook koupenej ve statech ... dej vedet

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 20 zář 2006 14:52

Nevim to jiste ale zaruky dava u nas Acer pouze pro Evropu, nevim jak je tomu v USA :?
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

leon

Příspěvekod leon » 20 zář 2006 23:00

v tom případě je to zářný případ toho co vždycky řikám ... nevozte si notebook ze zahraničí, protože jak se něco stane tak spláčete nad vejdělkem ... no sem zvědav jestli a co napíše marcel

marcel
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2006 13:17

Pro Leona

Příspěvekod marcel » 21 zář 2006 11:42

Samozřejmě, že kupovat notebooky v USA a nejenom notebooky ale i jinou elektroniku je poměrně risk nicméně je to určitě velice lákavá nabídka mít něco co tady buď vůbec není nebo je to drahé a stálo by to Xx tolik. Tenhle notes mě stál 23000 což je dobrá cena na to jakou to má konfiguraci. U nás by podobná konfigutrace stála kolem 34000. Tahle závada je spíš kosmetická. Ale štve mě to přiznávám. Byl jsem srozuměn s tím že se zárukou budou problémy. Do této koupě jsem šel s tímto vědomím. Acer by tuto závadu mohl odstranit jelikož je v Evropě u nás zastoupení a řada Travelmate se u nás prodává otázka je jak se k tomu postaví jestli to udělají zdarma v záruce či za úplatu (což bude asi pravděpodobnější) a hlavně za jakou. Uvažoval jsem taky o HP ale některé typy notesů se u nás vůbec neprodávají takže nejsou ani náhradní díly a oprava by byla zcela nemožná. Koupě určitě nelituji, ale doporučuji jestli si bude někdo kupovat notes v USA ať ho kupuje s časovou rezervou odzkouší ho a pokud nebude něco vpořádku ať ho reklamuje hned na místě. Určitě mu vrátí peníze nebo vymění notes za nový.

leon

Příspěvekod leon » 21 zář 2006 13:30

problém s odskoušením je v tom, že závada může nastat třeba za rok ... jinak ATI x700 už dávno neni novinka, takže nemyslim, že by v evropě byl takovej notebook o 11.000 dražší ... je to už výběhovej model, proto je tak levnej


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů