Napájení digitální kamery

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
RomanV
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 17 zář 2006 10:20
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Napájení digitální kamery

Příspěvekod RomanV » 17 zář 2006 10:37

Dobrý den,
řeším problém napájení digitální kamery z notebooku. Pracuji s digitální průmyslovou kamerou standardu IEEE1394a, která je napájena přímo prostřednictvím 6-ti pinového konektoru IEEE1394, přičemž kamera má napájecí napětí 12VDC a max příkon 3,2W, tj. při 12V má odběr asi 270 mA. Koupil jsem si kartu IEEE1394 ve formátu PCMCIA se dvěma 6-ti pinovými porty v naivní víře, že na těchto konektorech bude k dispozici i to napájecí napětí 12V. Bohužel, není tomu tak. Jak jsem do této chvíle zjistil, tak rozhraní PCMCIA vůbec 12V nemá vyvedeno a i ostatní rozhraní notebooku (USB, PS/2, LPT) mají vyvedeno jako napájecí napětí jen 5V :( . Pro mne to v tuto chvíli znamená, že kameru napájím z externího zdroje upraveným IEEE1394 kabelem a při práci v terénu sebou tahám 12V olověný akumulátor, což není příliš pohodlné :? .
Můj dotaz tedy zní: je možné nějakým způsobem získat z notebooku napětí 12V s proudovým odběrem minimálně 270 mA (optimálně 540 - 600 mA, ty kamery někdy používám dvě), tak abych sebou nemusel tahat extra baterku a kabeláž a veškeré napájení bylo pouze v režii napájecí baterie notebooku? Děkuji všem za odpověď,
Roman Vítek.

Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů