odpojení G-SYNC při připojení ext. monitoru

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
rom4n
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 10 črc 2019 09:53

odpojení G-SYNC při připojení ext. monitoru

Příspěvekod rom4n » 10 dub 2020 23:03

Ahoj,
mám notebook Lenovo Legion Y740, který má v případě vypnutí hybridního režimu a použití dedikované grafiky funkční G-SYNC na displeji. Rád bych používal externí přenosný monitor na zobrazování TV karty nebo oken, během programování. Když ale připojím monitor na HDMI, zmizí mi nabídka G-SYNC u monitoru notebooku. To bych neřešil, nešťastné ale je, že když přepnu z rozšíření zpět na hlavní obrazovku (displej notebooku), funkce už aktivovat nejde. Znovu se objeví až po odpojení HDMI a restartu počítače. Nemáte někdo radu, jak tuto možnost vyvolat, aniž bych musel odpojovat kabel a dělat restarty? Je to dost nepříjemné.

Díky za každou radu

rom4n
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 10 črc 2019 09:53

Re: odpojení G-SYNC při připojení ext. monitoru

Příspěvekod rom4n » 10 dub 2020 23:16

ještě jsem si všiml jedné věci. Pokud zapnu notebook bez připojeného HDMI kabelu a potom ho připojím, G-SYNC nezmizí a na obrazovce notebooku funguje. V případě startu se zapojeným HDMI do externího monitoru (nastavení "PROMÍTAT" jenom obrazovka počítače), tak tam ta nabídka už není.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: odpojení G-SYNC při připojení ext. monitoru

Příspěvekod orgasmic » 11 dub 2020 09:34

To bude asi vlastnost a nic s tím neuděláš.
Asus ROG Strix G18

rom4n
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 10 črc 2019 09:53

Re: odpojení G-SYNC při připojení ext. monitoru

Příspěvekod rom4n » 12 dub 2020 09:59

Pokud to někomu pomůže, řešení je připojit napájení do externího monitoru až po startu notebooku, který si "načte" nejdřív interní obrazovku a označí ji jako G-SYNC kompatibilní... HDMI kabel tak může být připojený. Vypnutí externího monitoru tlačítkem nestačí, protože RTD2660 řadič displeje se hlásí trvale a tlačítko je jen pro vypnutí displeje. Uvidím, jak další monitor, který mám objednaný, třeba je to jen vlastnost konkrétního výrobku..


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů