Desktop Grafárny vs. mobile grafárny

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Wizi
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 30 srp 2006 22:08

Desktop Grafárny vs. mobile grafárny

Příspěvekod Wizi » 30 srp 2006 22:32

Dobrý den, nevim zda to sem nějako patří ale hádám že jo. Nikde jsem tu nenašel vhodnou odpověď takže se zkusím zeptat - maximálně mi to admin lockne.

Zajímalo by mě srovnání dnešních mobile grafických karet s grafickými kartami v desktopech. Těma desktopama nemyslím zrovna nejnovější GeForce nebo ATI, ale spíš něco ve smyslu GeForce2MX, nebo GeForce4MX,GeForce4Ti a podobný starší grafiky. Nevím ale myslím že nebudu sám koho by to možná zajímalo, přeci jen třeba spousta lidí včetně mě chce vyměnit dektop za noťas ale má cenovej strop. Takze by bylo zajímavý třeba zjistit zda je výkonější Geforce2Mx než GMA950 nebo GF4Ti proti ATIX1600 a podobně. A myslím že by bylo zajímavé vědět jak výkoná je jaká grafika (v porovnání s dektopama). Je jasný že nový grafiky maj podporu DX9 a podobne ale myslel jsem spis vykonostne. Aby pak nejakej uzivatel vedel ze to co si kupuje je stejny jako Geforce4MX nebo ze to neni ani tak dobrz jako Geforce2MX.

Je to jen nápad protože na netu jsem na takovýhle srovnání nikde nenarazil a věřím že by si to našlo své čtenáře.
Díky všem co by mohli něco vědět a pomoci.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 30 srp 2006 22:41

V každý recenzi jak na desktopový tak na mobilní karty najdeš výsledky z 3dMarků, co takhle zkusit ty výsledky porovnat? :wink:
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Jim Turner

Příspěvekod Jim Turner » 31 srp 2006 06:50

Výsledky testů mnoha mobilních GK jsou třeba tady: http://www.notebookcheck.com/Mobile-Grafikkarten-Benchmarkliste.735.0.html takže stačí dohledat jen ty desktopové.

Wizi
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 30 srp 2006 22:08

Příspěvekod Wizi » 31 srp 2006 09:14

Jim Turner píše:Výsledky testů mnoha mobilních GK jsou třeba tady: http://www.notebookcheck.com/Mobile-Grafikkarten-Benchmarkliste.735.0.html takže stačí dohledat jen ty desktopové.


Dikes, tenhle odkaz jsem neznal. Tak je to good.

Ale jinak test v 3d marku stejne trosku ovlivnuje i celkovej vykon systemu. A neznam moc lidi co maj novej komp s GeForce2/4/4ti a jine. Ale stejne diky. Me slo o to aby nekdo pri koupi novyho notasu vedel ze ta grafika co tam ma je treba na urovni Geforce4, protoze cast populace si umi predstavit vykon tehle karet ale ty do notasu jim moc nerikaj. Ja samozrejme patrim mezi ne.

A jelikoz to vypada ze to bylo pomerne vyreseno tak pls admin lock or delete.

leon

Příspěvekod leon » 31 srp 2006 14:48

3D marky notebooků najdeš i v recenzích na www.notebook.cz


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů