,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
drbalji
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 14 zář 2011 00:19

,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod drbalji » 11 pro 2017 13:52

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí zdali by mi někdo nebyl schopen poradit nebo alespoň nasměřovat správným směrem s problémem u mého ntb acer aspire v15 nitro BE II

Asi před třemi týdny asi týden před novu aktualizací když se mi začalo oběvovat upozornění o nové aktualizaci W10 mi začali zlobit reproduktory ( netuším jestli to má s aktualizací něco společného). Aktualizaci jsem asi dva týdny odkládal, ale zaznamenal jsem že při vysoké zátěži ntb, tzn. při hraní her a větráky běžícími naplno mi začalo v reproduktorech neskutečně ,,škvrčet´´... nenapadá mě výstižnější popis. Při hraní jsem většinou volal i na skypu a zvuky jak ze hry tak i hlasy ostatních na skypu byly skoro neslyšitelné, protože se přes ně ozývaly zvuky jak kdyby zrnila stará televize a neuvěřitelně to zkreslovalo.

Pokud jsem hru hodil na lištu a větráky se zklidnily tak bylo vše na chvíli ok, ovšem jakmile jsem opět maximalizoval hru tak to po chvíli začalo nanovo.

Toto se dělo i poté co jsem provedl aktualizaci. Tento problém se vyskytnul asi 6-7 za tři týdny, vždy při vysoké zátěži a vždy až po nějaké době hraní.

Zvukové ovladače jsem zkusil přeinstalovat, dva dny klid a poté se opět stala ta samá věc. Ještě mě tak napadl reinstal windows, ale raději jsem napsal dříve sem jestli s tím nemá někdo zkušenost a jak bych měl případně postupovat.

Předem děkuji za všechny Vaše odpovědi a rady a v případě že by nebylo něco jasné tak doplním :)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod orgasmic » 11 pro 2017 14:56

Jelikoz na to ma vliv vysoky vykon, tak zrejme pujde o vysoke teploty uvnitr notebooku.
Tedy zkus vycistit chlazeni a prepastovat CPU a GPU.
Asus ROG Strix G18

drbalji
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 14 zář 2011 00:19

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod drbalji » 11 pro 2017 17:13

Teploty jsou ok, uz asi pred necelym pul rokem jsem daval ntb na reklamaci kvuli prehrivani procesoru a tomu throttlingu nebo jak se to píše, no notebook byl pryč měsíc a půl, pak přišel z5 s tím že ho vyčistili atd. a reklamace neuznána... a dali na to opět takovou tu svoji známku takže pokud nechci přijít o zbytek záruky tak ntb rozdělat nemůžu. A pokud vím tak i když jsem měl ten pulrok z5 teploty cpu k 95°C a větráky jelo naplno tak kvuli tomu v reproduktorech nic neskvrcelo, a jak jsem psal ted mam teploty v pohode. Nemuze jit o nejake spatne uzemneni nebo neco ? protoze se vyslovene jedna o to ze se jednou dvakrat do tydne stane ze kdyz ntb jede 1-2 hodky a proste normalne chladi ze se vic tocej vetracky tak zacne chrcet zvuk... a nekdy takhle jede 3-4 hodiny a je to v pohode -_- fakt už nevím co s tím, ale rozdělávat si to kvůli záruce jak jsem psal, netroufnu.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod orgasmic » 11 pro 2017 17:19

Sundáním spodku o záruku nepřijdeš.
Asus ROG Strix G18

drbalji
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 14 zář 2011 00:19

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod drbalji » 12 pro 2017 02:03

Nechci být nedůvěřivej a rád si nechám poradit, ale zrovna na tohle jsem se po předešlé reklamaci v czc jak jsem psal výše ptal, jelikož po reklamaci byly všechno šroubky zespod notebooku přelepeny nálepkou acer... tak jestli jejich odstraněním nepřijdu o záruku tak to rád vyzkouším, ale jsem v těchto věcech laik tak se raději ptám :)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod orgasmic » 12 pro 2017 06:44

Je to uvedeno i v zákoně, že si můžeš iživatelsky měnit RAM a HDD.
Asus ROG Strix G18

michalko58
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 23 srp 2017 07:56

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod michalko58 » 12 pro 2017 08:00

Zvukové ovladače jsem zkusil přeinstalovat, dva dny klid a poté se opět stala ta samá věc. Ještě mě tak napadl reinstal windows, ale raději jsem napsal dříve sem jestli s tím nemá někdo zkušenost a jak bych měl případně postupovat.


Tu by som hladal problem. Ovladace sa same aktualizovali na nejaku novsiu verziu. W10 to robi casto a rad bez upozornenia uzivatela. Tiez mi svojho casu na na mojom Aspire blbli repraky (rezonancia pri prehravani videa). Skusal som tiez preinstalovavat rozne ovladace ale casom sa to vzdy vratilo.
Neskor sa to nejak "samo" opravilo. chapem, ze to je neprijemne ale asi bude najlepsie nahodit najnovsiu aktualizaciu W10 a modlit sa, aby to fungovalo.

Na podpore Aceru ti napisu akurát, aby si stiahol ich ovladace z ich stranok, ale to je docasne riesenie, pretoze W10 ich skor, ci neskor nahradi. Rovnaky problem som mal s nefunkcnou citackou kariet po minulorocnej jesennej aktualizacii W10, dalsou velkou aktualizáciou sa to opravilo. :roll:

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod sajty » 12 pro 2017 08:19

No ono se dá zakázat aktualizace ovladače, ale na Home verzi Windows, kterou má prakticky každý NB, je to neřešitelné.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

michalko58
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 23 srp 2017 07:56

Re: ,,Škvrčení´´ v reproduktorech

Příspěvekod michalko58 » 13 pro 2017 08:30

Presne tak.

Este by som to odporucal vyskusat na nejakej live distribucii Linuxu. Ak to bude robit aj tam je problem HW, ak nie tak je jasne, ze za to nejakym sposobom moze W10.


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů