ACER TM 5730g - chyba displeje

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...

Příčinou problému je:

LCD
1
100%
Flexo kabel
0
Žádná hlasování
Inverter
0
Žádná hlasování
Inverter
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 1

tom546
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 14 črc 2009 12:55

ACER TM 5730g - chyba displeje

Příspěvekod tom546 » 20 črc 2014 22:21

Zdravím,

mám problém s displejem svého starého NTB, který bych nyní rád využil jako zálohu do kanceláře. Předtím, než však přistoupím k nějakým nákupům náhradních dílů, tak bych vás zde rád poprosil o pomoc s identifikací příčiny.

Už při načítání, hned po zapnutí se objeví jen bílošedá pruhovaná obrazovka. Abych vůbec viděl nějaký obraz, tak musím zmáčknout v levém horním rohu rámu displeje, pak obraz naběhne. Ovšem tato pomoc je dočasná, někdy je obraz normální jen, když se v uvedeném místě rám zmáčkne, nebo použije nějaká svorka. Jakmile naběhne kompletní systém, tak obraz chvíli drží, ale pak začne postupně padat zpátky. Z počátku se to projevuje jen roztřepaným obrazem, s bílými podelnými čárami přes celou obrazovku. Po určité době, nebo když se s obrazovkou nějak pohne se to rozsype až do původního stavu po zapnutí, od čehož pomůže opětovné zmáčknutí v levé horní části rámu. Zkoušel sem mít na rámu i svorku, ta potom pomáhá dlouhodobě, když se pevně upevní. V případě připojení externího monitoru je obraz naprosto čistý, tím mi odpadá grafika.

Jako možná příčina mi tak zbývá vlastní LCD, grafický flexo kabel a inverter. Jak flexa kabel tak inverter jsou v případě objednání přes e-bay částky do 500,- což bych byl ochoten i do opravy investovat, ovšem nechci to dělat zbytečně. Nové LCD bych už nekupoval, to to radši píchnu na externí monitor, kterej výjde i levněji...

Dá se nějak z uvedeného popisu problému určit, která komponenta je na vině, nebo by se to muselo udělat jedině pokus omyl? Co jsem tak procházel google, tak bych to tipoval právě na ten inverter, nachází se v místě loga Acer, které se extrémně zahřívá. NTB měl teď dva roky bratr, takže bohužel nevím příčinu začátku problému a už si nevzpomenu, jestli to tak peklo i předtím, prej to začalo samo...

Předem děkuji za vaše rady a názory...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 črc 2014 22:53

Nejspíš to bude chyba spojů přímo v deskách toho displeje, protože datový kabel ze základní desky určitě nevede přes levý horní roh. Jde od kloubu a obvykle končí někde uprostřed.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

tom546
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 14 črc 2009 12:55

Příspěvekod tom546 » 20 črc 2014 23:22

Čili pokud to chápu správně, tak jediné řešení je výměna celého LCD a jak inverter, tak datový kabel budou jen vyhozené peníze?


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů